Розслідування

Кваратних метрів вистачить на хмарочос, а землі більше – ніж у центральному парку. Редакція RIA/20minut.ua проаналізувала...

Узяти кредит на машину, щоб таксувати і допомагати грішми дітям, хотів Олександр Тітаренко. Для підтвердження своєї...

Поліція шукає чоловіка та жінку під 60 років на синій «Шкоді» з польськими номерами. Вони надурили вінницького дідуся...

За час судового слідства по стрілянині на Барському шосе помінялося п’ять суддів. Стільки людей в мантіях лишень в апеляційній...

У Вінниці шукають операторів для продажу квитків на концерти зірок методом хакерського обдзвону. В оголошенні ж пишуть про вакансію адміністратора офісу в компанії «Star club». Насправді тут готують продажників, які по телефону пропонують квитки на концерти зірок, нібито організовані компанією «СВ-концерт». Вінничанка, яка кілька днів стажувалася в кол-центрі за закритими дверима, розповіла редакції: продають квитки на неіснуючі концерти. «Студія 95» Володимира Зеленського раніше попереджала своїх глядачів про таке шахрайство.

Грошей, задекларованих усіма депутатами міськради разом, могло б вистачити на погашення боргів за газ, які «накапали» вінничанам. За ці мільйони також можна було б тричі відшкодувати вартість медичних препаратів за програмою доступних ліків для вінничан. Або один раз відремонтувати всі дороги і тротуари на Вишеньці.

Дзвонять підприємцям «за дорученням губернатора Валерія Коровія» і просять гроші на оздоровлення дітей. Про таку схему «розводу» розповів вінничанин Олексій Вартаньян у Фейсбуку, щоб попередити людей. В поліції і в ОДА теж кажуть: з такими проханнями можуть дзвонити тільки аферисти.

Спершу розвів подружжя, а потім побив їхнього сина під дискотекою гумовим кийком по обличчю. У першій інстанції присудили шість із половиною років тюрми дільничному, який більше не служить і судиться в апеляції. Там батько побитого юнака доводить підкуп свідків захисту та бореться з затягуванням правосуддя. А колишній дільничний раптом що – хворіє. 

Заразив через листи з вкладеннями або оновлення "1с:бухгалтерії" та був запрограмований на 11.00. Тиждень тому, у вівторок, вірус із назвою «Petya» почав вимагати гроші за ключ доступу до зашифрованих даних - 300 доларів у біткоїнах. Та насправді вимагання – не мета. Для чого запустили мережевого хробака, як він нашкодив вінничанам і чи буде повторна атака? Список постраждалих від вірусу структур – у інфографіці.

Цього року вперше задекларували своє майно і доходи керівники навчальних закладів. Інформація про статки ректорів вузів особливо актуальна під час вступної кампанії. Редакція вивчила звіти про доходи керівників вишів, які працюють у Вінниці, і дізналася: хто обскакав статками усіх та очолив рейтинг найбагатших ректорів країни? як можуть перетворили зарплату на мільйони чесно уписані копійки?

Вінничанка Людмила Паламарчук поверталася з Франції додому і втрапила в кримінальну історію. Її обікрали на вокзалі нелегальні вантажники, про роботу яких знає і адміністрація, і поліція. «Їм все одно нічого не буде», – сказали жінці поліцейські, переконали укласти мирову з крадіями та їхати додому. Вона сфотографувала вантажників, щоб попередити інших людей про небезпеку «вокзальної мафії», та розказала, як усе було.

Один чоловік помер в лікарні, другий не може розмовляти – загоює зламану щелепу. Через конфлікт відпочивальників клубу «H2O» відкрили кримінальне провадження. Поліція знайшла винних, уже кваліфікувала їхні дії та оголосила підозри.    Редакція 20minut.ua дізнавалася про підозрюваних та що кожному із них загрожує за участь у бійці зі смертельними наслідками.

Стереотип чи правда, що сильні світу цього записують своє майно і доходи на родичів, щоб зняти зайві питання? Журналісти RIA/20minut.ua проглянули свіжі декларації керівників силових структур міста та області. Мета – побачити, кого вони уписали власниками нерухомості, землі, машин та грошових активів.

Тримали під вартою,судили-судили, а потім відпустили на всі чотири сторони. Виправдали одруженого на падчерці мера могилів-подільського бізнесмена і депутата міськради Сергія Шевчука, бо вини не довели. Чому суд не прийняв жодного доказу, які зібрало обвинувачення, пояснили в прокуратурі області.