Наше минуле

photo_camera

На карті міста, окрім адміністративного поділу, є ще багато мікрорайонів: Корея, Тяжилів, П’ятничани. На питання “де живете?”...

З 6 на 7 липня українці традиційно відзначають ніч на Івана Купала. До цього часу існує повір'я, що все загадане цієї ночі...

Закордонний паспорт  належав останньому власнику П'ятничанського маєтку у Вінниці Здзіславу Ґрохольському.

На відкритті лікарні Пирогова її майбутній перший головний лікар застудився і помер. Пізніше його прізвищем назвали вулицю,...

Добірка фільмів, знятих у Вінниці, починаючи з 1925 року. Більшість з них вдалось знайти у повному форматі. На деяких відео можна роздивитись міські вулиці та навіть впізнати де проходили зйомки.

До Дня Перемоги зібрали речі, які добре знали наші дідусі і бабусі, які застали Другу Світову війну.

У Вінницькому краєзнавчому музеї зберігається 24 монетних скарби, знайдених на території області Найперший скарб з’явився в музеї у 1948 році, останнє надходження — у 2014 році. Офіційно найбільший монетний скарб знайшли у селі Гопчиця Погребищенського району.

Добірка дореволюційних фото зроблених у Вінниці. В той час у місті працювало кілька фотоательє. Одне з них знаходилось на теперішній вулиці Соборній, неподалік костелу.

12 квітня 1961 року Юрій Гагарін вперше у світі здійснив пілотований політ у космос. В честь цієї події у Вінниці встановили символ космонавтики і один з найвідоміших символів міста. Арка і шпиль символізують Землю та ракету, яка стрімко влітає вверх. Існує неофіційна версія, що арка – це «кішка».  

Залишки поселення знайдено на полі біля нинішнього села Попівка Липовецького району. Відкопали речі, привезені з  Римської імперії. І не тільки. Допомогли археологам… газобудівники.

Зібрали ціни на цікаві антикварні речі часів Радянського Союзу, які продають вінничани.  Якщо маєте щось подібне - не поспішайте викидати як старий мотлох.  Продається все: від сірників до прапорів і картин. 

Спробуйте пригадати, хто з відомих людей увіковічений у вінницьких пам’ятниках. 

27 березня світ відзначає День театру. Ми зібрали найважливіші періоди за 107-річне існування театру імені Садовського: від таємного будівництва до інноваційних технологій  

На реставрацію «Мурів» знайшли кошти. Але розпочати реставрацію не можуть, бо не обрали виконавця робіт через систему закупівель ProZorro Представник Вінницької єпархії звертає увагу, що не треба витрачати час дарма. «Мури» потребують негайної реставрації Що має зробити майбутній підрядник?

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook