Інфографіка

Інфографіка

Вже понад три роки вінничани можуть обирати собі сімейного лікаря.  Підписати декларацію можна з фахівцем з будь-якої амбулаторії та якщо виникає потреба — змінити лікаря також можна без проблем. Журналісти «20хвилин» склали рейтинг з десяти лікарів, які полюбились вінничанам і до яких ще можна потрапити.

У міській раді Вінниці 54 депутати. Частина з них потрапили до влади вперше, а інші працюють вже не перше скликання. Ми передивилися їхні декларації та склали одразу кілька рейтингів. Це ТОП-5 по заощадженням, по найвищим зарплатам та по найбільшій кількості житла. І ще є рейтинг з найдорожчих авто, якими володіють міські обранці.

Вінницький обласний центр зайнятості з жовтня 2020 року по березень 2021 року проводив онлайн-опитування старшокласників про професійне самовизначення та фактори, які на нього впливають. Уже відомі результати. У них є дані про основні професії, запасні та чинники, які вплинули на вибір старшокласників.

Від сьогодні понад 100 тисяч сімей у Вінниці залишилася без централізованої гарячої води. У котельнях «Вінницяміськтеплоенерго» немає газу, бо компанія втратила постачальника. Як так трапилося? Чому тепловики не знайшли собі продавця газу? І скільки будемо сидіти без гарячої води?

У міського голови Вінниці Сергія Моргунова є п’ять заступників. Загальна сума їх зарплат щомісяця складає 237 000 грн. Але наш мер не рекордсменами за кількістю замів. Найбільше їх у меріях Києва та Харкова — аж по 11.

Пільгова іпотека, де за гроші держбюджету покриють відсоткову ставку, почне працювати навесні. Позику до 2 мільйонів гривень даватимуть на строк до 20 років. Головна фішка — ставка 7% буде незмінною на весь термін виплати. На яке житло даватимуть кредит? Які вимоги до позичальника? Та який розмір переплати?

Кабмін затвердив рішення про виплати компенсацій через скасування пільгових тарифів на електроенергію.  Їх будуть отримувати, переважно, власники електрокотлів в приватних будинках та квартирах.  Щоправда, урядовці прописали і обмеження, через які інші споживачі залишаться без нової державної виплати.

Майже кожен лікар при встановленні діагнозу хворому користується, окрім безпосередньо огляду, ще й рядом досліджень, направляючи пацієнта на кардіограму, УЗД, біохімію тощо. Загальний аналіз крові — найпоширеніший метод, завдяки якому можна побачити, чи є в організмі зміни, але чи на краще вони, чи ні, може сказати лише лікар.

На сесії міськради, 24 грудня, мають ухвалити бюджет міста на наступний рік. У проекті рішення вказано, що у Вінниці буде 4,6 мільярда гривень доходів та 4,5 мільярда видатків. Які найбільші витрати? Перекладаємо мільйони гривень на вакцини від коронавірусу та скільки можна буде прищепити людей.

Щоб спростити життя мешканців Вінниці в умовах карантину, зібрали в одному матеріалі всю важливу інформацію про правила та обмеження, які діють в різних сферах життя. Розповідаємо, як працюють ресторани, громадський транспорт та лікарні.

keyboard_arrow_up