Наше минуле

До Ямполя з Варшави приїздив дослідник роду Замойських. Його цікавило підземелля, що збереглося на місці колишнього замку. Як поляк дізнався про вцілілу пам’ятку XVI століття? Де саме вона знаходиться і що нині у підземеллі?

Більшість вінничан добре знає ім'я Зої Ткаченко, оскільки їм названа одна з тролейбусних зупинок міста. Жінка заслужила такої честі за проявлену мужність під час дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася 44 роки тому — 17 січня 1977 року. Вінничанка була водієм тролейбусу від ГПЗ-18 до інструментального заводу. Рятуючи життя пасажирів після ДТП — Зоя загинула сама.

Світлини, як виглядало колись наше засніжене місто, як Вінниця і городяни відзначали Новий рік у минулому столітті, журналіст 20 minut.ua взяла у приватних колекціях та у Фейсбук-групі «Старі фото Вінниці».

У селі Оксанівка старші господині навчали молодших готувати різдвяну випічку. Чотири покоління брали участь у майстер-класі. У селі планують вимурувати велику піч для того, щоб навчати готувати страви за старовинними рецептами. Оплатити роботу майстрів пообіцяв керівник місцевого господарства «Наталка». Будинок під піч для села надав німець, який купив його.

Рясний дощ у Новорічну ніч — ще одне аномальне явище подарував нам на прощання високосний 2020-й.  Які ще природні аномалії відомі у нашій області? Про це можна дізнатися з книги «Поділля: природа, людина, еволюція…».

Цього року не маємо головної вінницької ялинки. Пропонуємо згадати, якими були її попередниці. Хто зі знаменитостей приїздив на відкриття і чим прикрашали наших красунь останні 10 років?

Цей рік став першим, коли у Вінниці не ставили головну ялинку.  Міська влада пішла на такий крок, щоб не спричиняти скупчення в Центральному парку та цим не збільшувати кількість «ковідних» хворих. Проте в мережі є чимало прикладів, якою ялинка була в попередні роки. Зокрема, відео, де відзняли новорічну красуню 1967 року.

Єдина в області меморіальна дошка у пам'ять про В’ячеслава Чорновола є у Жмеринці. Хто і як її створював? Чому колишній політв’язень приїжджав до міста залізничників? Як жмеринчани згадували патріота України у день його народження 24 грудня?

Світлини, як виглядало засніжене місто понад сотню років тому, опублікували на сторінці Центру історії Вінниці.  На цих фото можна побачити пейзажі засніжених П’ятничан.

Пропонуємо перевірити, наскільки добре ви знаєте пам'ятники, які неодноразово зустрічали на вулицях та у парках нашого міста.   Після того, як пройдете цей тест, пропонуємо відвідати нашу рубрику з тестами від 20minut.ua. Там вам можуть зацікавити такі матеріали: Тест: 10 речей з радянського минулого, які змусять вас задуматись Знайомі риси Вінниці: впізнайте 7 будинків за силуетами Тест від 20minut.ua: як добре ви знаєте вінницький стріт-арт? Скільки потрібно відкладати, щоб зібрати на квартиру у Вінниці. Калькулятор    

keyboard_arrow_up