Наше минуле

"Тузик" в шоколаді, "Гулівер" та "Цирк". Невеличка добірка обгорток від солодощів виготовлених у Вінниці в радянські часи.

photo_camera

У мерії дозволили розробити проект нового торгового центру на Соборній. Новобуд зведуть на місці старого готелю 19 сторіччя,...

У Вінницькому краєзнавчому музеї зберігається 24 монетних скарби, знайдених на території області Найперший скарб з’явився...

Відеоролик тривалістю 14 хвилин розповідає про життя Вінниці у 1967-1980 роках. На ньому можна роздивитись новорічну ялинку...

Сьогодні, 14 грудня, відзначається День вшанування ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи Пожежники та силовики з Вінниці, жертвуючи власним здоров’ям, приборкували радіаційне лихо в 1986 році Ми згадали кілька історій від вінничан, які розповіли, як змінилося їхнє життя після Чорнобиля

Сьогодні, 6 грудня 2017 року, у Вінниці з’явилась пам’ятна дошка Семену Якерсону. Українець єврейського походження був сотником армії УНР, загинув у Празькому гетто. Зініціював встановлення пам’ятної дошки київський благодійний фонд “Героїка”.

«Центр історії Вінниці» опублікував відео відкриття музею Михайла Коцюбинського, яке відбулося в 1927 році.

Що таке 10 гривень на початку ХХІ сторіччя? Дрібна купюра, яка майже нічого не коштує. А 10 карбованців на початку ХХ сторіччя – вагома сума для звичайного вінничанина. Століття тому низькооплачуваний чорнороб  заробляв у день трохи більше 1 карбованця

На карті міста, окрім адміністративного поділу, є ще багато мікрорайонів: Корея, Тяжилів, П’ятничани. На питання «де живете?» містяни частіше відповідають «народною» адресою. Але звідки ж це з’явилось?

Зараз йому 77. Коли почався повоєнний голод, йому йшов шостий рік. Більшовики забрали його батька у тюрму на 10 років за пару качанів кукурудзи, залишивши мати з чотирма дітьми на руках. Не усім його рідним судилося пережити голод.

Добірка фільмів, знятих у Вінниці, починаючи з 1925 року. Більшість з них вдалось знайти у повному форматі. На деяких відео можна роздивитись міські вулиці та навіть впізнати де проходили зйомки.

На відкритті лікарні Пирогова її майбутній перший головний лікар застудився і помер. Пізніше його прізвищем назвали вулицю, яку було видно з вікна. Цьогоріч лікарні виповнилось 100 років.

Стихійні ринки, відкритий для перехожих острів Кемпа, не відреставровані площі та багато іншого на майже дванадцяти хвилинному відео з знятому з гелікоптера.

В мережі виклали зворушливо відео  «Вінниця 1948 року/ В місті над Бугом». Як відбудовувалось наше місто після війни, дивіться далі.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up