Наше минуле

На сесії міськради, 28 вересня, прийняли рішення збільшити видатки на реставрацію пам’яток архітектури «Мури» та «Готель...

photo_camera

Ігор Клочко, математик, що готує до ЗНО на 200 балів, мандрівник, альпініст Улітку він наодинці здійснив свою четверту...

Наше місто змінюється — міняють свій вигляд з часом не тільки люди, а й будинки. У мережі виклали добірку з фото міста...

Сьогодні свято у військових льотчиків – День Повітряних сил У військово-історичному музеї у Вінниці був День відкритих...

Попри обмежені фінанси, гостру нестачу матеріалів та бюрократичну тяганину трамвай у місті з’явився в 1913 році. На початку 30-х років відкривають автобусні маршрути. Тоді як тролейбусу в Вінниці не мало бути: радянська влада дозвіл не дала. Публікуємо фрагменти історії громадського транспорту в нашому місті.

Археологи з польсько-української групи знайшли скелет жінки у Ямпільському районі, на кургані поблизу села Пороги. За дослідженням спеціалістів, кістяку жінки приблизно 4,5 тисячі років. І він розмальований орнаментом.

На відео відзняте наше місто в 1996 році. А саме його центральна частина — вулиця Соборна та найближчі околиці. У ньому є червоні тролейбуси, стара площа перед Універмагом та багато інших об’єктів, вигляд яких кардинально змінився.

У фейсбук виклали відскановані фотографії Вінниці, які були зроблені в середині 1950 років. На них можна розгледіти як раніше виглядав кінотеатр Коцюбинського та головні вулиці нашого міста.

На території комплексу «Мури» у Вінниці тривають археологічні розкопки. Що цікавого та унікального вже знайшли, дивіться у відео.

24 серпня йому було б 90. Народжений у День Незалежності України, але заради цього свята він відсидів у таборах 26 років… Ми говорили з ним два роки тому. Він казав, що не має права померти до перемоги над москалями...На жаль, не дожив. Про що ще говорив у 2016 році – в ексклюзивному інтерв'ю RIA/20minut.ua. 

З 6 на 7 липня українці традиційно відзначають ніч на Івана Купала. До цього часу існує повір'я, що все загадане цієї ночі обов'язково збудеться. А у лісах розцвітає папороть, яка приносить удачу.

До революції у Вінниці виходила щоденна газета «Юго-Западный край» з тогочасними новинами та оголошеннями. Ми знайшли випуск якому сьогодні виповнилось рівно сто років: за 14 вересня 1916 року. В той день, як і сьогодні, була середа.

Добірка фільмів, знятих у Вінниці, починаючи з 1925 року. Більшість з них вдалось знайти у повному форматі. На деяких відео можна роздивитись міські вулиці та навіть впізнати де проходили зйомки.

Зі 100 тисяч вінничан, які жили у місті до війни, після окупації залишилось лише 27 тисяч. Як місто переживало важкі часи та що відбувалось в цей час на вінницьких вулицях.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up