Наше минуле

Якщо відпустка і подорожі поки вам не світять, карантин може стати не поганим приводом для того, щоб дослідити чудові локації неподалік з вашим домом. Дорога автомобілем до цих місць займе біля години, зате ви можете насолодитися казковими палацами і замками Вінниччини.

У Жмеринці згадували патріота України В'ячеслава Чорновола. У місті залізничників встановлена єдина в області меморіальна дошка у його пам'ять. Загибель Чорновола напередодні виборів Президента патріоти дотепер вважають політичним убивством. Що розповідає про Чорновола його однокурсниця, яка проживає у Жмеринці?

Радимо обов’язково прочитати тим, хто не жив при СРСР. Розповіддю про вінничанина Школьника нагадуємо, як в Союзі людей не випускали за кордон. Для чого у Вінниці створювали «липовий» стратегічний об’єкт? Історії з минулого розповідаємо, аби порівняти їх з сьогоденням.

Сьогодні, 25 березня, професійне свято відзначають працівники Служби безпеки України. Розповідаємо про спецоперацію їхніх попередників. Майже 70 років тому в області затримали двох зарубіжних диверсантів. Як все відбувалося?

Повністю розвалений залізничний вокзал, спалені Будинок Червоної Армії, готель «Савой», бібліотека, зруйнований міст через Буг… Інформація радянського офіцера про звірства гітлерівців у Вінниці. Розстріл полонених німецьких солдатів. Це тільки частина фактів з книги Владислава Телічка про події у нашому місті у березні 1944-го.

У цей день, 20 березня 1944-го, у Вінниці вже не було чути німецької мови. Окупантів вибивали з міста протягом 15-20 березня. На честь визволення на водонапірній вежі у сквері Козицького встановили червоний прапор. Його закріпили п’ятеро бійців під час бою. Очевидцем події був 13-річний вінничанин. Хто він?

Журналісти 20 хвилин проаналізували знімки нашої області з 1984 по 2018 рік, які зроблені з європейських супутників.  На них можна побачити як розбудовувалася Вінниця і як наповнювався водою Черепашинецький кар’єр блакитною водою. А ще на світлинах можна побачити...як безжально вирубують ліси в нашій в області.

Вінниця в 77 раз відзначає визволення від німецьких загарбників Про ту страшну війну у Вінниці мало що зараз нагадує. Ми зібрали цікаві розповіді істориків і старі фотографії тих днів у березні 1944 року. Пропонуємо згадати як все було

Пандемія коронавірусу стала справжнім випробуванням для кожного й внесла відчутні зміни в наше повсякденне життя.  Проте таке відбувається зі світом далеко не вперше.  У різний час на Поділлі вирували чума, холера, віспа, тиф і ще багато хвороб, які зрештою відступили, а містяни повернулись до нормального життя.

Протягом 15 - 20 березня 1944-го наше місто звільняли від гітлерівських окупантів. Після того, як їх вибили з центральної частини, на водонапірній вежі замайорів червоний прапор. Згадуємо льотчиків, які вели повітряні бої з німецьким «Фоккерами». У свій час з ними спілкувався журналіст 20minut.ua

keyboard_arrow_up