— Вінницю атакують клопи і блохи. Це повний капець. Хто знає куди звертатися і , що робити ?? Ніколи з цим не стикалась, — написала вінничанка Тетяна на ФБ у групі «Білий список Вінниця».
Допис набрав чималого розголосу та 295 коментарів.
— Клопи, "земляні" блохи - це не котячі чи собачі блохи, хоча і тварин і птахів і людей дістають. Вони розмножуються в сирих підвалах, в складських приміщеннях, і ви можете принести їх додому навіть купивши якусь річ, взуття, сумки, куртки... які зберігались на таких складах, можуть з підвалів і від сусідів через щілини лізти, — пише Іванна Шкода.
Люди розповідають, що в них також були такі проблеми. Як варіант радять, викликати спецслужбу. Інші радять самостійно позбутися паразитів.
Варто зазначити, що у 2016 році блохи «обжили» підвали вінницьких багатоповерхівок. Мешканці скаржилися тоді, що блохи кусають собак, котів та людей.
Ще пару років тому подібними випадками займалася СЕС. Але вже більше року цей обов'язок з санепідемслужби зняли, втім, як і повноваження. З питань боротьби з гризунами та комахами вінничани звертаються в "Профдезінфекція".
«Профдезінфекція», на Ґероїв Крут, 067 981 3271. Тел: (0432) 27-67-66, (067) 981-32-71 Консультація фахівців: (093) 890-91-64, (050) 415-98-88, (063) 472- 82-42.
Дивіться відео, як працівники цієї компанії борються з тарганами у ресторані:
На ринку «Привокзальний» та «Урожай» є кіоск "Профдезінфекція", там продають спецзасоби.
Читайте також поради, як позбутися клопів, які оселилися в квартирі.
За словами, Олександра Сорочана, санітарного лікара області, ситуація, яка склалася в місті, це результат стан наших підвальних приміщень.
— Недостатньо ремонтуються мережі, водовідведення, а ще впливає підвищена вологість як на вулиці, так і в підвальних приміщеннях. Бувають аварійні ситуації, коли щось ремонтують в під'їзді або підвалі банально воду зливають. Ніхто потім належним чином їх не просушує, але ж після приміщення потрібно обробити, щоб нічого не завелося. Але що маємо - в підвалах темно, ні вітру, ні сонця, постійна сирість, яка призводить до розмноження різної живності, таких як блохи, комарі. Іншої причини я не бачу, — зазначає Сорочан.
Варто додати, блохи є переносниками різних і небезпечних хвороб (чуми, наприклад), але це стосується бліх, які живуть на щурах.
Дерматолог Валерія Пустоваренко радить, скористатися гідрокортизоном - мазь від укусів бліх та інших комах, яка відразу усуває прояви алергічної реакції.
— Алергічні реакції на укуси комах - досить поширене явище. Одним з таких неприємних комах є блохи. Вони живуть в підвалах, в щілинах підлоги, наносять укуси на відкриті і закриті одягом ділянки тіла. Сверблячка від укусів бліх, перші симптоми, які звертають на себе увагу. Причому саме від сверблячки страждають і діти, і дорослі люди, і домашні вихованці, — зазначає лікарка
За її словами, укус блохи зазвичай являє собою невелику припухлість червоного або рожевого кольору з добре помітним центром. У цьому центрі розташовується крихітне крововилив.
— Лікувати загострення (температуру, пронос, утруднене дихання) після укусів бліх необхідно тільки після звернення до лікаря. Зазвичай для ослаблення проявів алергічної реакції лікар прописує антигістамінні препарати - супрастин, димедрол, лоратадин, засоби для зниження температури, — розповідала лікарка нашої журналістці.
Читайте також: Сезон кліщів у розпалі. Як можна захиститись та що робити, якщо вкусили?
На світі є стільки комах, чиї укуси передають різні види небезпечних захворювань. Тому дуже важливо якомога швидше розпізнати зловмисника. Здавалося б, з такою кількістю варіантів неможливо зрозуміти, хто саме на вас напав.
Цей відеогід зробить вас експертом по комахою, здатним відрізнити бджолу від оси, кліща від блохи, укус воші від укусу клопа і так далі. Подивіться ролик з корисною інформацією та ви завжди зможете захистити себе і уникнути серйозних ускладнень:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 20 від 14 травня 2025
Читати номер