У Вінницькому районі виявили хворого на сказ борсука

- У березні на Вінниччині зафіксували 367 звернень за медичною допомогою через укуси тварин, що в 1,7 раза більше, ніж у лютому.
- Сказ виявили серед різних тварин, включаючи диких та домашніх. Спеціалісти зафіксували випадки захворювання у кількох районах області.
У березні на Вінниччині було 367 звернень за медичною допомогою через укуси тварин. Про це повідомили у Вінницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Даний показник складає 25,3 особи на 100 тисяч населення. Це в 1,7 раза більше порівняно з лютим, коли звернулися 213 людей (14,7 на 100 тисяч населення).
Лікар-епідеміолог Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Світлана Кушнір підготувала детальну інформацію в інфографіці.
- У Вінницькому районі сказ виявили в борсука.
- У Хмільницькому районі зафіксовали найбільшу кількість випадків сказу (4). Серед заражених тварин дві собаки, лисиця та кіт.
- Могилів-Подільський район також зазнав цієї проблеми, де вірус виявили у лисиці.
- У Гайсинському районі один випадок захворювання на сказ зафіксували у собаки.
Захворювання також торкнулося Жмеринського району, де сказ виявили в кота та собаки.
Нагадаємо, сказ — це дуже небезпечна хвороба, яка може закінчитися смертю. Вона передається через укуси або слину хворої тварини. Найгірше те, що коли з'являються перші ознаки хвороби, врятувати людину чи тварину вже неможливо. Єдиний спосіб захиститися — це зробити щеплення.
Щоб не захворіти на сказ, господарям тварин потрібно:
- щороку робити щеплення собакам і котам,
- вигулювати собак тільки у спеціально відведених місцях і не дозволяти їм бігати де завгодно,
- не контактувати з бездомними і дикими тваринами,
- якщо поведінка тварини змінилася, відразу ж звертатися до ветеринара.
Якщо тварина вкусила або подряпала людину, її не можна вбивати. Її потрібно віддати ветеринарам на десять днів для спостереження.
Якщо тварина вкусила людину, потрібно:
- промити рану водою з милом,
- обробити краї рани йодом,
- накласти чисту пов'язку,
- якомога швидше звернутися до лікаря, щоб отримати допомогу.
Щоб сказ не поширювався далі, Держпродспоживслужба Вінницької області продовжує роботу у цьому напрямку. Планує організувати мобільні пункти для безкоштовних щеплень домашнім і бездомним тваринам, обходити двори і робити щеплення, а також розповідати людям про небезпеку через сайти і пам'ятки.
Такі заходи будуть проводитися у всіх містах і селах області. Інформацію про щеплення будуть повідомляти місцевій владі, щоб вона розповіла про це людям.
Читайте також:
На Вінниччині викрили організаторів незаконного перетину кордону
Ляпас, що обернувся скандалом. У Вінницько-Хуторському ліцеї провели акцію підтримки вчителя
Як розв'язати проблему заторів у Вінниці? Ми запитали
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.