Наше минуле

Мерія міста Хмільника розпочала розробку інвестиційного проекту реставрації пам’ятки історії - палац Ксідо. Рішення ухвалили...

photo_camera

Понад 300 прізвищ людей вагомих у історії Вінниці показала у своїй новій книзі історик Тетяна Кароєва Це громадські...

Йому 95. І він один з трьох в’язнів табору Собібор, хто до цього часу ще живий. Вінничанину Семену Розенфельду 16 травня...

Широкоформатне кіно, глядацька зала на 1200 місць — такою «Росія» в центрі Вінниці була до 1995 року. Зараз, цю гарну...

Михайлу Вороніну 21 вересня буде сто, його дружині пані Надії уже 95 Познайомилися у Берліні після капітуляції гітлерівців, там і одружилися Відтоді вони разом, Тільки Надія Миколаївна не має статусу учасника війни з гітлерівцями. Чому?

Першого серпня Василю Орлову буде 105 років. Пройшов війну, як він каже, з перших хвилин. Чому перемогу святкував не 9 травня 45-го, а на три дні пізніше? Як іншим дожити до його років? Чи є у Вінниці старші за віком від нього?

У 2018 році відзначається 73 річниця перемоги над нацизмом. 20minut пропонує перевірити, як добре ви пам’ятаєте історію.

Центр історії Вінниці опублікував чергове історичне відео. На жаль, кінофільм "Злива", про який йдеться у ролику, втратився.

Уже цього року «Савой» стане апеляційним судом. На першому і другому поверхах будуть судові зали, а з третього по п’ятий — робочі кабінети. Семирічна реконструкція добігає кінця. Як готель виглядає усередині?

У давні часи поблизу берегу Бугу, де зараз є Староміський міст, стояв на горі замок. Саме з цього місця, у 16 сторіччі розпочалася розбудова нової Вінниці. Але замчище зберегти не вдалося. Тому історики й архітектори пропонують створити на цьому місці копію, яка б стала туристичною «Меккою» та заміною поїздок на фонтан «Рошен».

У мережі з'явилося чергове відео від Центру історії Вінниці. У кадрах рясно прибраний хвойними гірляндами готель "Савой" та святкова демонстрація.

Таємничі підземні ходи пронизують увесь центр Вінниці. Історія, якій понад 400 років, захована прямо під ногами вінничан І підземелля час від часу нагадує про себе проваллям посеред доріг. Таким чином, на днях знайшли старовинний тунель, яким у 17 сторіччі ходили ченці-домініканці Але щільна забудова новими торговими центрами та будинками руйнує унікальні пам’ятки Чи могли б ми їх врятувати та отримати нову фішку для туристів? Для прикладу, поляки у Любліні змогли

Ціни на антикварні ікони, що продають у Вінниці, сягають до кількох тисяч доларів. У більшості з них немає детального опису, лише орієнтовний вік. Одні збереглись добре, інші потребують реставрації. Ми відібрали п'ять найдорожчих ікон з фото й описами та розпитали священика, як церква ставиться до таких покупок.

Вінниця в 74 раз святкує визволення від німецьких загарбників Про ту страшну війну у Вінниці мало що зараз нагадує. Ми зібрали цікаві розповіді істориків і старі фотографії тих днів у березні 1944 року. Пропонуємо згадати як все було

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up