Культурний відпочинок

Культурний відпочинок

Наш знаменитий земляк закликав музикантів усіх жанрів та стилів взяти волю у кулак і створити пісню Перемоги України. Прийом заявок вже стартував і триватиме до 15 жовтня. Які нововведення цьогоріч будуть у Нацвідборі? І як Дмитро Шуров Pianoбой продовжує завзято допомагати українським захисникам, наближаючи нашу спільну перемогу?

Американський проект Midjourney на наш запит згенерував пейзажі Вінниці, Вежу, фонтан «Рошен» та як, на думку системи, виглядають вінничани.  І варто зауважити, що деякі зображення схожі на те, що є в реальності

У опублікованому архівному відео Кузьма «Скрябін», розповідаючи про друзів, назвав лише трьох артистів: Ірину Білик, Тараса Чубая і нашого земляка Віктора Бронюка. У День народження Андрія Кузьменка лідер гурту «ТІК» поділився теплими спогадами про друга, якого у жарт називав Кузьмічем і Андрієм Вікторовичем.

У грандіозному міжнародному проекті Подільський камерний хор «Леонтович-капела» разом зі 110 артистами з Молдови, Румунії, Фінляндії, Угорщини, Іспанії й Нідерландів заспівали «Оду радості» на знак солідарності європейських митців та країн із Україною. Про найяскравіші моменти гастролей у Молдові та Румунії розказала художня керівниця та диригентка хору Ольга Бабошина.

Вінницю часто обирали знімальним майданчиком для кінофільмів. У нашому місті знімали сучасні фільми, такі як «Тримай біля серця», «Микола Леонтович та його Щедрик», так і радянське кіно — «Пригоди Толі Клюквіна», «Стежки доріжки». Ділимося добіркою фільмів, які опубліковані у відкритому доступі.

«Ти живеш у своїх вчинках, а не в тілі! Ти — це твої дії і немає іншого тебе. Треба багато що пережити, аби стати людиною». Вистава «Народжений з крилами» про життя, філософію та кохання геніального світового класика і льотчика Антуана де Сент-Екзюпері вражає світлом, мудрістю і паралелями з сучасними реаліями в Україні. Актори із Вінниці, Харкова і Києва розказали, як із початку повномасштабної війни створювали дивовижний ліричний спектакль для тих, хто вміє бачити серцем.   

Сьогодні останній робочий день. Попереду вихідні, які хочеться провести з користю та розслабитися після важких буднів. Пропонуємо вам ряд ідей, як провести вікенд.

Про те, як війна змінила підходи до вистав, любов зіркових артистів до Вінниці і який потужний скачок чекає український театр, який зараз буде жорстокіший, чесніший і відвертіший. В ексклюзивному інтерв’ю «20 хвилин» розказав відомий режисер-постановник та художній керівник київського Малого театру Дмитро Весельський.

Свої картини вони малювали з думками про брата, який зараз на війні, з шаною до незламних херсонців, зі спогадами про бабусю, що пережила у землянці Другу світову, з гордістю за сміливість і відмінне почуття гумору наших найкращих Героїв, які люблять мем про «швайнокарася».  З любов’ю до Харкова, Херсона, Вінниці, Києва, Львова – всієї України! Виставку «Намалюй державність!» до кінця тижня можна побачити у Вінницькому обласному молодіжному центрі «Квадрат». Далі за сприяння благодійного фонду «Вінниця — комфортне та безпечне місто» картини будуть представлені у художньому і краєзнавчому музеях, а опісля їх можна буде придбати на аукціоні. Отримані кошти передадуть на ЗСУ!

Посмакувати кавуном прямо з  баштана можна в агрофірмі «Ольгопіль». Ягоди 100% натуральні — без добрив і стимуляторів. Охочим запропонують шалаш з очерету з тапчаном, страви на відкритому вогні, а довкола багато квітів. Бути в Ольгополі і не побачити мамонта Віні… Можна ще спробувати молочні вироби під час екскурсії на ферму, де корів доять роботи. Тут всі умови, щоб хоч на деякий час забути про війну.

keyboard_arrow_up