У мемуарах «Моя Вінниця» вінничанин Соломон Вайнштейн, який пізніше мігрував до Німеччини, описує життя міста після Другої світової війни.
З його розповідей дізналися про те, якими були радощі та розваги вінничан у повоєнній Вінниці.
Зокрема, діти взимку каталися на «снігурках», молодь на домашніх вечірках слухала записи «на ребрах». І ще масово відвідували лазні, бо помитись вдома було «розкішшю».
Княгиня Щербатова отримала немирівський маєток у спадок від свого діда — графа Болеслава Потоцького. Як Марія Григорівна розбудувала палац та чому боялася пророцтва від ворожки — розповідаємо.
Підготували для вас добірку із ретро і актуальних світлин, але не на усіх зображена Вінниця. Чи зможете розпізнати наше місто серед інших? Перевірте у нашому тесті.
20 березня Вінниця відзначила 79-у річницю визволення від нацистських загарбників. Пропонуємо переглянути старі фото рідних вулиць повоєнного міста.
Історія України знає чимало військових діячів, якими варто пишатися. Один із них — вінничанин Яків Гандзюк, царський генерал, який створив армію УНР. Що відомо про цього військовокомандувача, на честь якого названа 59-та окрема мотопіхотна бригада?
У мережі опублікували архівні фото Соколівки 1870 року. В добірку увійшли 23 світлини, які відображають життя того часу.
Палац графа Ксідо — одна з найоригінальніших пам’яток палацової архітектури в Україні. Маєток у Хмільнику є досить оригінальним, адже побудований на фундаменті замку 14 століття.
Воскові віночки, в яких на Поділлі йшли до шлюбу, визнали об’єктом нематеріальної культурної спадщини. В обласному центрі культури і мистецтв розповіли технологію їх виготовлення.
Нині Південний Буг — це місце, де тренуються спортсмени веслувальники і любителі SUP-бордінгу. А колись тут ходили під вітрилами. Як розвивалися водні види спорту у Вінниці — читайте далі.
У мемуарах «Моя Вінниця» вінничанин Соломон Вайнштейн, який пізніше мігрував до Німеччини, описує життя міста після Другої світової війни. З його розповідей дізналися про те, якими були радощі та розваги вінничан у повоєнній Вінниці. Зокрема, діти взимку каталися на «снігурках», молодь на домашніх вечірках слухала записи «на ребрах». І ще масово відвідували лазні, бо помитись вдома було «розкішшю».
За останні 300 років Чернятин пройшов шлях від козацького хутора на кілька дворів до резиденції шляхти, дворянського маєтку і аграрного коледжу. Яка історія маєтку графа Львова, які таємниці приховують стіни палацу — ми дізналися.