Музикант помер 11 січня в Краснодарі, куди він приїхав для спільних виступів із відомим французьким композитором Мішелем Леграном та міським біг-бендом.
За словами вдови музиканта Неллі Закірової, Гаранян помер від зупинки серця.
- Він приїхав до Краснодару, і йому стало зле - почався серцевий напад і зупинилося серце, - сказала вона.
Вінничани мали змогу насолоджуватися музикою оркестру Олега Лундстрема під керуванням Георгія Гараняна у 2005 році, коли він приїжджав на Х фестиваль «Міжнародні дні джазової музики у Вінниці».
- Його творчість вразила і мене, і моїх друзів, та й усіх вінничан. Адже після кожної композиції йому аплодували стоячи, - розповідає вінничанин Олег Волощук. – Концерт був буквально насичений позитивними емоціями, глядачі навіть підспівували, адже це була музика, добре відома усім, хто пам’ятає ансамбль «Мелодія», яким колись керував Георгій Гаранян, - додає Олег.
За словами начальника управління культури Вінницької міської ради Ірини Френкель, Георгій Гаранян і раніше, ще за часів СРСР, приїжджав у Вінницю. Він брав участь у фестивалі "Зорі над Бугом".
Похорон Георгія Гараняна відбудуться в четвер, 14 січня, в Москві. Спочатку в Московському концертному залі імені Чайковського відбудеться панахида, після чого, як очікується, його поховають на Ваганьковському кладовищі.
ДОВІДКА:
Георгій Арамович Гаранян народився 15 серпня 1934 року.
Він представляв перше повоєнне покоління майстрів російського джазу. Очолювана Гараняном в середині 50-х років "Золота вісімка" влилася в молодіжний оркестр Центрального будинку працівників мистецтв (ЦБПМ), яким керував Юрій Саульський.
У 1958-му саксофон Гараняна зазвучав в оркестрі Олега Лундстрема, а потім у концертному естрадному оркестрі Всесоюзного радіо.
У середині 60-х джазові п'єси в сучасному стилі, що звучали на хвилях Всесоюзного радіо, принесли Гараняну й музикантам, що виступали разом з ним, популярність.
У 1973 році багатьох музикантів колишнього оркестру Держтелерадіо запросили працювати на фірму грамзапису "Мелодія". Гаранян став керівником однойменного ансамблю, який пам'ятають до цього часу в кожному куточку колишнього СРСР.
У цей же час Гаранян виступив як диригент симфонічного оркестру Комітету з кінематографії. У титрах багатьох фільмів того часу можна побачити його прізвище, причому не тільки як диригента, а й як композитора. Наприклад, він написав музику до легендарного фільму «Покровські ворота», а також до стрічок «Пампушка», «Рецепт її молодості», «Вечірній лабіринт».
У 1991 році Гаранян реалізував свою давню мрію і створив Московський Біг-бенд, до якого запросив відомих джазменів-професіоналів країни. А через сім років, у 1998, він став керівником Краснодарського муніципального біг-бенду. У 2004 почав керувати знаменитим оркестром Олега Лундстрема і очолював його до 2006 року.
Гаранян є лауреатом багатьох міжнародних джазових фестивалів - у Празі, Бомбеї, Гавані, Варшаві, Фінляндії, Ізраїлі. Він - єдиний джазовий музикант, який мав абонемент в одному з найпрестижніших залів світу - Великому залі Московської консерваторії.
Повну біографію Георгія Гараняна можна прочитати тут.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер