Інфографіка

Інфографіка

У міському транспорті діють ліміти пільгового проїзду. Залежно від категорії пільги, люди можуть їздити або 60, або 120 разів на місяць. Усе, що понад норму — за свої гроші. Минув рік з моменту впровадження цих правил, і влада затверджує нові. Дізналися нюанси рішення.

Наприкінці січня у місті запрацює ще один «КАСКАД». Ця камера у режимі 24/7 фіксує перевищення швидкості на дорогах. Уже п’ятий такий комплекс запустять на Пирогова, біля перехрестя з вулицею Данила Галицького. Куди спрямовані усі камери в місті та області? Та які штрафи передбачені за порушення?

Маєте 36 тисяч гривень? То можете купити колесо огляду в Центральному парку. За менше, ніж 2 тисячі — забрати Арку цього парку. Такі ціни вказав виконком міськради, для передачі комунального майна трьох парків, трьох площ і набережної «Рошен». Кому передали? Навіщо? І звідки такі малі ціни на об’єкти? Розбираємось.

Зростання «мінімалки» спричинило збільшення податків для ФОПів. Також, ледь не всі вінничани-підприємці, тепер повинні застосовувати касові апарати. Натомість антиолігархічний закон, який має вдарити по статках найбагатшого українця Ріната Ахметова, відіб’ється на достатках пересічних українців. Розповідаємо, які зміни у податках несе цей рік.

Вінниця отримала головний документ, за яким буде жити громада у наступному році. 48 голосами «за» депутати схвалили бюджет Вінниці. Він складатиме майже 5,5 мільярдів гривень, що на 14% більше, аніж міська скарбниця в 2021 році. Розповідаємо про те, на що витратять гроші вінницьких платників податків.

Нові тарифи для 40 облгазів представили для обговорення, 1 грудня. Газовики просили підняти тарифи в рази: у кількох областях доставку газу мали збільшити з 1,5-1,7 грн до майже 9 гривень за куб. Але Регулятор вирішив зменшити «апетити» облгазів. Скільки платитимуть вінничани за доставку вже з 1 січня 2022 року? І на що ще можуть зрости ціни у наступному році?

Перший місяць зими багатий на зміни. З 1 грудня зросла мінімальна зарплата та прожитковий мінімум. Це потягнуло за собою збільшення податків і соцвиплат. До того ж дещо змінили правила карантину й розширили перелік професій, де обов’язкова вакцинація від коронавірусу.

Сотні квартир обкрадають у Вінниці в сезон. Розкривати такі злочини важко, якщо злодія не вдалося зловити за руку. Тому й викрадене людям рідко повертається. Ускладни квартирнику життя. Не ховай цінне у тих місцях, куди він полізе шукати їх в першу чергу. Запам’ятай 10 схованок у квартирі, в яких «домушник» точно шукатиме коштовності та гроші. І виконай кілька рекомендацій.   

Близько 21 тисячі сімей у Вінниці отримали субсидію на зиму. Середній розмір субсидії — 851 гривня, що майже вдвічі менше, ніж торік. Призначають виплати на комуналку за новими правилами. Серед них — жорсткі вимоги до заощаджень, кількості житла та віку машин. За яких умов субсидію дадуть без додаткового звернення, а хто її 100% не отримає?

З цієї осені у нашій області працюють камери, що в автоматичному режимі фіксують перевищення швидкості. Загалом маємо десять комплексів «КАСКАД». Де вони знаходяться? Куди спрямовані? Та яка допустима швидкість, за яку не отримаєте штраф?

keyboard_arrow_up