Наше минуле

120 років тому було винайдено військову польову кухню. Автором проекту став військовий з Вінниччини Антон Турчанович. Як офіцер він побував не на одній війні та почав задумуватись, як полегшити життя солдатам.

У мальовничому куточку Поділля, в селі Печера, на березі Південного Бугу, розташована садиба Потоцьких. З колись багатого обійстя, до нашого часу зберігся лише парк і мавзолей-усипальниці, архітектура якого вражає.

Вінниці виповнилося 660. Роком її заснування вважають 1363 рік. А чи дійсно це так? Історики Музею Вінниці розповіли про формування територій, на яких заснували Вінницю.

Восени минулого року у Вінниці замість площі Гагаріна з’явився новий топонім — площа Калічанська. Одночасно, це було й повернення історичної назви, і в трохи оновленому звучанні. А звідки походить це найменування? Вінницькі історики розповіли декілька версій.

Цього дня Вінниця відзначає свій 660 день народження! Підготували тест, в якому склали питання про міську історію, визначні місця та людей з нашого міста.

У Музеї Вінниці розповіли про реальне училище та опублікували план земельних ділянок закладу кінця 19 століття. За цими кресленнями, за училищем (нині тут Торговельний інститут) були закріплені сад, училищний двір та сусідня земля під житлову забудову для «службовців училища».

Вінницький музично-драматичний театр імені Миколи Садовського став однією з візитівок Вінниці. Різноманітний репертуар сприяє культурному розвитку вінничан та гостей міста. На сцені ставлять твори світових класиків та сучасні вистави, завдяки чому кожен може вибрати щось для себе. А яка історія створення театру?

Усі ми знаємо на скільки наш народ волелюбний, і як у всі часи він боровся за свободу. Такими ж героїчними, хоч і трагічними на території Вінниччини були події Другого зимового походу. Про них розповідаємо детальніше.

Заповідник Буша має давню історію, закарбувала вона і козацьку добу.  В селі на Ямпільщині збереглися могили козаків, які обороняли замок у Буші в 1654 році. Цей цвинтар XVI-XVIII століття на схилі пагорба в народі носить назву «Козачий». 

Незважаючи на низку перешкод, пов’язаних із перебігом російсько-української війни, реставрація піаніно і килима родини композитора Миколи Леонтовича триває. Вінницький обласний краєзнавчий музей для цього виграв грант Посольства США.

keyboard_arrow_up