Наше минуле

Якщо Григорію Артинову завдячуємо сучасним виглядом центру міста, то мало знаємо і ще менше пам'ятаємо про тих, хто став його послідовником у довоєнні та повоєнні роки. Одним з таких був архітектор Самуїл Рабін. Що ми знаємо про нього? Дізнаєтеся далі у матеріалі з серії «Забуті імена вінницьких кладовищ».

Перша відома письмова згадка про Тростянець припадає на 1598 рік. На початку XVII століття цей населений пункт став містом і перейшов у власність брацлавського старости Адама Каліновського, який перейменував Тростянець на Адамгород. Що ще відомо про минуле селища міського типу?

Держава пообіцяла 27 мільйонів гривень на продовження ремонту палацу Потоцьких у Тульчині. Що планують зробити за ці кошти?

Перші письмові згадки про Погребище датуються серединою XVI століття, проте історія походження самої назви досі залишається таємницею. Вже  у першій половині XVIII століття місто було значним торговим і ремісничим осередком. А чим ще може вразити минуле Погребища?

Він народився у Немирівському районі та став одним із найвідоміших українських і польських архітекторів. За своє життя встиг спорудити більше як 30 будівель в Україні, частиною з яких можна помилуватись і нині. Що ще варто знати про життя Владислава Городецького?

За особистої ініціативи міського голови Генріха Лютворта у нашому місті провели першу тролейбусну лінію, а новий великий мікрорайон отримав назву не Черемушки, а Вишенька. Генріху Адамовичу ми також завдячуємо появою медичного містечка, кількох шкіл та вузів, великих підприємств міста. 

Вінницький обласний краєзнавчий музей опублікував черговий випуск у рамках свого online-проєкту «Наш край у поштових листівках і світлинах до 1917 року». Цього разу краєзнавці пропонують дізнатись минуле відразу двох населених пунктів. Чим дивували Ладижин і Степашки понад 100 років тому?

Про нову книгу й історію П’ятничан йшлося на науково-практичному семінарі обласного Товариства краєзнавців. Скільки років найдавнішому мікрорайону Вінниці? Яку книгу краєзнавці рекомендують прочитати кожному. Вона не про П’ятничани, але особливо актуальна у час російської агресії.  Чим саме?

Багато зелені у місті помітно навіть на чорно білих фотографіях. А ще на вулицях вкрай мало автомобілів та площі, які важко нині упізнати. Дивіться на старі фото Вишеньки, Центру, проспекту Коцюбинського та деяких пам’яток. Зокрема, є фото пам’ятника Леніну, що був знесений на початку 90-х та «одинокий» солдат біля Вічного вогню.

Літак Су-27УБ розбився три роки тому під час міжнародних навчань «Чисте небо — 2018». У складі загиблого екіпажу були нацгвардієць США Сет Нерінг та український полковник Повітряних Сил Іван Петренко. Винищувач почав втрачати висоту — і пілоти відвели його від житлових будинків.

keyboard_arrow_up