IT-новини

Тендери на виконання робіт оголосили 35 громад області у рамках проекту «Інтернет-субвенціія». До всесвітньої мережі під’єднають Будинки культури, школи, бібліотеки, заклади охорони здоров’я у 235 населених пунктах. Хто фінансує такі витрати?

В муніципальному транспорті та маршрутках встановлені GPS-трекери.  Вони відслідковують рух машин і передають дані у додаток на смартфоні. Відтак, на мапі можна побачити, де знаходиться ваш трамвай, тролейбус, автобус і маршрутка та коли вони приїдуть на потрібну зупинку. Чим ще корисний застосунок і коли його зможуть завантажити всі охочі?

Вінничани повідомляють про проблеми із сайтом та акаунтами. Про збої у роботі системи сервісу Google скаржаться користувачі по всьому світу.

Завершуючи навчання кожний школяр постає перед питанням в який навчальний заклад вступати щоб по завершенню працювати на омріяній роботі. На жаль більшість майбутніх абітурієнтів керується чужими думками при виборі навчального закладу чим саме гають дорогоцінний час, а згодом зустрічаються з складнощами пошуку роботи і частенько працюють кардинально в іншій сфері, яка цілком не пов'язана зі спеціалізацією яку завершили.  

Святкування Пасхи у римо-католиків припадає на цю неділю, 4 квітня. Православні християни разом з греко-католиками відзначатимуть Великдень 2 травня. Чи будуть проводити службу в католицьких костелах? Які будуть карантинні обмеження і перестороги? Та чи будуть їх запроваджувати і на православну Пасху? Бо карантин в нас, поки що, триває до 30 квітня.

Шостий рік поспіль у Вінниці проводять програму підготовки IT-спеціалістів — Boot Camp, учасниками якої можуть стати як фахівці-початківці, так і люди без досвіду. Нині триває реєстрація на черговий курс JS Boot Camp. Чому майбутні веб-розробники прагнуть потрапити саме до цього проекту і як отримані знання допомагають розпочати кар’єру в ІТ?

Вважається, що тестувальник відносно нова професія, яка зародилась в середині 90-років минулого століття. Насправді процес перевірки роботи комп'ютерного продукту завдяки ручному тестуванні був ще відомий на етапі зародження технологічної ери. Не дивлячись на те, що професія мануального тестувальника стрімко розвивається, але поряд з тим існують багаторічні стереотипи.

Вінничани взяли участь у міжнародному хакатоні Developer Week Global, який відбувся влітку 2020 року. Там вони презентували додаток «Remo app», який розпізнає емоції за виразом обличчя та інтонацією користувача. Ним можна користуватися у сфері послуг. Ми дізналися у розробниці Ярослави Марущак деталі цього проєкту та про досвід участі у міжнародному конкурсі.

В сфері ІТ все більше набирає популярності професія Project Manager. Простими словами, це спеціаліст, який керує проєктом. Планує задачі, контролює їх виконання, розставляє пріоритети, комунікує з усіма учасниками та оперативно вирішує проблеми, які виникають у процесі роботи. І не просто вирішує поточні задачі проєкту, а планує ціль, етапи, швидкість виконання.

Побутує думка, що ручним тестувальником саме простіше потрапити в ІТ-світ. Деякі вважають, що дану професію легко освоїти і робота у тестувальника “не бий лежачого” і заробітна плата майже як у програміста. Чи насправді все так легко, як інші собі уявляють?  

keyboard_arrow_up