Наше минуле

11-12 вересня 1941-го гітлерівці провели масовий розстріл євреїв у Липовці. У пам'ять про безневинно вбитих чоловіків, жінок, дітей провели мітинг-реквієм на місці розстрілу. Після цього у школі №2 відкрили музей Голокосту.

Ольгерд чи князі Коріатовичі, П’ятничани чи Поділля? Склали для вас кросворд з історії міста. Спробуйте відгадати, які слова сховані за пустими квадратиками.

Його називають батьком популяційної генетики та «українським Дарвіном». Він все своє життя присвятив науці й досягнув значних висот. Але визнання знайшло Феодосія Добржанського за океаном, тоді як на «радянській» батьківщині отримав звинувачення у підтримці «антирадянської компанії». Що ще варто знати про нашого видатного земляка?

Сьогодні, 11 вересня, у День Вінниці згадуємо про міського голову Миколу Оводова. Він залишив не тільки гарні спогади, за час його головування виросли будівлі, які дотепер прикрашають місто. Як і коли лікар Оводов почав керувати містом?

Учасник українських визвольних змагань, студент польських і празьких академій, митець, який до світового визнання спав на кладовищі, а на старості впав у депресію, частково через норов молодої дружини. Такими яскравими фактами з біографії може похизуватися художник, який на початку минулого століття народився у маленькому селі поблизу Жмеринки. Чим ще може здивувати Василь Хмелюк?

У Вінниці розпочалися пошуково-ексгумаційні роботи німецького кладовища часів Другої світової війни, яке, за свідченням істориків, розташовувалось між теперішньою територією «Універмагу» та Свято-Воскресенським храмом. Досліджуватимуть в тому числі й захоронення біля «Курсалю», які були випадково виявлені працівниками «Вінницяобленерго» в липні цього року.

Вінницький обласний краєзнавчий музей поділився черговим випуском проєкту «Наш край у поштових листівках і світлинах до 1917 року». Тепер музейники розповідають про минуле Козятина. Як жили, де навчались і працювали містяни понад 100 років тому?

Її називають однієї з найвизначніших письменниць Бразилії, вивчають у школах США, проте народилась вона в Україні, у невеликому селищі на Вінниччині. За красу Кларісе Ліспектор порівнювали з Марлен Дітріх, а за творчість — з Вірджинією Вульф. І усе своє життя вона присвятила слову — писала, бо інакше не могла. Що варто знати про письменницю, її життєвий і творчий шлях?

Тульчину, невеликому містечку на Вінниччині з багатовіковою історією, є чим дивувати. Сьогодні це місто активно живе й розвивається, не забуваючи при цьому про власне славетне минуле. Що ж такого цікавого у тому минулому було?

У п’ятницю, 27 серпня, розпочнуться пошуково-ексгумаційні роботи відразу на трьох ділянках міста, аби знайти старе німецьке кладовище часів Другої світової війни. Замовником цих дослідницьких робіт стала Народна спілка Німеччини по догляду за військовими могилами в Україні. Де саме шукатимуть поховання, скільки вояків можуть виявити, що робитимуть зі знайденими рештками й у чому полягають головні труднощі — шукайте відповіді на ці питання далі у матеріалі.

keyboard_arrow_up