Суть проекту полягає у з’єднанні міст України завдяки зображенню кримськотатарського орнаменту на громадських об’єктах. Попередньо «Стежку» було прокладено у Києві під мостом на Голосіївському проспекті.
Проект "Стежка" у Києві. Фото радіо "Свобода"Далі «Стежка» пройде у Чернівцях під Турецьким мостом.
Натхненником проекту є художник-кераміст Рустем Скібін. У рамках цього проекту, у музеї Михайла Коцюбинського, художник провів майстер-клас з кримськотатарського орнаменту. Долучитися до майстер-класу могли всі охочі, для цього не обов’язково бути художником. Рустем Скібін розповів детальніше як робиться кримськотатарський орнамент, з чого він складається та як розшифровується.
– Суть кримськотатарського орнаменту полягає зображенні циклу життя, народження і продовження роду. Це візуалізація простору, нашого життя, і нашої культури, – каже Рустем Скібін.
На майстер-класі художник малював заготовки, а учасники домальовували ескізи елементами кримськотаратського орнаменту. Невдовзі таким орнаментом Рустем Скібін планує прикрасити фасад бібліотеки №1, що навпроти музею Коцюбинського. На майстер-класі учасники могли представити власні ідеї для розпису бібліотеки.
У Вінниці «Стежка» складатиметься із фрагментів текстів Михайлом Коцюбинського про Крим. Рустем разом із іншими художникам розроблятиме поєднання кирилиці, арабського письма й орнаменту, взявши за основу цитати з творів Коцюбинського. Художник переконаний, що такий проект допоможе повернути зв'язок із Кримом:
– Обов'язково допоможе. Всі наші думки, все, що ми робимо позитивно впливає, – каже Рустем Скібін.
Світлана Лавренюк
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 14 від 2 квітня 2025
Читати номер