Буде податок на покупки в Інтернеті. Про нові правила, які стосуються всіх

Буде податок на покупки в Інтернеті. Про нові правила, які стосуються всіх
  • Уряд затвердив проєкт закону, яким хочуть запровадити податок на онлайн-покупки.
  • Сервіси, такі як Rozetka, OLX, DIM.RIA та інші, будуть зобовʼязані стягувати з продавців товарів-послуг 10% податку.
  • Цілком можливо, що це призведе до зростання вартості покупок безпосередньо для самих споживачів.

Представник уряду Тарас Мельничук у своєму telegram-каналі розповів, що законопроєкт схвалили на засіданні Кабміну, 29 квітня.

«Законопроект спрямований на запровадження в Україні автоматичного обміну інформацією про доходи, отримані через цифрові платформи, та має на меті гармонізацію нашого податкового законодавства з правом ЄС, що сприятиме виконанню зобов’язань України як країни-кандидата на членство в Євросоюзі», — написав він.

Хто повинен буде платити

Заступник керівника комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк раніше опублікував порівняльну таблицю, з якої стає зрозуміло, що саме пропонують змінити в Податковому кодексі.

Відео дня

Сайти, додатки інтернет-магазинів та інших ресурсів, де надаються товари та послуги, визначаються як «оператори цифрових платформ». Це, наприклад, Rozetka, OLX, Prom та інші.

Так от, всі ці організації будуть визначені як податкові агенти. На них покладають обовʼязок розраховувати, стягувати податки з користувачів та перераховувати їх до бюджетів різних рівнів в України. При цьому, це повинні будуть робити як українські, так й іноземні компанії, що працюють в нашій країні.

Підлягатиме оподаткуванню будь-який з таких видів діяльності, що здійснюється продавцем через платформу за винагороду. Це, зокрема:

Про розміри плати

На всі продажі товарів та послуг мають застосовувати ставку 5% (за пунктом 167.2 статті 167 Податкового кодексу), та додатково буде стягуватися 5% військового збору.

Наприклад, ви захочете купити товар вартістю 1000 гривень. Щоб не працювати собі у збиток продавець донарахує на товар ще 100 гривень як податок на доходи (5%) і військовий збір (5%). Тобто, в підсумку ви заплатите за товар уже 1100 гривень.

Водночас податкова ставка може становити 18%, якщо річний дохід продавця товарів-послуг (саме продавця, а не платформи, де розміщені ці товари-послуги - авт.) перевищує встановлений ліміт у 834 мінімальних зарплати (до 5 мільйонів 921 тисячі 400 гривень).

І штрафи передбачені

Порушення нових правил тягне за собою штрафні санкції:

Зауважимо, ці правила ще не діють. Їх має ухвалити Верховна Рада.

Раніше, нагадаємо, ми розповідали про інші важливі зміни в онлайн-торгівлі.

Опитування

Як ви ставитесь до можливого запровадження податку на покупки в Інтернеті?

 

Читайте також:

Від початку війни пальне здорожчало майже вдвічі. Але останнім часом ціни трохи впали

Чи вирішать проблеми Гавришівки та які села громади фінансують найменше: відповідь міськради

Зарплата від 110 тисяч. Що мають головні прокурори Вінниччини? - 20 хвилин Вінниця

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
  • Жора
    Что хорошего так это то что в секонд хенде хоть шото будет. А то перекупы спекулянты в первые дни скупали и на олх продавали. Ну типа свои вещи)



    Эй там перекупы! Больше кина не будет)
  • Жора
    По  интернету можно сделать три продажи в год, за четвертый налоги или штраф. Шото такое было при Сталине, три колоска за четвертый штраф или тюрьма)))
  • Жора
    Так за это стоял Майдан. Все хотели в Европу. А там так уже давно. Теперь ждём у нас на мусорках появятся вещи , и можно бесплатно брать. Ведь в Европе за продажу в интернете штраф , или плати налоги. Вот они выносили на мусорку вещи.

    На майдане хотели кружевные трусики как в ЕС, так теперь надо платить налог за продажу .
  • Stanislav Aleksandrovich
    Точніше податок не з продавців а з покупців

keyboard_arrow_up