Гроші

Гроші

Для багатьох людей ялинка є головним символом Нового року та Різдва. Останнім часом покупці обирають саме штучну красуню.  Щоб штучна ялинка дійсно прикрашала будинок і створювала святковий настрій, дуже важливо щоб вона була якісною. Нижче з фахівцями спробуємо розібратися, на що слід звернути увагу при виборі штучної ялинки.

З літа минулого року в усьому громадському транспорті міста почали працювати валідатори: останніми до цього процесу доєднали маршрутки приватних перевізників. І поки в муніципальному транспорті можна розрахуватися і «Карткою вінничанина», і банківським пластиком, то в маршрутках є або готівка, або «Муніципальна картка». Чому на валідаторах у маршрутках не можна розрахуватись банківською карткою?

Курс долара минулого тижня демонстрував дива стабільності, ще небаченої після початку повномасштабної війни з росією. Протягом усього тижня цінники на продаж готівкового «американця» вагалися в межах 40,15-40,35 гривень.

Кожен переселенець, який має статус внутрішньо переміщеної особи, може отримати грошову підтримку від держави. А як діяти, коли її затримують?

Станом на початок грудня у Вінниці зареєструвались 244 підприємства, які переїхали з прифронтових та окупованих територій України.  До Вінницької громади приєдналися вже 72 ФОПи та юридичні особи. Вони стали на облік у Державну податкову службу у Вінницькій області, як платники податків і зборів, протягом листопада.

НБУ оприлюднив перелік банків, які працюватимуть у разі тривалої відсутності електроенергії. Знайдете ці установи на інтерактивній карті. 

На Київській триває капремонт меморіальної зони. Там поставили 48 гранітних стовпів і зараз вкладають плитку.  Згодом тут встановлять світильники, прокладуть нові пішохідні доріжки, а на стовпи причеплять таблички з іменами загиблих у Другій світовій війні.  Таким чином об’єднають Меморіал Визволення з Київської із Меморіалом Слави, частина якого ще залишається на Європейській площі. А як будуть вчиняти з могилами в центрі міста та що там з’явиться натомість?

Держлісгоспи області вирощують на спеціальних плантаціях чи ділянках вічнозелені дерева, які реалізують перед Різдвом та Новим роком. Першими цьогоріч продаж ялинок та сосен розпочали гайсинські лісівники. Купити дерево можна до 15 грудня.

В Україні користування генераторами під час відключень живлення вже спричинило кілька трагічних випадків. Причина — встановлення приладу в приміщенні. Запитали у фахівців, які генератори найпопулярніші та як ними безпечно користуватися. 

Експерти прогнозують, що буде зростання цін на деякі продукти. Однак деякі категорії можуть і стати дешевшими.  Розповідаємо на скільки відсотків можуть зрости ціни на основні товари: молоко, м'ясо, хліб та овочі.

keyboard_arrow_up