Культурний відпочинок

Культурний відпочинок

Хто співає про шльопанці, а хто про оленів? Де у нашій області відбувається оперний фестиваль? Та можливо ви знаєте справжнє ім’я Лері Віна? Склали для вас кросворд про співаків, музикантів Вінниці й області. Спробуйте відгадати, які слова заховані за клітинками.

Вражені фани з усього світу продовжують знімати розбори-реакції на пісню «MAVKA», якою співачка Ірина Бояркіна, що виступає під псевдонімом ERIA, була готова брати штурмом «Євробачення—2022». Але не сталося. Нові організатори і продюсери національного відбору пісню не включили до лонглиста. «Навіть на прослуховування не позвали», — каже співачка.

Як виглядає зимова афіша Вінниці цього року? На які концерти варто придбати квитки? Ми зібрали у добірку виступи популярних артистів, які завітають до нашого міста цієї зими та допоможуть вам урізноманітнити дозвілля.

Сьогодні у Вінниці працює три ковзанки: тимчасова просто неба біля головної ялинки, у «Льодовому клубі», що в Центральному парку, та у «Льодовій арені», що на Вишеньці. Але століття тому нічого подібного у місті не було. Діти й дорослі ходили на катки.

Не дивлячись на негоду, вінничани та гості міста прийшли на закриття 28-метрової новорічної красуні. І хоча вогні на ялинці погасли, «Зимове містечко» ще працюватиме.

Знаменита співачка, яку називають голосом і душею України, зізналась, що мріє, аби кожен українець знав бодай 50 колядок і щедрівок. Та під час концерту у Вінниці поділилась особливою веселою святковою піснею, яку її навчили дідусь та бабуся.

Фільм про видатного українського композитора, автора легендарної обробки мелодії «Щедрик» Миколу Леонтовича знімали впродовж трьох років. Режисером стрічки став Василь Медяний. Саме він, подорожуючи Сполученими Штатами під час Різдвяних свят, звідусіль чув знайому мелодію. Але, на жаль, майже ніхто з американців не знав, хто її справжній автор. Вінничанин вирішив це виправити. 

Мелодію, яку вперше обробив Микола Леонтович, знає увесь світ. Вона стала незмінним музичним супроводом зимових свят.  Ми зібрали кілька найяскравіших виконань «Щедрика» на будь-який смак.

75 років виповниться з часу відкриття музею Пирогова 9 вересня 2022-го. Скільки відвідувачів побувало в ньому за цей час? Хто і як їх рахує? У радянські часи звіт про екскурсантів вимагали органи державної статистики. У якому році зафіксовано рекорд відвідуваності — 344 тисячі екскурсантів?

Зимові вечори часто перетворюються на перегляд новорічних кінофільмів з друзями та близькими. Хочеться чогось новенького? Для вас ми підготували добірку маловідомих новорічних фільмів, які принесуть позитив, гарний настрій та казкову атмосферу свят усій родині. Бонус до ТОПу 20minut.ua: відеодобірка з п'яти ретро кінострічок, яка вас неодмінно здивує.  

keyboard_arrow_up