Три велосипеди за два дні. Така статистика крадіжок у Вінниці

Три велосипеди за два дні. Така статистика крадіжок у Вінниці
фото взято з інтернету
Найбільша проблема велосипедистів – крадіжки. Як уберегти свого «залізного коня» та куди звертатися, якщо він зник?

“От і у мене вкрали велосипед. Цієї ночі з під'їзду, район Тяжилова. Раптом хтось впізнає – подзвоніть, будь ласка”, – таке повідомлення залишила 29-річна вінничанка Людмила Мазуренко у групі “Веломісто, Вело Вінниця” у Вконтакті. У неї викрали ровер, який коштує близько 3 000 гривень.

Велосипед Людмили – один із 260, які поцупили у Вінниці з початку року. Принаймні стільки заяв написали у міліцію.

Історія одного викрадення

Відео дня

Так, 20 серпня вкрали Велосипед “Pride S-300”  у вінничанина Віталія Твердохліба. Хлопець каже, що купив його б/у-шним, але сильно проапгрейдив. Називаючи приблизну вартість, каже про 15-17 000 гривень.

- О 15.30  виглянув і велосипед стояв, а о 15.45  – його вже не було, – каже Віталій Твердохліб.

Його велосипед був прикріплений звичайним велотросом до вентиляційної труби біля “Чорнобильської лікарні”, так в народі називають диспансер радіаційного захисту населення. Там Віталій працює зубним техніком. Побачивши, що ровера поцупили, чоловік викликав міліцію. Троса на місці не було, але власник переконаний, що його перекусили.

Фото велосипеда розіслав по групах Вконтакті, друзі приєдналися до пошуків і поширюють ці повідомлення. Але результат наразі нульовий.

– Та це вже не перший велосипед, який  у мене вкрали, – каже Віталій. – Така ж ситуація і в моїх друзів. Поки жодного не знайшли.

 

Знайшли тільки 30%

”З початку цього року у Вінниці викрали 260 велосипедів і тільки 30% з них були знайдені. Для порівняння, за увесь минулий рік було викрадено 332 ровери. Найбільше крадуть весною і літом.

– На сьогоднішній день у нас є 260 заяв про викрадення, – каже начальник сектору зв’язків з громадськістю міської міліції Яна Шкляр. – У період з січня по березень ми отримали 38 заяв, а все інше – за весну і літо.

За її словами, викрадають різні велосипеди, один із найдорожчих коштував 15 000 гривень. У міліції кажуть, що зазвичай крадуть велосипеди, залишені без нагляду.

– Найбільше викрадають у під’їздах та біля магазинів, - каже Яна Шкляр.

Економлять на захисті

Журналісти видання «20 хвилин» зробили опитування у соціальній мережі «Вконтакті», щоб дізнатися, як вінничани захищають свої велосипеди. 42% опитуваних використовують тросовий замок.

Але продавець магазину “ВелоХаус” Павло Броварник каже, що це найменш надійний спосіб захисту. 
– Найзручніший і найміцніший захист – це ланцюг, сегментний замок чи дуга, – каже продавець. – Їх не так просто розкусити чи взломати. Найкращий виробник – ABUS, німецька фірма. Але є і інші. 


Види замків. Змусьте злодіїв принаймні помучитися

Звичайний велотрос майже гарантоване викрадення

Найслабший захист. Його зручно возити, можна просто повісити на раму. Але такий трос легко перекушується навіть невеликим болторізом (а такий пристрій можна купити в інтернеті, починаючи від 250 гривень). Або навіть невеликими кусачками. Замки в таких тросах також не дуже надійні - деякі можна зламати руками. Якщо вже використовуєте - то краще зразу два. Одним прикріпляєте раму, іншим - колесо. Ціна – від 120 грн.

Ланцюг - середній рівень захисту

Чим товстіше і важче - тим краще. Щоб перекусити такий, потрібен великий болторіз. Тобто у випадку, якщо ваш велосипед просто припаркований біля магазину - вірогідність, що його вкрадуть, дуже мала, зробити це непомітно неможливо. Але залишати надовго ровер на ланцюгу не варто. Крім того, слабким місцем ланцюгів може бути замок. Ціна - від 620 грн.Сегментний замок - надійний захист

Він виготовлений зі сталі. Замок розкладається, дозволяє охопити не тільки раму, а й колесо. Щоб розкусити такий болторізом - доведеться помучитися. Але в інтернеті можна знайти відеоролики, де умільці ламають і такий захист. Втім простий, не просунутий велокрадій до ровера з сегментним замком скоріш за все не підійде. Хіба що ви його залишите у малолюдному місці. Ціна – від 1200 грн.U-подібний замок - найкращий захист

Або його ще називають «дуга» - найкращий захист. Він зроблений зі сталі, тому його буде найважче перекусити. Є дуги із тросами - ними можна захопити раму та колеса. Зняти таку дугу можна за допомогою болгарки. На ютубі також є ролики, де дуги відкривають за допомогою саморобних відмичок. Тобто це також не панацея. Але крадію з U-подібним замком від гарного виробника доведеться помучитися. Ціна - від 700 грн.


