Чи вирішать проблеми Гавришівки та які села громади фінансують найменше: відповідь міськради

Чи вирішать проблеми Гавришівки та які села громади фінансують найменше: відповідь міськради
  • У селі Гавришівка — проблеми з дорогами, транспортом та освітленням. Місцеві мешканці незадоволені приєднанням до Вінниці.
  • Вінницька міська рада надала відповідь на ключові запитання та розповіла про фінансування села.
  • Також ми дізналися, які кошти виділяють на інші населені пункти, приєднані до міста у 2020 році.

 

Мешканці села Гавришівка, яке у 2020 році приєднали до Вінницької міської територіальної громади (ВМТГ), скаржаться на проблеми відсутності якісної дороги до села й у самому селі, нестачу громадського транспорту, відсутність вуличного освітлення та зарослі обабіч доріг. Більше про це писали у матеріалі:

Староста села Юлія Давидюк зазначає, що не має реальних повноважень для вирішення цих питань, адже всі бюджетні кошти розподіляє Вінницька міська рада.

Журналістка видання «20 хвилин» звернулася до міськради з інформаційним запитом, аби з’ясувати ситуацію з фінансуванням села та вирішенням проблем, які турбують місцевих жителів. 

Відео дня

Скільки виділили коштів у 2024 році та що зробили?

У відповіді йдеться, що у 2024 році на потреби Гавришівки було виділено 1,77 млн грн.

З проблемних питань, про які говорили місцеві, на замовлення департаменту комунального господарства та благоустрою, проводилися роботи з поточного ремонту вулично-дорожньої мережі з покращеним та білощебеневим покриттям.

Скільки мають виділити у 2025 році та що зроблять?

У 2025 році передбачають виділили вже понад 11,7 млн грн.

Серед проблемних питань міською радою на цей рік запланований ремонт дорожнього покриття на ділянці С-02-03-23 Гавришівка – Малі Крушлинці (від Немирівського шосе до села), за кошти бюджету ВМТГ та ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області».

Щодо муніципального транспорту, то у Вінницькій міській раді підтвердили, що на сьогоднішній день мешканців Гавришівки обслуговує приміський автобусний маршрут «Вінниця – Гавришівка», який виконує ТОВ «Вінницький районний автобусний парк №1». З 7 квітня 2025 року на маршруті працює автобус «Богдан» на 45 пасажирів. Після дослідження пасажиропотоку, проведеного 10 квітня, встановили, що всі потреби громади забезпечуються повністю.

«Адміністрацію перевізника попереджено про необхідність забезпечення якісного обслуговування мешканців села», — зазначено у відповіді міськради.

Запровадження муніципального автобусного маршруту можливе лише після наявності вільних автобусів і водіїв, а також відповідності стану дороги вимогам безпеки руху. І лише тоді це питання можуть розглянути у майбутньому.

Щодо вуличного освітлення — є позитивні новини. Як говорила староста Гавришівки, так і підтвердили у міській раді, на 2025 рік запланована реалізація проєкту реконструкції мережі зовнішнього освітлення на 11 вулицях Гавришівки, серед яких Садова, Озерна, Незалежності, Вишнева, Лесі Українки, Августюка та інші. На сайті Prozorro можна побачити відповідний тендер на суму 5,3 млн грн.

«Реконструкція буде проведена відповідно до видатків бюджету Вінницької міської територіальної громади», — повідомила міськрада.

Кому виділяють найбільше коштів?

Окремо нам стало цікаво, а скільки ж коштів виділяють на інші села, які приєднали до Вінницької міської громади у 2020 році.

На основі офіційної відповіді від міськради ми підготували інфографіку, що демонструє загальні обсяги фінансування за 2023–2024 роки на розвиток комунального господарства та благоустрою.

Як видно з даних, найбільше коштів у цей період отримали Вінницькі Хутори — майже 10 млн грн. На другому місці — Десна, а на третьому — Стадниця. Найменше виділили селу Писарівка, Щітки та Великі Крушлинці.

Додатково у 2023 році за бюджетні кошти відремонтували дорогу С-02-03-22 (Стадниця – Малі Крушлинці – Гуменне), на що витратили понад 27,5 млн грн.

А що у 2025 році?

У 2025 році ситуація змінюється. Найбільше фінансування — понад 11,7 млн грн — передбачено для Гавришівки. Також трохи більше як три мільйони отримають Вінницькі Хутори та Стадниця.

А найменше очікує Десна, яка отримає 1,65 млн грн. Невеликі суми матиме ще Писарівка та Щітки.

Як визначають, хто отримає кошти перший?

Ми також попросили Вінницьку міськраду пояснити, як саме ухвалюють рішення про розподіл коштів у інфраструктурних проєктах на території приєднаних громад. Виявилось, що черговість і пріоритетність проєктів формуються згідно з офіційним Порядком, затвердженим рішенням виконкому міської ради. 

Дані: Підпункту 4.1. пункту 4 «Головні критерії відбору інвестиційних пропозицій до Програми капітального будівництва» «Порядку формування Програми капітального будівництва (на замовлення міської ради) на відповідний рік».

Серед головних критеріїв:

 

Читайте також:

За три зупинки — понад 1 мільйон. Вінниця продовжує ставити скляні павільйони

Краще знають потреби фронту: троє військових заснували фонд «Самобутні» для допомоги побратимам

Що потрібно знати про сезонну алергію: пояснює професорка медичного університету

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Olena
    Як завжди відмивають кошти
  • Alena...
    Які дороги??? Ауууу!!! Війна в країні    зброю робити треба а нп дороги ....дурдом відпочиває

keyboard_arrow_up