Наше минуле

Відшукали газетні вирізки про те, що відбувалося у Вінниці як 10, так і 100 років тому. Зокрема, йдеться про побудову нинішньої будівлі Вінницької ОДА, знесення житла на Єрусалимці, повернення до Вінниці католиків-капуцинів та виступи атлетів у Драмтеатрі.

Кожен регіон має свої, часом дуже колоритні слова. А чи змогли б ви зрозуміти говірку прапрабабусь та дідусів, які жили у наших краях? Пропонуємо перевірити свою пам’ять чи інтуїцію, відгадавши значення старих слів.

Знайшли рекламні оголошення дореволюційної Вінниці за 1911 рік. У них пропозиції купити різні товари та замовити послуги від вінницьких майстрів Цікавим є й міська навігація того часу: замість адрес, де знаходяться магазини, вказані прізвища власників будинків та назви вулиць, що можуть бути незрозумілими нинішнім жителям міста

Протягом двох тижнів повністю зникне будинок на вулиці Мури,7.  Раніше це був глиняний будинок відомого вінницького лікаря Михайла Штерна. Тепер це аварійний дім, який зносять, щоб він не звалився на дорогу чи сусідні будівлі. А невдовзі там зведуть багатоповерхівку

Цього дня вшановують жертв Голодомору 1932-33 років. Штучний голод, який був організований для придушення спротиву українців проти колективізації, уніс життя 3,9 мільйона людей. Зібрали спогади вінничан, які вижили та на все життя запам’ятали те жахіття.

19 листопада 1989-го тисячі людей у Києві прийшли віддати шану борцям за Україну – Василю Стусу, Юрію Литвину та Олексі Тихому Напередодні у Борисполі приземлився літак, який доставив з Пермської області останки їхніх тіл Одним з ініціаторів і організаторів акції з перепоховання був наш земляк з Мурованокуриловецького району поет і режисер Станіслав Чернілевський Козацькі хрести на їхніх могилах на Байковому цвинтарі виготовлені з ямпільського каменю-пісковика

Які козацькі битви проходили в межах нашого краю? Де знаходились козацькі укріплення у Вінниці, як воювали біля  міських «мурів» та хто такий Іван Богун? Розшукали матеріали про те, що історикам відомо про Вінницю в період козацько-польської доби. Матеріали знайшли у навчально-методичному посібнику «Історія міста Вінниці» Клавдії Малицької.

Виповнилося 155 років від дня народження міського голови Вінниці Миколи Оводова. Чоловік залишив великий слід в міській історії як реформатор.  Скільки він був на посаді, що зробив для Вінниці та чим прославив місто? Пропонуємо пройти наш тест, щоб перевірити свої знання чи дізнатися нове про Миколу Оводова.

Башта Артинова на Європейській площі — один з головних символів Вінниці. За свою 107-річну історію вона була складовою водогону, пожежного депо та військовим пунктом. А от період, коли вежа була гуртожитком Водоканалу — досі мало вивчений. Спробували дізнатися, як тут жили люди.

Це вже як мінімум четвертий відомий випадок, коли сервіс змінює контент під впливом влади або громадськості. «Диявол по сусідству», серіал який опинився в центрі скандалу, розповідає про вінничанина Івана Дем'янюка, колишнього охоронця нацистського табору смерті, якого звинувачували в загибелі понад 28 тисяч в'язнів.

keyboard_arrow_up