Інфографіка

Інфографіка

Повноцінно повернулися погодинні відключення електроенергії на Вінниччині. Журналісти «20 хвилин» підрахували, скільки світла не було у жителів області за червень, та дізналися, чи є черги, які відключають найчастіше.

Вступна кампанія 2024 почалася в Україні 1 липня: відкрили реєстрацію в електронному кабінеті вступника. Ми переглянули, скільки зараз коштує навчання у топових вінницьких університетах на популярних спеціальностях.

До 15 липня триватимуть громадські обговорення двох надважливих документів — проєкту Комплексного плану просторового розвитку та змін до Генплану Вінниці, що після ухвалення визначатимуть розвиток міста до 2041 року.  Ці документи мають сотні сторінок, і вони доступні на сайті міськради. Ми ж переглянули деякі з них та виділили ключове: зокрема, де побудують нове житло та нові дороги.

Ми відібрали п’ять комунальних підприємств, які працюють у Вінниці та є найдорожчими, за сумою коштів в їх статутних капіталах.  Подивилися декларації керівників цих компаній.  Які в них зарплати? Скільки заробляють родичі? А яку суму тримають «під матрацом»? Що з нерухомістю та які є автомобілі?

Вища освіта у Вінниці представлена кількома університетами та інститутами. З них відібрали найбільші та подивилися, скільки заробляють та які статки мають керівники цих установ. А ще у деклараціях побачили, які доходи в членів їх сімей, яким майном володіють та на якому транспорті їздять.

У Вінниці розміщені шість судів. Більшість їх очільників подали свої актуальні декларації. Ми переглянули їх та дізналися, в кого найбільша зарплата, чиї родичі мають значні заробітки, скільки тримають грошей на «чорний день», якою нерухомістю володіють та на чому їздять?

Цього місяця буде низка важливих змін. Зокрема, електроенергія для побутових споживачів здорожчала на 60%. Відбудеться збільшення виплат для працюючих пенсіонерів. Розширять функціонал додатка Резерв+ для мобілізації. І ще дізналися, кому у Вінниці доступні безкоштовні медичні обстеження.

В Україні готуються до підвищення ставок податків, щоб перекрити додаткову потребу в фінансуванні армії, розміром 300 мільярдів гривень в рік.  Які податки планують підвищити? Коли очікувати змін? Як це вплине на вінничан? Та які є альтернативи?

Бізнеси зіткнулися з дефіцитом кваліфікованих кадрів. Швачки, кухарі, менеджери з продажу, бухгалтери та слюсарі — людей з такими професіями наразі потребують найбільше на підприємствах Вінниці.  А ще не вистачає робітників-чоловіків, бо їх мобілізували до війська. Як будуть долати ці проблеми, щоб економіка міста не зупинилася?

У середині травня на мерії прозвітували за виконання бюджету громади за перший квартал 2024 року. З рішення виконкому міськради №1137 дізналися, що до міської скарбнички за три місяці зібрали 1 мільярд 582 мільйони гривень. І з цієї суми 1 мільярд 502 мільйони гривень витратили. На що саме?

keyboard_arrow_up