Культурний відпочинок

Культурний відпочинок

Незабаром Подільський зоопарк здивує відвідувачів різноманітними цікавинками. Наразі будівництво у ньому завершується.

О першій годині дня 21 листопада 1910 року у Вінниці освятили будівлю нового театру. Відтоді у нас виступали світові знаменитості — Айседора Дункан, Віра Холодна, Марія Заньковецька, Микола Садовський, Амвросій Бучма, Гнат Юра… Маяковський, приїхавши до Вінниці, порахував у місті… цирульні. Чому? Про це та про наш театр у 1910-1944 роках можна прочитати у книзі «Вінницький театр у свічаді історії».

Поговорили з Володимиром Новіковим про те, які він став блогером, що йому найбільше подобається у цій справі і навіщо він знімає відео про свої мандрівки.

Перші виготовлені у Вінниці роялі — ровесники Тараса Шевченка. Дослідники кажуть, що в нашому місті існувало не менше п’яти фортепіанних брендів. Де інструменти зберігаються тепер? Про цінність піаніно з театру Садовського та унікальні експонати з клавішами, які можна побачити у вінницьких музеях.

У Міжнародний день студента лідер гурту «ТІК» ексклюзивно з 20minut.ua поділився спогадами з бурхливих студентських років, які провів у Барському педагогічному училищі і Вінницькому педуніверситеті. Виявляється, у 15 років майбутній музикант почав заробляти перші гроші, продаючи власноруч зроблені табурети. А ще - вчив усіх хлопців у гуртожитку готувати, влаштовував бойкот викладачам, які змушували купувати методички, і креативив із друзями на екзаменах - точнісінько, як у гайдаївському фільмі про Шурика.

Зараз, під час спалаху коронавірусної інфекції, люди втрачають радість життя, зникає оптимізм і світлий погляд у майбутнє. У таких випадках необхідно підзарядитися позитивною енергією. Відмінний спосіб – подивитися хороший фільм усією родиною.

На ютуб-каналі «Tour de Ukraine» опублікували огляд туристичних місць Вінницької області. Ведуча телепроекту «Україна Вражає» Валерія Микульська показала десятку локацій, де побачила і відчула, чим може здивувати Поділля. Серед них — Лядівський монастир, Тульчинський палац та Черепашинецький кар’єр. А що цікавого показали саме у Вінниці?

У Вінниці може припинити роботу планетарій, одна з найбільших українських віртуальних обсерваторій. Працівники кажуть, їх попросили написати заяви на звільнення через збитковість роботи планетарію в карантин. Керівництво переконує — співробітників науково-просвітницького закладу не виганяють, планетарій не закриватимуть.

У Києві завершується реставрація стола Симона Петлюри. Цей незвичайний раритет належить обласному краєзнавчому музею. Після повернення до Вінниці оновлений експонат стане доступний для огляду відвідувачів. Чим він унікальний та де саме сидів за цим столом Головний Отаман армії УНР? Дізналися історію експонату.

У Вінниці розпочали створення нового великого музею. Він буде називатись «Музей мужніх».  Присвятили його землякам — учасникам АТО-ООС, чорнобильцям, міліціонерам, афганцям. А що буде з філією музею космонавтики і авіації у Вороновиці, який теж передали на баланс краєзнавчого?

keyboard_arrow_up