Жмеринка

У Жмеринці згадували В’ячеслава Чорновола, тут урочисто відкрили оновлену меморіальну дошку у пам'ять про нього. Це єдиний в області пам’ятний знак борцю за Незалежність держави.   Письмового дозволу чиновники так і не надали. Чому жмеринчани вирішили зберегти пам'ять про Чорновола?

Костюмований заїзд на велосипедах провели активісти у Жмеринці. Привернули увагу до створення умов для тих, хто їздить містом на двоколісному. Організатор заходу — «Гончаренко центр» — створила першу у місті велошколу і не тільки…

Дещо незвичну програму — «Розвиток плавання» — схвалили на засіданні виконкому Жмеринської міськради. На її реалізацію планують витратити 1,9 мільйона гривень. Плаванню у Жмеринці навчають у басейні спорткомплексу «Юність».

Микола Трегуб зі Жмеринки воював на Донбасі у складі бойовиків. Після поранення перебрався у Росію. Але там не оцінили його «заслуги» перед «ДНР»:. Московський суд уже вдруге прийняв постанову про його депортацію . Де він нині? Що кажуть рідні у Жмеринці? Яку інформацію про депортованого мають у міграційній службі?

Нові тарифи у місті залізничників вступають в дію 15 квітня. Шість гривень платитимуть за проїзд дорослі і чотири гривні діти. Хто більше незадоволений новою ціною — пасажири чи водії маршруток?

Медик рятувала чужі життя, а своє не могла. Недуга виявилася підступною та складною.

Знавець людської душі — так літератори характеризують творчість поета Євгена Юхниці. За майже 30 років він написав близько 20 000 віршів — частина з них потрапила в приватні колекції. Він видав кілька збірок та став лауреатом багатьох літературних нагород. Зокрема, уславилася його книжка «Мозаїка метафор — сюжети і характери», за яку поет отримав премію імені Андрія Малишка. Ми поспілкувалися з Євгеном Юхницею і дізналися, як це — бути поетом в сучасних реаліях, як на його творчість вплинула Вінниччина, розвал Радянського Союзу, подорож до Індії та Німеччини, а також чому кожна людина — «приймач».

Чи можна звикнути до холоду? Як це робити? Досвідом ділиться лікар Анатолій Кондратюк. «Шуба не рятує від хвороби», — каже він. Що радить лікар іншим для здоров'я? 

Єдина в області меморіальна дошка у пам'ять про В’ячеслава Чорновола є у Жмеринці. Хто і як її створював? Чому колишній політв’язень приїжджав до міста залізничників? Як жмеринчани згадували патріота України у день його народження 24 грудня?

Проект Жмеринської міськради став переможцем європейського гранту з енергоефективності. Про це повідомили міську владу партнери проекту. Новина приємна ще й тому, що надійшла до міста залізничників напередодні Новорічного свята.

keyboard_arrow_up