Наше минуле

Міняли землю на машини, машини на квартири, вінницьку прописку на житло в інших містах і навіть країнах.  Чудодійні засоби пропонували від усього і для всього: від маленьких статевих органів у чоловіків і для збільшення жіночих грудей, від болю в зубах (вони більше ніколи-ніколи не болітимуть) до небачених раніше врожаїв на вашому городі.  Пропонували також ол інклюзів до Москви і назад, звісно ж, з супроводом особистої охорони. На ПМП до Канади — задарма. А гороскопи складали і розрахунок біоритмів проводили — на будь-який період і смак. Ось такими були вінницькі оголошення 90-х.  

Фотографії Вінниці були зроблені в середині 1950 років. На них можна розгледіти, як раніше виглядав кінотеатр Коцюбинського, та головні вулиці нашого міста.

Історія вінницьких мостів починається у другій половині 19-го століття. Тоді поромні переправи почали не справлятися з потоком людей, який сильно збільшився. З того часу і почало виникати питання будівництва мостів.

Внаслідок російського ракетного обстрілу минулого тижня руйнувань зазнали в тому числі й «Ювілейний», площа Перемоги та десятки будівель довкола.  Вінницькі історики розповідають їхню історію та додають старі фото цих місць, знаних кожним вінничанином.

Історія родини Грохольських тісно пов’язана з історією Вінниці. З середини XVIII вони володіли землями та маєтками на П’ятничанах, у Стрижавці та Вороновиці, брали активну участь в суспільно-політичному та культурному житті міста.  Чорно-білі фото з колекції онука Генріха Грохольського та Центру Історії Вінниці розповідають про життя польських дворян на П’ятничанах.  

Якщо відпустка і тривалі подорожі проблематичні, карантин може стати непоганим приводом для дослідження чудових локацій неподалік з вашим домом. Дорога автомобілем до цих місць займе близько години, зате ви можете насолодитися казковими палацами і замками Вінниччини.

У Вінниці збираються перейменувати майже 80 вулиць і провулків.  Когось з вінничан це обурює, а хтось і підтримує це.  Знаний вінничанин, КВНщик і Дід Мороз Олександр Шемет у своїй колонці на 20minut.ua розповідає про свої думки з цього приводу. 

Деколонізація Вінниці триває, зокрема, у площині перейменування вулиць. Наприкінці квітня перейменували шість вулиць та один парк, а наприкінці травня — ще три вулиці. Відтоді продовжувалась активна робота Ради з питань історії, культурної спадщини та топоніміки. Історики опрацювали кілька сотень звернень від вінничан з приводу перейменування тих чи інших вулиць.

Понад сто років тому поряд із нашим містом побудували Вінницьку окружну лікарню для людей з психічними розладами.  Історія цього медзакладу оповита великою кількістю легенд та має у своїй біографії чимало неймовірних фактів.  Сьогодні лікарні ім.Ющенка 125 років. У цьому матеріалі ми повідаємо про найцікавіші з них, а також покажемо, що насправді ховається у темних лабіринтах лікарняних підземель.

Лідер гурту «ТІК» — один із небагатьох артистів, які з початку творчості у кліпах і на сцені постійно популяризує вишиванки. Любов до вишитих сорочок у Віктора Бронюка давня і міцна. Співак ходив у них, ще коли був студентом Вінницького педуніверситету, обрав замість класичного костюма на власному весіллі і навіть свій будинок теж вирішив «одягнути» у вишиванку.

keyboard_arrow_up