Освіта

Освіта

У Вінниці просять дозволити учням молодших класів повернутися до школи. Городяни публікували відповідну петицію до міської ради і збирають необхідну кількість голосів.

Вчитись ніколи не пізно, а вчити англійську — тим паче. У Вінниці є кілька десятків мовних шкіл, де навчають дорослих англійської з нуля.  Зібрали для вас їх у добірку. Розповідаємо про те, що ці школи пропонують та скільки коштують заняття. 

Син чинного голови Вінницької РДА та кілька інших студентів нашого політеху перемогли в російському IT-конкурсі. Мама хлопця радіє цьому в соцмережах. Але її радість не поділяють вінницькі націоналісти.  Відомий професор вишу відхрещується від своєї участі в підготовці студентів до конкурсу, але у графі «Керівник» значиться його ім’я.  Юрист пояснює, що про участь українців в організованих Росією заходах говорить наше законодавство.

Завідувачка кафедри журналістики Вінницького педагогічного університету пропонувала своїм студентам взяти участь у міжнародному конкурсі, який проводять країни-агресори. За творчу роботу Уляна Лешко пообіцяла студентам поставити оцінки з кількох предметів. Після розголосу у соцмережах, викладачка звільнилася з університету, а справою займається СБУ. Ми запитали про ситуацію, що склалася, в громадських активісток, серед яких є й колишня студентка Уляни Лешко. 

Рано чи пізно перед кожним з нас постає питання вибору професії. Хтось може чітко сказати ким мріє бути, а хтось, маючи пристойний стаж за певною спеціалізацією, вирішує кардинально змінити життя. Разом з цим виникає питання вибору навчального закладу, який би зміг привести до омріяної мети.

У Вінниці підліткам продають «зошити смерті» за мотивами однойменного аніме. У цей зошит можна записати ім’я людини, яка тобі не подобається, і вигадати причину та дату її смерті. Син вінничанки Євгенії теж придбав собі такий, і жінка вважає, що такі речі можуть негативно вплинути на психіку і навіть призвести до самогубства. Журналісти «20 хвилин» поспілкувалися з психологом та з’ясували, чому аніме стало таким популярним серед сучасних підлітків і коли батькам варто бити на сполох.

Мобільний застосунок - те без чого не може обійтися жоден гаджет. На сьогодні кількість застосунків вражає своєю різноманітністю. Погодьтесь, адже неабияк зручно замовити таксі чи обід у ресторані витративши декілька хвилин власного часу за допомогою мобільного застосунку. З контексту зрозуміло хто займається написанням цих чудо помічників, які спрощують наше повсякденне життя, а саме мобільний розробник.

Молодий вчитель з 20-ої школи Павло Бурлака записав кілька сторіз в Інстаграм, через що викликав обурення у батьків учнів. Він каже, що через непорозуміння з керівництвом його обманом вигнали з роботи, а також погрожують навіть після звільнення. Як реагує на цю історію директор школи Олег Слушний? І чому адвокат радить вчителю позиватись до суду. 

У Міністерстві освіти України повідомили про звільнення учнів четвертого та дев’ятого класів від проходження ДПА.

Вінничанка Оксана Поліщук вирішила привернути увагу до незахищеності вчителів під час пандемії і необхідності продовження дистанційного навчання. Журналістка «20 хвилин» поговорила з освітянами про перспективу онлайн-уроків до кінця навчального року. Відповісти на наші питання вчителі погодились лише анонімно. Дехто боїться, що матиме проблеми з адміністрацією школи, а дехто чекає на офіційні рішення посадовців.

keyboard_arrow_up