Як зловити карася: дізнайтеся лайфхаки від досвідчених рибалок

- У середовищі рибалок думки, яке підгодовування найкраще для карася навесні, трохи розходяться.
- Вінницький рибоохоронний патруль поділився лайфхаками бувалих рибалок.
Риболовля — улюблене заняття для багатьох, яке дає змогу відволіктися і розслабитися. Після зими починається новий сезон, коли можна знову наловити улюбленої риби. Про те, коли починає клювати карась і на що саме, читайте далі.
На що клює карась
Найбільше навесні ця риба віддає перевагу наживкам тваринного походження, як-от черв'як, опариш чи мотиль. З рослинних, які здебільшого застосовуються влітку, риба карась може клюнути тільки на наживку у вигляді пропареної перловки. Проте в тому, яка найкраща наживка для карася, у професіоналів-рибалок сумнівів немає — перше місце у червоного гнойового хробака.
Як найкраще привабити карася
У середовищі рибалок думки, яке підгодовування найкраще для карася навесні, трохи розходяться: одні вважають, що це суміш відвареної перловки, пшона і макухи. Інші ж упевнені, що часниковий запах вабить цю рибу, до того ж переважно великих особин. У такому випадку можна спробувати обидва методи, визначивши самостійно ефективніший.
Коли клює карась
Рибалки знають, що клювання будь-якої риби має певний час, як сезонний, так і добовий.
— Щоб зловити бажану рибу, треба точно знати, коли навесні прокидається карась. Ці риби після зими і сходження льоду з поверхні водойм починають активну діяльність тоді, коли температура води досягає 12 градусів, — кажуть у рибоохоронному патрулі. — Тому сезон карася може відкритися як у березні, так і у квітні, залежно від погоди. Коли починається активне клювання карася, його можна спіймати переважно на мілководді серед рослин, де він харчується після зими перед нерестом.
Щоб не витратити час даремно, не менш важливо враховувати і час доби для лову риби. Відповідь на запитання, коли краще клює карась — вранці чи ввечері — очевидна для людей, які хоч трохи розуміються на риболовлі. У цьому плані він не відрізняється від інших риб: починається клювання з самого ранку, а до обіду його активність поступово падає. Ближче до вечора, коли починає клювати карась знову, з'являється можливість поповнити свій ранковий улов.
Довідка
Задля забезпечення комфортних репродуктивних умов для водних мешканців з 1 квітня 2025 року на переважній більшості рибогосподарських водних об'єктів України розпочинається щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
Риболовля у цей період дозволяється лише з берега за межами нерестовищ гачковими знаряддями вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою.
Згідно з рішенням Вінницької обласної державної адміністрації, з метою збереження водних біоресурсів та створення сприятливих умов для їх відтворення, на період нересту у 2025 році встановлено межі нерестовищ на всій акваторії рибогосподарських водних об'єктів Вінницької області, за винятком ділянок, зазначених у додатку до цього рішення.
Перелік нерестовищ у Вінницькій області на 2025 рік:
- Вся акваторія рибогосподарських водних об'єктів Вінницької області.
Винятки:
- Ділянки, визначені у додатку до рішення Вінницької ОДА.
Читайте також:
За 15 рибин — понад 50 тисяч штрафу. На Вінниччині зловили браконьєра
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Які карасі ?