Розслідування

Розслідування

Понад сто років тому поряд із нашим містом побудували Вінницьку окружну лікарню для людей з психічними розладами.  Історія цього медзакладу оповита великою кількістю легенд та має у своїй біографії чимало неймовірних фактів.  Сьогодні лікарні ім.Ющенка 125 років. У цьому матеріалі ми повідаємо про найцікавіші з них, а також покажемо, що насправді ховається у темних лабіринтах лікарняних підземель.

Володимир Яремко з двома друзями під час окупації міста Макарів, що на Київщині, доглядали майно містян. Носили воду і їжу стареньким, які не могли виїхати, і алкоголікам, які нікому не потрібні, але теж люди. За кілька днів до входу наших військ у Макарів хлопців убили рашисти. Де тіло Володимира, досі невідомо...

У Вінницькому міському суді досі розглядають справу ДТП на вулиці Богуна, яка сталась 24 травня 2021 року. Тоді вінничанка, керуючи автомобілем у стані алкогольного сп’яніння, збила 13-річного Андрія Тарасюка. Батьки постраждалого школяра говорять, що за рік у справі майже нічого не змінилося.

«Програма медичних гарантій» з безкоштовними пакетами послуг — крута штука для пацієнтів. Але чомусь пацієнти самостійно доплачують за медичні послуги, і вже є результат: кримінальне провадження. Нещодавно у Вінниці повідомили про підозру лікарю за те, що він взяв 15 000 гривень за операцію, яка фінансується державою.  Розбираємося, що це було: провина конкретного лікаря, недоліки медреформи чи пацієнти просто звикли класти гроші в кишеню людям в білих халатах?

«Він живий, він в лікарні, як підлікується піде у в’язницю», — сказали рідним гранатометника 110-ї бригади Володимира Ткаченко. Його шукали з середини квітня, саме відтоді боєць не виходив на зв’язок. Знайшли бійця родичі самостійно, в ордловській лікарні, але коли побачаться — не знають.

Вінничанин Роман Карпов 23 квітня загинув від кулі рашистського снайпера під Ізюмом. Фото загиблого сина і чоловіка рідні побачили в чаті російського телеграм каналу. Мати турбується, чому тіло сина досі знаходиться на полі бою. Відповіді знайшли у прес службі Повітряних Сил Збройних Сил України.

Резонансна історія військових, які вийшли з котла поблизу селища Ямпіль Донецької області, має продовження. Бійцям запропонували два варіанти розвитку подій — в’язниця або дорога назад на передок. Кількох хлопців з 79-ї бригади показово посадили на гауптвахту в Краматорську, зв'язку з ними немає.

В редакцію сайту 20minut.ua звернувся вінничанин і попросив з'ясувати, від чого залежить розмір заробітної плати у водіїв екстреної служби.

Процес деколонізації у Вінниці триває. Черговим об’єктом, що його демонтували, стала радянська композиція з трьох військових у центрі міста. Разом з істориком пояснюємо, як і чому це сталося, а також публікуємо відео демонтажу.

Військові, яким вдалося вижити, вийшовши з котла поблизу селища Ямпіль Донецької області, записали відеозвернення про допомогу до всієї України. Кажуть, що командування, де, за їх підозрами, є зрадник, кинуло їх на вірну загибель: офіцери втекли на автівках, наказавши з автоматами тримати бій проти танків і авіації. Військові бій прийняли, а потім по двоє-троє виходили з оточення. Тепер їм загрожують судом за дезертирство і засудженням до 15 років.

keyboard_arrow_up