Наше минуле

До Міжнародного жіночого дня наочно показуємо гендерну нерівність на карті Вінниці та розповідаємо, ким були революціонерки, письменниці та інші представниці топонімічної меншості. 

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї презентували «Стіл Петлюри». Історичний експонат пережив не одну владу. Його пересовували в різні кабінети, за ним підписували доленосні документи. Ми зібрали цікаві моменти про стіл з дня його виготовлення та наших днів.

Соборній можна зустріти двері з хитромудрим різьбленням, кованими візерунками та облупленою фарбою. Вони ніби повертають нас в минуле. Пропонуємо вгадати по фото, де розташовані ці двері та куди вони ведуть або вели.  

Колишнім казармам на Стрілецькій — понад 130 років! Їх будували для солдатів генерала Олексія Брусилова, а згодом переробили під житло для цивільних. Попри свій вік, невисокі будинки добре збереглися. Хоча нинішні жителі їх змінюють скляними балконами, прибудовами та гаражами.

Сьогодні, 25 лютого, у день 150-рччя ювілею Лесі Українки, згадуємо про те, що родина письменниці проживала у Могилеві-Подільському. У дитинстві Леся разом з мамою Оленою приїздили до міста над Дністром. Будинок не зберегли. А де меморіальна дошка? Можливо, її зберігає хтось з могилівчан, повідомте! Лауреат Лесиної премії буде відновлювати стерту сторінку. Як саме?

Розповідаємо про найбільш неприємні, а подекуди й моторошні події останніх ста років, які шокували жителів Вінниці та Вінницької області. Від авіакатастроф до аварій на залізниці. Від браконьєрства до терактів. Від репресій до екологічних лих.

З Вінниччиною  пов'язано чимало історичних подій та яскравих імен. Журналісти 20minut.ua дізналися, хто з відомих особистостей проводив своє дитинство в наших краях.

Вінницькі історики знайшли раритетні знімки міста, зроблені сторіччя тому. На них зображені вулиці та будівлі у середмісті.  Фото зберігаються в петербурзькому музеї. До установи звернулися з «Центру історії Вінниці», щоб отримати якісні скан-копії. Що саме зображено на знімках і чому вони приголомшили фахівців?

Дитячі іграшки, писанки-брязкальця, скульптури, трипільський зооморфний посуд та свічники –  такі вироби виготовляє вінницький кераміст Михайло Діденко. Його майстер-класи з гончарства та ручного ліплення користуються попитом серед дітей та дорослих. Нещодавно майстер видав буклет про керамічну народну іграшку, аби привернути увагу людей до прадавнього ремесла. У виданні він навів базові техніки ручного ліплення з глини та дев’ять покрокових майстер-класів.

Тролейбус, якого в нас не мало бути, проїздив у місті останні півсторіччя. Порівнюючи з 1964 роком, коли був старт тролейбусного руху, маршрутна мережа зросла у 19 разів, а кількість електромашин у 29 разів. Якими були перші роки та яким буде майбутнє синього тролейбуса?

keyboard_arrow_up