Валерій ЧУДНОВСЬКИЙ
Валерій ЧУДНОВСЬКИЙ
0953700574
Валерій ЧУДНОВСЬКИЙ - Всі Статті (2769)

Стара двоповерхівка змогла встояти перед новим будівництвом торговельного центру, що на площі Привокзальній. Але і цей «уламок епохи» стали розбирати. Коли дім був побудований, що там раніше було і чому в наш час залишилося тільки пів будинку?

Цього дня вшановують жертв Голодомору 1932-33 років. Штучний голод, який був організований для придушення спротиву українців проти колективізації, уніс життя 3,9 мільйона людей. Зібрали спогади вінничан, які вижили та на все життя запам’ятали те жахіття.

Президент Зеленський подав до Ради три законопроекти, які мають підтримати бізнес та населення під час карантину. Якщо нардепи їх ухвалять без змін, то підприємцям і найманим працівникам виплатять одноразову допомогу — 8000 гривень на картку. Юридичним особам обіцяють разову компенсацію — частину, від сплаченого за 10 місяців ЄСВ. Крім того, ще хочуть впровадити податкові послаблення, серед яких списання боргу або його відстрочка до грудня 2021 року. Звідки на все це візьмуть гроші?

Професія «кондуктор» з’явилася у Вінниці ще до появи громадського транспорту. Серед обов’язків — збирати гроші за проїзд та допомогти водієві поставити трамвай на рейки. І часто це робили тим, що було під рукою. Повне «вимирання» кондуктор переживав і раніше — у 1960-х, коли людей замінили на компостери. Однак професію відродили. Чи потрібно робити це знов?

Третина з 66 мільярдів пішли на ремонт доріг — так витрачають Фонд на боротьбу з COVID-19, який створив Кабмін. Вінниця окремого фонду на «корону» немає, але місцева влада розпоряджається аж 4 з лишком мільярдами гривень. На що їх витрачають — медицина чи дороги? Аналізуємо виконання бюджету Вінниці за 9 місяців.

Мер Вінниці розказав, що ялинку в Центральному парку ставити не будуть, а усі новорічні святкування перенесуть в онлайн. «Краще провести свято в сімейному колі, а не в лікарні», — вважає Сергій Моргунов.

Захищати свої права у Вінниці вміли ще 500 років тому: через утиски та збільшення податків втопили шляхтича, а старосту — вигнали з власного дому. Найкращий розвиток громаді вдавалося досягти, коли вона була єдиною та вміла стратегічно планувати своє майбутнє. Чому вінничани бажали мати свого голову? Як дуплястий дуб врятував права на самостійне керування? І чим сучасний герб Вінниці пов’язаний з поляками? Читайте у розповіді історика Олександра Федоришена.

Журналісту «20хвилин» надіслали відповідь на інформаційний запит про те, скільки коштів було витрачено на реорганізацію руху на площі Гагаріна. Так, загальний кошторис за проектом сягає 2,7 мільйона гривень. З бюджету виділили — 2,3 мільйона гривень. На що саме витратили гроші?

Близько 300 тисяч гривень готові витратити на головне новорічне дерево. Ще стільки ж передбачили на декор: але не тільки для ялинки у Центральному парку, а в Десні та парку Дружби народів. Однак вінничани подали петицію з пропозицією спрямувати кошти не на «святковий настрій», а на боротьбу з COVID-19. Підписи зібрали за кілька годин. Скільки можна купити медзасобів на гроші з новорічних ялинок? Порахував журналіст «20хвилин»

Націоналісти вшанували героїв Небесної сотні. На однойменній площі поклали квіти до пам’ятника «Дерево свободи».  Лунали промови про необхідність виховання бойового покоління, яке не здасть інтереси української держави. Що цікаво, сьогодні День Гідності та Свободи в нашому місті будуть відзначати кілька разів.

keyboard_arrow_up