Розслідування

Розслідування

Роботодавці тепер мають перевіряти військовий квиток перед прийманням на роботу? Жінки-медики мають ставати на облік? Будуть видавати повістки в «Дії»? Зібрали відповіді на поширені запитання про зміни в загальній мобілізації. 

З 1 січня 2023 року набрав чинності Закон України «Про обмеження обігу пластикових пакетів». Відтепер тонкі й надтонкі поліетиленові пакети мають зникнути з магазинів. Ми побували у кількох мережах супермаркетів Вінниці та дізналися, чи дотримуються там встановлених правил.  Розпитали також в екоактивістки про різні альтернативи пластиковим пакетам. 

Для багатьох вінницьких підприємців порятунком стали генератори. Хтось з них перевів підприємство на цілодобовий графік роботи. Хтось навіть у такий складний час зміг відкрити нові заклади. Ніхто з них не припинив роботу й не зачинився. 

Якщо у дворі вашого будинку не прибраний сніг, а тротуари з дорожнім покриттям не посипані піском або сіллю, значить хтось погано виконує свою роботу. Хто відповідає за стан прибудинкових територій? Як на них вплинути? І що робити, якщо ви або ваші близькі постраждали через ожеледицю?

Велика кількість найбільш обговорюваних серед вінничан подій року, пов’язані з повномасштабним вторгненням росії в Україну. Про хронологію великої війни ви можете прочитати у нашому попередньому матеріалі, посилання на який ми залишимо нижче. У цій публікації ми зібрали інші резонансні випадки, хоча, без військової тематики не обійшлося й тут.

«Лікарська» давно стала основним інгредієнтом для стратегічно-важливої новорічної страви салату «Олів'є», ми, за проханням читачів, вирішили напередодні свят  перевірити її на якість. Для експертизи купили у вінницькому фірмовому магазині два куски вареної ковбаси і пішли з ними до фахівців Вінницького торговельно-економічного інституту. 

Що таке «крафтовий хліб»? Що за модне слівце? Крафтовий в перекладі означає «ремісничий». Тобто зроблений на невеликому виробництві із застосуванням ручної праці. Ми дізналися, як виготовляють крафтовий хліб в сучасних умовах, і з фахівцями Вінницького торговельно-економічного інституту перевірили якість смачних буханців, які створюють місцеві виробники.

Три роки тому у Вінниці з'явилися валідатори: в грудні 2019 року електронний квиток почав працювати у трамваях.  Але разом з тим, при оплаті проїзду карткою, пасажири почали стикатися з різними проблеми. Про додаткові списання, блокування банківських карток, затримку онлайн-поповнень та інше, що продовжує дратувати вінничан — обговорили в інтерв’ю з директоркою «Вінницякартсервіс» Катериною Бабіною.

Понад двісті працівників пологового будинку бояться залишитися без звичної роботи через його приєднання до іншої медустанови. Останні два місяці вони вже сидять без зарплат, обурюються пропозиціям майбутнього працевлаштування та припускають, що на місці їхнього пологового незабаром може з’явитися чергова приватна клініка, а не госпіс, як було заявлено міською радою. Що з усього цього правда, і що про це думають різні сторони конфлікту?

Між сусідами на Келецькій, 78А і Келецькій, 78Б суперечка через новостворену парковку. Мешканці з дому 78Б зробили її за програмою співфінансування з містом 70/30. На місця для паркування поставили обмежувачі, які закриваються на замок. І проти цього виступають з сусіднього будинку: на їх думку, територія, де розміщена стоянка — загального використання, тож і місця мали бути загальними. Які аргументи в обох сторін конфлікту? Що на це відповідає влада? Розбиралися в нюансах цієї скандальної історії.

keyboard_arrow_up