Сьогодні, 25 лютого, у день 150-рччя ювілею Лесі Українки, згадуємо про те, що родина письменниці проживала у Могилеві-Подільському.
У дитинстві Леся разом з мамою Оленою приїздили до міста над Дністром.
Будинок не зберегли. А де меморіальна дошка?
Можливо, її зберігає хтось з могилівчан, повідомте!
Лауреат Лесиної премії буде відновлювати стерту сторінку. Як саме?
До Міжнародного жіночого дня наочно показуємо гендерну нерівність на карті Вінниці та розповідаємо, ким були революціонерки, письменниці та інші представниці топонімічної меншості.
У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї презентували «Стіл Петлюри». Історичний експонат пережив не одну владу. Його пересовували в різні кабінети, за ним підписували доленосні документи. Ми зібрали цікаві моменти про стіл з дня його виготовлення та наших днів.
Соборній можна зустріти двері з хитромудрим різьбленням, кованими візерунками та облупленою фарбою. Вони ніби повертають нас в минуле. Пропонуємо вгадати по фото, де розташовані ці двері та куди вони ведуть або вели.
Колишнім казармам на Стрілецькій — понад 130 років! Їх будували для солдатів генерала Олексія Брусилова, а згодом переробили під житло для цивільних. Попри свій вік, невисокі будинки добре збереглися. Хоча нинішні жителі їх змінюють скляними балконами, прибудовами та гаражами.
Сьогодні, 25 лютого, у день 150-рччя ювілею Лесі Українки, згадуємо про те, що родина письменниці проживала у Могилеві-Подільському. У дитинстві Леся разом з мамою Оленою приїздили до міста над Дністром. Будинок не зберегли. А де меморіальна дошка? Можливо, її зберігає хтось з могилівчан, повідомте! Лауреат Лесиної премії буде відновлювати стерту сторінку. Як саме?
Розповідаємо про найбільш неприємні, а подекуди й моторошні події останніх ста років, які шокували жителів Вінниці та Вінницької області. Від авіакатастроф до аварій на залізниці. Від браконьєрства до терактів. Від репресій до екологічних лих.
З Вінниччиною пов'язано чимало історичних подій та яскравих імен. Журналісти 20minut.ua дізналися, хто з відомих особистостей проводив своє дитинство в наших краях.
Вінницькі історики знайшли раритетні знімки міста, зроблені сторіччя тому. На них зображені вулиці та будівлі у середмісті. Фото зберігаються в петербурзькому музеї. До установи звернулися з «Центру історії Вінниці», щоб отримати якісні скан-копії. Що саме зображено на знімках і чому вони приголомшили фахівців?
Дитячі іграшки, писанки-брязкальця, скульптури, трипільський зооморфний посуд та свічники – такі вироби виготовляє вінницький кераміст Михайло Діденко. Його майстер-класи з гончарства та ручного ліплення користуються попитом серед дітей та дорослих. Нещодавно майстер видав буклет про керамічну народну іграшку, аби привернути увагу людей до прадавнього ремесла. У виданні він навів базові техніки ручного ліплення з глини та дев’ять покрокових майстер-класів.
Тролейбус, якого в нас не мало бути, проїздив у місті останні півсторіччя. Порівнюючи з 1964 роком, коли був старт тролейбусного руху, маршрутна мережа зросла у 19 разів, а кількість електромашин у 29 разів. Якими були перші роки та яким буде майбутнє синього тролейбуса?