Кілька корисних порад

  • Для безпечності використовуйте два замки
  • Встановіть сигналізацію – це може добре налякати злодія. Зазвичай її ставлять на ротор або колеса. Продавець веломагазину «Велохаус» радить, якщо вже й купувати сигналізацію, то використовувати ще й замок
  • Встановіть ексцентрик – це алюмінієвий зажим, який чіпляють до колеса і він блокує рух. Але варто перевернути велосипед, і на ньому знову можна їхати. Це обманка для недосвідчених злодіїв
  • Залишайте велосипед у приміщенні, яке зачиняється (квартира, тамбур)
  • Не залишайте велосипед без нагляду у під’їздах та на сходових клітках
  • Йдучи в магазин, попросіть когось приглянути за велосипедом
  • Залишайте велосипеди у місцях, поруч з камерами відеоспостереження
  • Залишайте велосипед  зі встановленими низькими передачами
  • Пристібайте велосипед в людному місці
  • Зберігайте документи на велосипед
  • Зробіть фото велосипеда та його серійного номера (це допоможе у пошуках) Нікому не кажіть реальну ціну велосипеда, якщо він дуже дорогий
  • Можете встановити GPS трекер – це пристрій, який дозволить дистанційно стежити за ровером через сигнал GPS

Якщо вже вкрали

Якщо ж сталося так, що ваш велосипед викрали, потрібно повідомити про це у міліцію та вказати особливі прикмети велосипеда. Також можна розмістити ваше оголошення в Інтернеті. У соціальній мережі «Вконтакті» вінницькі веломани створюють цілі об’єднання, такі як «Веломісто, Вело Вінниця» та «Вело Вінниця». Вінничани публікують фото викрадених велосипедів і вказують їхні прикмети. Учасники читають та поширюють ці повідомлення і вже спільно стежать, чи не продають такого велосипеда, і чи не їздить хтось на ньому вулицями міста.


Велосипед, який ніколи не вкрадуть

Чилійські студенти знайшли  шлях вирішити одвічну проблему крадіжок велосипедів. Троє молодиків створили велосипед, який неможливо вкрасти. У ровера спеціальна будова: його рама має механізм роздвоєння, що дозволяє обернути її навколо будь-якого дерева або стовпа. Скласти раму можна за 10 секунд, але злодіям, щоб вкрасти велосипед, доведеться його розпиляти, а це – зробить велосипед непридатним для їзди. Хлопці продали вже 197 велосипедів і мають замовлення ще на 300 роверів. Приблизно половину замовили клієнти у Сполучених Штатах, третину відправили у Європу, і лише 15% велосипедів було продано у Чилі. Ціна такого велосипеда для місцевих жителів - 400 доларів, а для покупців з інших країн – 500-600. Задля такої розробки хлопці навіть залишили навчання в університеті.

Читайте також "Як вберегти велосипед від крадіжки".

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Anonymous

    Велосипеды продают волонтерам, а те отправляют в зону АТО. Там они нужны. И поэтому их никто не ищет. Я правильно говорю уважаемая госпожа Гайда?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 22 по 29 квітня, які ви могли пропустити photo_camera 19:50 Сестри Тельнюк приїдуть у Сугаки. Коли і кого запрошують на зустріч з ними? 19:44 Магнітні бурі в травні-2024: коли очікувати на погіршення самопочуття 19:10 «Потрібна підтримка!» Зірка «Перелесника» з Вінниці братиме участь у новому проєкті Від читача 13:03 EPAM Україна та ГО «Загартовані серця» передали Силам оборони 100 автомобілів 18:38 «Вінницький» ліфт встaновлять в одній із бaгaтоповерхівок містa 17:42 На Вінниччині до Реєстру корупціонерів за 2023 потрапили 169 осіб 17:07 П'ять вулиць у Вінниці назвуть іменами загиблих захисників 15:43 На фронті загинув Микола Калачик з Тульчинської громади 15:20 Втрачена історія: закинуті садиби та палаци Вінниччини 14:25 Під час пожежі на Вінниччині травмувався власник будинку photo_camera 13:07 Вербна неділя: традиції та заборони, куди поставити освячену вербу 11:50 Вінницька торгово-промислова палата працюватиме в оновленій будівлі Пошти photo_camera 10:38 Вночі сили ППО збили над Вінниччиною ворожий безпілотник 10:05 Швидкий рецепт сирної паски від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) 10:00 Як ви ставитеся до норми про вилучення авто у законі про мобілізацію? Ми запитали вінничан 09:17 В Україні відзначають День працівників швидкої допомоги. Історія, заборони та прикмети 28 квітня 09:00 Напівфабрикати: шкода чи користь? (партнерський проєкт)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up