Наше минуле

Вінницький музично-драматичний театр імені Миколи Садовського став однією з візитівок Вінниці. Різноманітний репертуар сприяє культурному розвитку вінничан та гостей міста. На сцені ставлять твори світових класиків та сучасні вистави, завдяки чому кожен може вибрати щось для себе. А яка історія створення театру?

Музей Вінниці збирає експонати для поповнення колекції про період відновлення української Незалежності. Йдеться про матеріали кінця 1980-х – початку 1990-х років.

Будинок, в якому нині знаходиться готель «Франція», є однією з прикрас головної вулиці Вінниці. Але так було не завжди. За свої 126 років існування, «Франція» була модним готелем, житлом, онкодиспансером, буфетом та ледь не стала руїною.

До Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років, багато людей почали згадувати розповіді своїх рідних, яким довилося пережити ті страшні дні. Тому зібрали в матеріалі ці трагічні історії, щоб не забувати, хто наш ворог і на що він здатний.

25 листопада вшановували пам'ять жертв Голодомору 1932-33 років. Штучний голод, який був організований для придушення спротиву українців проти колективізації, уніс життя 3,9 мільйона людей. Зібрали спогади вінничан, які вижили та на все життя запам’ятали те жахіття.

Виповнилося 510 років одному з трьох вінницьких замків. Нині це сучасна фортеця на Замковій горі, що була побудована в часи старостування у Вінниці князя Костянтина Острозького. Історики розповіли деталі та цікаві факти про це укріплення. 

У селі Дзигівка, що на Ямпільщині, є старовинний цвинтар. Тамтешні давні кам'яні хрести сучасники називають справжнім витвором народного мистецтва.

На facebook-сторінці «Музею Вінниці» опублікували знімок мапи Вінниці та околиць 1840 року. На плані міста можна побачити такі мікрорайони як Старе місто, Замостя, Садки, Слобода Дубовецька. Розташування поромних переправ. І навіть розміщення будинків, які були на той час.

Козятинський вокзал вважається одним з найстаріших вокзалів України. Його будівля у вигляді білого пароплава належить до пам’яток архітектури другої половини XIX століття.

52 роки тому, 12 листопада 1971-го, під час заходу на друге коло для посадки розбився пасажирський АН-24, що летів рейсом Київ - Вінниця. Загинули 48 людей. 43 були пасажирами (з яких троє — діти) і п'ять членів екіпажу.

keyboard_arrow_up