Пізно пити «Боржомі». Що подорожчало і на що ще не злетіли ціни

Пізно пити «Боржомі». Що подорожчало і на що ще не злетіли ціни
Якщо цінники на ряд продуктів харчування за рік встигли зрости в два, а то й в три рази, то розцінки на духовні «харчі» тримаються на місці. Сходити в театр чи кіно нині дешевше, ніж два біг маки, пляшка більш-менш пристойного вина, два літри олії чи два кілограми рису

Сьогодні  пляшка «Боржомі», ємністю 0,5 літра, коштує в середньому близько…  25- 30 гривень. Фактично вартість цієї імпортної мінералки за рік зросла втричі: на стільки – на скільки ж девальвувала гривня. Схожа історія і з більшістю імпортних товарів. Банани тепер коштують від 40 гривень за кілограм, червоний перець – від 70, оливкова олія (0,5 л) від - 100 гривень. З новим курсом до списку делікатесів потрапляє навіть риба: хек практично зрівнявся у ціні з м’ясом (65 гривень), мойва та оселедець подорожчали до 50. Не кажучи уже про сьомгу чи лосося, ціна за кілограм яких нині стартує від 300 гривень (морожена).

Та що там імпорт, не відстають і ціни на вітчизняні товари.  Політика прив’язки цін на продовольство до світових, вкупі  з подорожчанням пального та наближенням посівної кампанії,  уже призвела до здорожчання борошна до 9-14 гривень за кілограм, цукру до 18-22.

Олія подорожчала до 23-24, хліб до восьми, 1,5 літра мінералки наближаються до десяти гривень.

Відео дня

Буквально до останніх днів у списку товарів, які оминула хвиля подорожчання, значилась молочка. Але буквально з п’ятниці вінницькі магазини почали змінювати цінники і на цю групу товарів. В результаті молоко, яке коштувало 11 гривень, стало 14, масло з 20 подорожчало до 23, на гривню подорожчали йогурти та сметана.

Разом з тим, незважаючи на дорогий долар і  бензин, в Україні є ще товари та послуги, цінники на які тримаються на місці, чи, принаймні,  змінилися лише за рахунок транспортних витрат.

Що поїсти

Незважаючи на зростання ціни, деякі молочні товари все ще тримають старі цінники. В першу чергу мова йде про тверді сири. Ціна на них практично не змінювалась, не рахуючи літнього подорожчання торік, і складає близько 70-100 гривень.

З наближенням потепління приємно порадували ціни на яйця. Якщо ще місяць- два тому  – десяток коштував в середньому 20 гривень. Нині вони подешевшали (!) до 15-18 гривень (є пропозиції і за 23, але таких дедалі менше).

Не змінилась вартість і живої риби:  річкові карасі, коропи і інша риба як і раніше продаються на ринках Вінниці в середньому по 20-30 гривень.

Практично незмінними є і середні ціни на усілякі кетчупи, майонези, гірчицю та хрін  вітчизняного виробництва. Схожа історія і з овочами: картопля, морква,  буряк, востаннє дорожчали на початку зими.

 

Решта

Особливо не змінилися розцінки на послуги приватних медичних центрів (за виключенням стоматполіклінік). Правда, тут є виключення. Якщо прийом лікарів, як правило, як і раніше коштує 70-100 гривень, то, наприклад,  УЗД процедури подорожчали,  деякі на 30-50 гривень, залежно від клініки та виду послуги.

Не подорожчав поки що і проїзд і громадському транспорті: трамваї, тролейбуси – так само по дві гривні, маршрутки по – три.

Незмінною залишилась і вартість квитка в театр (як правило, це 30, 50, 100 гривень) та в кіно – в середньому 60 гривень.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (6)
  • Дарья

    Ціни на все ростуть, а заробітня плата стоїть на місці. І спробуй купити зараз на нашу мінімалку щось з такими цінами і при цьому всьому ще й заплатити за комунальні, купити одяг, школа, дитячі садочки і т.д. Жах.
  • Anonymous

    жизнь улучшается только у взяткоберущих она хуже
  • Black

    Слава Україні! Героям Слава! Смерть нації!...ой
  • Анонім

    Гірше всього те, що нині сільськогосподарські товари вигідніше виробнику продати за кордон, чим продавати його за непотріб, в виді "гривні", на території України.

    Анонім reply Анонім

    А когда бабло сюда вернется,  то НБУ  так его сконвертирует,  что останутся рожки да ножки.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
13:21 Пожежа на Замостянській: загинула 71-річна жінка, трьох дітей госпіталізували photo_camera 12:50 Скільки заробляють вінницькі нардепи? Друга частина огляду декларацій за 2023 рік 12:15 Тромбоз: чому виникає і чи можливо його уникнути? (Новини компаній) 12:12 Легковик зіткнувся з потягом: загинув начальник Хмільницького центру зайнятості Юрій Шевченко photo_camera Від читача 13:03 EPAM Україна та ГО «Загартовані серця» передали Силам оборони 100 автомобілів 10:44 Без води та світла. Де у Вінниці 29 квітня відключають послуги 10:27 Оновити салон авто за 5000 грн - не просто, але реально! (Новини компаній) 09:37 На фронті відбулося понад 130 бойових зіткнень, найбільше — на Авдіївському напрямку 09:20 Готові великодні кошики, паски та ковбаски. Де замовити у Вінниці (партнерський проєкт) 08:31 Сьогодні вітаємо Богдана та Артема. Історія та прикмети 29 квітня 21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 22 по 29 квітня, які ви могли пропустити photo_camera 19:50 Сестри Тельнюк приїдуть у Сугаки. Коли і кого запрошують на зустріч з ними? 19:44 Магнітні бурі в травні-2024: коли очікувати на погіршення самопочуття 19:10 «Потрібна підтримка!» Зірка «Перелесника» з Вінниці братиме участь у новому проєкті 18:38 «Вінницький» ліфт встaновлять в одній із бaгaтоповерхівок містa 18:00 Кращі клінінгові компанії та хімчистки Вінниці: де і як замовити? (партнерський проєкт) 17:42 На Вінниччині до Реєстру корупціонерів за 2023 потрапили 169 осіб 17:07 П'ять вулиць у Вінниці назвуть іменами загиблих захисників 15:43 На фронті загинув Микола Калачик з Тульчинської громади 15:20 Втрачена історія: закинуті садиби та палаци Вінниччини
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up