Наше минуле

Сьогодні свято у військових льотчиків – День Повітряних сил У військово-історичному музеї у Вінниці був День відкритих...

photo_camera

Попри обмежені фінанси, гостру нестачу матеріалів та бюрократичну тяганину трамвай у місті з’явився в 1913 році. На...

Археологи з польсько-української групи знайшли скелет жінки у Ямпільському районі, на кургані поблизу села Пороги. За дослідженням...

На відео відзняте наше місто в 1996 році. А саме його центральна частина — вулиця Соборна та найближчі околиці. У ньому...

У фейсбук виклали відскановані фотографії Вінниці, які були зроблені в середині 1950 років. На них можна розгледіти як раніше виглядав кінотеатр Коцюбинського та головні вулиці нашого міста.

На території комплексу «Мури» у Вінниці тривають археологічні розкопки. Що цікавого та унікального вже знайшли, дивіться у відео.

24 серпня йому було б 90. Народжений у День Незалежності України, але заради цього свята він відсидів у таборах 26 років… Ми говорили з ним два роки тому. Він казав, що не має права померти до перемоги над москалями...На жаль, не дожив. Про що ще говорив у 2016 році – в ексклюзивному інтерв'ю RIA/20minut.ua. 

З 6 на 7 липня українці традиційно відзначають ніч на Івана Купала. До цього часу існує повір'я, що все загадане цієї ночі обов'язково збудеться. А у лісах розцвітає папороть, яка приносить удачу.

До революції у Вінниці виходила щоденна газета «Юго-Западный край» з тогочасними новинами та оголошеннями. Ми знайшли випуск якому сьогодні виповнилось рівно сто років: за 14 вересня 1916 року. В той день, як і сьогодні, була середа.

Добірка фільмів, знятих у Вінниці, починаючи з 1925 року. Більшість з них вдалось знайти у повному форматі. На деяких відео можна роздивитись міські вулиці та навіть впізнати де проходили зйомки.

Зі 100 тисяч вінничан, які жили у місті до війни, після окупації залишилось лише 27 тисяч. Як місто переживало важкі часи та що відбувалось в цей час на вінницьких вулицях.

Мерія міста Хмільника розпочала розробку інвестиційного проекту реставрації пам’ятки історії - палац Ксідо. Рішення ухвалили 8 червня, інвестора обиратимуть на конкурсних засадах.

Понад 300 прізвищ людей вагомих у історії Вінниці показала у своїй новій книзі історик Тетяна Кароєва Це громадські діячі, міські голови, представники різних верств та національностей, які вплинули на розвиток міста у 19-20 сторіччі Але на питання «Чому Вінниці вдалося стрімко розвиватися?» та «Чим (ким) зумовлений успіх?» однозначної відповіді немає. Усе на розсуд читачу

Йому 95. І він один з трьох в’язнів табору Собібор, хто до цього часу ще живий. Вінничанину Семену Розенфельду 16 травня вручили в Ізраїлі, де він зараз мешкає, український Орден «За заслуги» III ступеня. Розказуємо про героя і його шлях до свободи з одного з найстрашніших таборів смерті Другої Світової, у якому загинуло понад 250 тисяч євреїв.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up