Статистика сказу на Вінниччині. Які райони в зоні найбільшого ризику?

Статистика сказу на Вінниччині. Які райони в зоні найбільшого ризику?
  • Вінницька область залишається в зоні підвищеного ризику через сказ. За перші три місяці 2025 року лабораторно підтвердили 52 випадки захворювання серед тварин у різних районах регіону.
  • Епідеміологи та ветеринари б'ють на сполох, адже кількість звернень по антирабічну допомогу серед населення також залишається високою.

Вінницька область залишається в зоні підвищеного ризику щодо сказу. За перші три місяці 2025 року лабораторії підтвердили 52 випадки захворювання серед тварин у різних районах регіону. Про це повідомляє Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб і Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

Лікар-епідеміолог Світлана Кушнір наголосила на напруженості ситуації. За її словами, станом на 31 березня 2025 року сказ виявили у тварин в усіх районах області:

  • Хмільницький — 20 випадків,
  • Вінницький — 10 випадків,
  • Гайсинський — 10 випадків,
  • Жмеринський — 5 випадків,
  • Могилів-Подільський — 4 випадки,
  • Тульчинський — 3 випадки,

Найчастіше сказ реєстрували у лисиць (44,2% — 23 випадки) та собак (40,4% — 21 випадок). Також виявили випадки захворювання серед котів (13,5% — сім випадків) та один випадок у борсука (1,9%).

Відео дня

За перші три місяці року 856 людей звернулися по антирабічну допомогу після укусів та ослинення тваринами, з яких 66 людей постраждали саме від скажених тварин.

Найбільша кількість постраждалих зареєстрована у Вінницькому районі — 421 людина, далі йдуть Гайсинський — 136, Хмільницький — 97, Тульчинський — 90, Жмеринський — 78 та Могилів-Подільський — 34.

Лікарі призначили антирабічні щеплення 508 постраждалим (59,3%). 276 людей (54,3% від призначених) отримали повний курс щеплень. Дітям до 18 років лікарі призначили щеплення проти сказу 167, з яких 86 (51,5%) отримали повний курс.

На щастя, випадків захворювання на сказ серед людей на Вінниччині у першому кварталі 2025 року не реєстрували.

За січень-березень поточного року до установ Держпродспоживслужби у Вінницькій області надійшли 349 повідомлень з метою клінічного нагляду за тваринами, отримали 336 довідок про стан тварин.

Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб і Головне управління Держпродспоживслужби вкотре закликають мешканців області бути пильними та не нехтувати профілактичними щепленнями, які є єдиним надійним способом захисту від смертельно небезпечного захворювання — сказу.

З 1 травня у Вінниці, нагадаємо, стартувала щорічна безкоштовна кампанія з вакцинації домашніх улюбленців від сказу. Мобільні пункти щеплень працюватимуть у районах приватної забудови до липня. Є графік їх роботи.

 

Читайте також:

У Вінниці на Малевича згоріли дві автівки, а в Погребищенській громаді через недопалок загинув чоловік

У Тростянці власник магазину побив і примотав 22-річного експедитора до стовпа

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up