Жмеринка

Знавець людської душі — так літератори характеризують творчість поета Євгена Юхниці. За майже 30 років він написав близько 20 000 віршів — частина з них потрапила в приватні колекції. Він видав кілька збірок та став лауреатом багатьох літературних нагород. Зокрема, уславилася його книжка «Мозаїка метафор — сюжети і характери», за яку поет отримав премію імені Андрія Малишка. Ми поспілкувалися з Євгеном Юхницею і дізналися, як це — бути поетом в сучасних реаліях, як на його творчість вплинула Вінниччина, розвал Радянського Союзу, подорож до Індії та Німеччини, а також чому кожна людина — «приймач».

Чи можна звикнути до холоду? Як це робити? Досвідом ділиться лікар Анатолій Кондратюк. «Шуба не рятує від хвороби», — каже він. Що радить лікар іншим для здоров'я? 

Єдина в області меморіальна дошка у пам'ять про В’ячеслава Чорновола є у Жмеринці. Хто і як її створював? Чому колишній політв’язень приїжджав до міста залізничників? Як жмеринчани згадували патріота України у день його народження 24 грудня?

Проект Жмеринської міськради став переможцем європейського гранту з енергоефективності. Про це повідомили міську владу партнери проекту. Новина приємна ще й тому, що надійшла до міста залізничників напередодні Новорічного свята.

Львівське сміття досі не вивезли з Демидівки Жмеринського району. Смердюча історія має нове продовження. Підприємець повідомив громаді, що на полі вже чисто. Люди вирішили перевірити: найняли екскаватор, той копнув ковшем, а там — купи прихованого сміття. Як розгорталися події далі?

Сміття зі Львова, яке привезли у Демидівку Жмеринського району, вивозять, але куди — не кажуть. Робить це підприємець, який прийняв його. Обіцяв справитися до 1 вересня. Відвантажив 15 машин, а там тисяча тонн відходів. Жителі села мали намір перекривати залізницю, автомобільну трасу і Соборну. Акцію відклали на тиждень. Чому?

У Жмеринському районі виявили п'ять фур з львівським сміттям. Одну машину встигли висипати, ще чотири — арештували. Однак, сміття там висипали й до цього. Його уже зібралося чимало. До речі, привезли відходи не напряму з Львова. Сміття встигло помандрувати Україною.

Квартиру придбали за кошти держбюджету для Олександра Пастушенка. Хлопець уже створив свою сім'ю та заїхав до нового помешкання з молодою дружиною.

Міськрада Жмеринки достроково звільнила Анатолія Кушніра з посади голови. Він через Верховний суд повернув собі мерське крісло.

Любов Голубенко щороку приходить до пам’ятника односельцям, яких забрала війна і зачитує їхні прізвища. Написала книгу про своє село Стодульці, у ній є сторінки про солдатські листи і похоронки. У її батька було четверо братів, з війни повернувся тільки він один. Чому він ніколи на ходив святкувати День Перемоги і не дивився фільми про війну?

keyboard_arrow_up