Наше минуле

photo_camera

Такі речі сьогодні можна знайти лише у колекціонерів, або на інтернет аукціонах. Роздивились як виглядало вінницьке...

play_circle_filled

Батьки зрозуміють. На початку року у батьківських чатах Вайбера приходили не по одному десятку повідомлень щодня. Обговорювали...

Зібрали одинадцять будинків та місць у Вінниці, які не хочеться зайвий раз показувати туристам. Як ви думаєте, що з цього...

Прямо навпроти міської ради була розташована локація Центру історії Вінниці Тут тривали дві виставки — «Вперше у Вінниці»...

Перший кінотеатр, перший ліфт та перший маршрут тролейбусу. Чи добре ви знаєте історію Вінниці? Пройдіть тест і дізнайтесь наскільки хороший з вас краєзнавець.

Обговорити долю вінницьких підземних ходів зібралися науковці, чиновники та активісти. Вони зійшлися на тому, що підземелля існують, їх варто досліджувати та зберігати.  Але не варто називати «катакомбами», оскільки їх у Вінниці немає.

Львівські археологи досліджують підземелля, що «вилізли» під час будівництва поряд з гімназією №17. Фахівці розкопали землю навколо знахідки та не знайшли там підземних ходів, про які говорили місцеві жителі.  Що буде зі знахідкою далі?

У британському, німецькому та французькому відділеннях міжнародної торгової системи Amazon на продаж був виставлений ​​одяг з фотографією часів Другої світової війни. На відомому фото, яке називають «Останній єврей у Вінниці», зображена сцена розстрілу єврея нацистом.

За допомогою нейромережі сервіс ColouriseSG обробляє чорно-білі фотографії. Завдяки йому ми додали кольорів у дореволюційні світлини Вінниці.

У День Авіації 20minut.ua згадує вінничан, які героїчно загинули за кермом літаків в АТО. Згадуємо про пілотів-асів, які наводили страх в АТО і літали до 66 років.   Розказуємо про льотчиків, які розбилися під Улановим на СУ-27. І згадаймо авіакатастрофу в Гавришівці, де загинуло 46 людей.

Пригадайте коли відбулись важливі події та оберіть правильну відповідь. Перевірте, чи впораєтеся!

Десятки вінничан долучилися до квесту, щоб дослідити вінницькі катакомби — систему підземних ходів, яка юридично не є пам’яткою архітектури. Щоб знайти ходи учасники лізли під землю та опитували місцевих жителів. Є певні результати, які обіцяють опублікувати в мережі. А що буде далі? І як вінничани хочуть врятувати невизнане владою підземне місто?

Порились у старих вінницьких газетах та дізнались, як змінилась Вінниця у першу річницю незалежності України. У цей час у Вінниці виходить лише кілька газет, які пишуть про місцеві новини. Серед них "Вінницька панорама", "33 канал" "Вінницькі вісті" та "Вечірка". Пишуть про те, що з площі перед міською радою прибирають пам’ятник Леніна, з’явився перший секс-шоп, а у Могилів-Подільському районі знаходять багатообіцяючі поклади золота.

У будинку на Соборній, 44 є голови левів на стінах, купол на даху і сексшоп. Понад 100 років тому його побудувала заможна родина Райхерів як готель. Потім там зробили комунальну квартиру, а в наш час — офісний центр.  Утім, колишні жителі досі згадують про смерть 9-місячного немовляти у підвалинах дому.

keyboard_arrow_up