Розслідування

Розслідування

У Вінниці ввечері 16 вересня біля Вінницького ліцею №2 сталась дорожньо транспортна пригода. Тоді по вулиці Соборній позашляховик на великій швидкості пошкодив кілька автівок, огорожу та фасаді гімназії. Дізналися можливі причини, через які сталась ДТП.

У жовтні пологовий будинок №2 має відсвяткувати 85 років. Але 30 вересня на сесії міської ради скоріше за все проголосують за його приєднання до Центру матері і дитини. Фактично цього закладу не стане. Що буде з медичним персоналом?

Сергію Данильченку було 19 років, його другові Євгену Семенюку — 20. На них наїхав 37-річний водій, у крові якого виявили наркотики. Євген загинув одразу, Сергій помер по дорозі до лікарні в автомобілі швидкої. Чому батьки загиблих хвилюються щодо об’єктивності розслідування? Що кажуть у поліції?

Рік у в’язниці, два роки не займатись лікарською діяльністю, мільйон гривень компенсації — такий вирок призначив суд лікарю Олені Нетечинській за професійну недбалість, внаслідок якої помер п’ятирічний Віталік Житник. Вирок набрав законної сили ще 12 липня. Та на виконання його направили аж 8 вересня, затримали засуджену 19 вересня. Весь цей час лікарка приймала пацієнтів і писала клопотання про відстрочку виконання вироку через поганий стан здоров’я.

У селі Вахнівка, що в Турбівській громаді, люди залили бетоном дамбу місцевого ставка. Ставок є притокою Південного Бугу.  На місце поїхали головний редактор газети «RIA» та сайту «20 хвилин» Вадим Павлов і журналіст Віталій Павловський. Вони з’ясували, що таким чином йде боротьба з орендарем ставу, який цього року запустив вісім тонн риби. За фактом викликали поліцію та поспілкувалися з старостою села. У результаті екологічна інспекція проводить перевірку стосовно цього випадку.

Росіяни продовжують контролювати Запорізьку АЕС, шантажуючи та наражаючи при цьому весь світ на ядерну небезпеку. Ми поговорили з фахівцем з питань радіаційного захисту Головного управління ДСНС у Вінницькій області про можливі наслідки техногенної катастрофи, а також попросили його припустити, що відбуватиметься у Вінниці, якщо містянам справді загрожуватиме радіація. 

Недільного вечора водій Audi розігнався і навмисно наїхав на собаку, що спала посеред вулиці. З власних джерел ми дізнались, що розправу над твариною вчинив знаний у Вінниці забудовник. Журналісти «20 хвилин» запитали у вінничанина, за що він так повівся з собачкою. Вона тепер у важкому стані.

В наказі Міноборони написано, що з 1 жовтня жінки певних спеціальностей повинні стати на військовий облік. Не дотримання цього наказу тягне за собою відповідальність — штрафи, втім, як і дотримання — у військовий час, ті хто можуть бути мобілізовані, не можуть перетинати кордон. А от говорять в Мінобороні про те, що військовий облік жінок — цілком і повністю добровільний вчинок. То чому вірити?

Близько двох тисяч дітей у Вінниці почали вчитися за партами у школах. А коли будуть лунати повітряні тривоги, то під потреби учнів та педагогів підготували укриття. В якому вони стані? Чим обладнані? Які мають недоліки та що треба доробити? Журналісти 20minut.ua перевірили укриття, де будуть ховатись школярі під час повітряних тривог.

Захист нашої держави — це обов'язок громадян, і незаконне ухилення від призову карається законом.  Під час воєнного стану повістки на військовому службу українцям можуть вручати будь-де. Але, що робити, якщо ви бачите, що повістка складена невірно? Розповідаємо, як правильно поводити себе у таких ситуаціях.

keyboard_arrow_up