Наше минуле

Більше як 100 років тому на Поділлі мешкала родина Ґрохольських — представники знаного польського роду. Довгий час вони були активними учасниками тутешнього суспільного, політичного й культурного життя. Завдяки їм у Вінниці та області, до прикладу, з’явились красиві палаци, що досі радо зустрічають туристів. А що ще відомо про славетну родину?

Попри обмежені фінанси, гостру нестачу матеріалів та бюрократичну тяганину трамвай у місті з’явився в 1913 році. На початку 30-х років відкривають автобусні маршрути. Тоді як тролейбусу в Вінниці не мало бути: радянська влада дозвіл не дала. Публікуємо фрагменти історії громадського транспорту в нашому місті.

Башта Артинова на Європейській площі — один з головних символів Вінниці. За свою 109-річну історію вона була складовою водогону, пожежного депо та військовим пунктом. А от період, коли вежа була гуртожитком Водоканалу — досі мало вивчений. Спробували дізнатися, як тут жили люди.

До Міністерства культури та інформаційної політики України подали лист щодо включення до Національного переліку рецепту приготування картоплі по-уланівськи як нематеріальної культурної спадщини Вінниччини. Які ще страви подарувала світу наша область — дізнавалися в поціновувачів подільської кухні.

Подивитися на свій ДПЗ-18 вирішила колишня працівниця заводу після приїзду до Вінниці з Ізраїлю. На підшипниковому разом з чоловіком відпрацювала у радянські часи понад 20 років. На початку травня 2021-го під час перебування у Вінниці син запропонував матері згадати про роки роботи на ДПЗ-18. Про побачене син розповів на своїй сторінці у Фейсбуці.

Центральний міський парк Вінниці ім. Миколи Леонтовича (раніше Центральний Парк культури і відпочинку ім. Горького) — традиційне місце відпочинку вінничан і гостей міста. Якою була його історія створення, як він виглядав століття тому — дізнавалися журналісти 20minut.ua. 

Унікальну оборонну споруду відкрили для екскурсій на березі Дністра. Підземелля має глибину до 20 метрів, а довжину — 905 метрів. Колишній військовий укріпрайон знаходиться у селі Серебрія Могилів-Подільського району. Що в ньому планують зробити?

День пам’яті жертв політичних репресій відзначають у кожну третю неділю травню. Могилу батька дотепер розшукує Лідія Рудова. Його, Стецюка Степана Петровича, розстріляли без суду і слідства, так зазначено в архівній довідці. Історія розстріляного селянина з уст його доньки.

В 1976 році був знятий фільм «Розклад на завтра». Під приціл кінокамер потрапили річка Південний Буг та вінницькі вулиці.

У різний час наше місто ставало домівкою для людей, які прославилися на всю Україну та увесь світ. Впевнені, що знаєте всіх відомих вінничан? Спробуйте вписати правильні відповіді на те, що ми зашифровували в клітинках.

keyboard_arrow_up