Зарплата по 173 тисячі гривень щомісяця. Розповідаємо про статки голів вінницьких судів

- Ми проаналізували декларації п’ятьох суддів з різних інстанцій Вінниці.
- У кого з них найбільший дохід? Хто накопичив мільйони заощаджень, а хто їздить на BMW чи Toyota?
- В кого найбагатші родичі? Та, головне, на кого записане майно?
Судді, які й інші посадовці, зобовʼязані декларувати доходи та майно. Ми переглянули звіти за 2024 рік від голів вінницьких судів — міського, окружного, господарського, апеляційного та Сьомого апеляційного адмінсуду. Що саме показали цифри?
Скільки заробляють
Найвищу зарплату серед п’яти розглянутих суддів отримав Віталій Кузьмишин із Сьомого апеляційного адмінсуду — понад 3 мільйони гривень за 2024 рік (до оподаткування - авт.).
На другому місці — Сергій Медвецький з апеляційного суду, у нього 2,74 мільйона гривень. Найменше зарплатних нарахувань задекларував Віталій Дончик з окружного адмінсуду — 1,51 мільйона гривень.
У середньому, зарплата голови вінницького суду складає 173 тисячі гривень щомісяця.
Водночас якщо рахувати загальний дохід разом з сімʼєю, то в лідерах Сергій Медвецький: 12,1 мільйона гривень. До сімейної скарбнички чимало принесла дружина-підприємниця (5,5 мільйона гривень) та продаж нерухомості (2,8 мільйона гривень).
Далі за доходами йде Віталій Кузьмишин, що в декларації показав 6,4 мільйона гривень. Крім зарплати він ще задекларував подарунок в негрошовій формі, вартістю 3,4 мільйона гривень. Судячи з декларації — це половина будинку в Агрономічному, який йому дістався від родички у 2024 році.
І третє місце за Ганною Гайду, сукупний дохід якої склав майже 3,9 мільйона гривень. Чимало до сімейної скарбнички приніс чоловік: 621 тисячу гривень зарплати від Сервісного центру МВС, 486 тисяч гривень пенсії, 900 тисяч гривень грошового подарунка від родички та ще 292 тисячі гривень доходу з продажу рухомого майна.
Заощадження: хто і скільки накопичив
Щодо заощаджень, то тут картина неоднорідна. Ганна Гайду та Сергій Тісецький вказали у своїх деклараціях відсутність заощаджень.
Найбільші суми заощаджень серед цієї п'ятірки суддів — у Сергія Медвецького, 13 мільйонів 293 тисячі гривень. Частина цих коштів — зокрема, 205 тисяч доларів — належить дружині.
Віталій Кузьмишин із Сьомого апеляційного адмінсуду також має гроші «на чорний день»: 1,7 мільйона гривень, які повністю належать йому. А Віталій Дончик задекларував 564 тисячі гривень заощаджень, які теж цілком у його власності.
Про нерухомість
Найбільшу загальну площу нерухомості має Сергій Медвецький — майже 384 квадратних метри. Це квартира в Томашполі (61,5 кв.м, у спільній частковій власності з родичами), квартира (89,1 кв.метрів, у власності дружини) і нежитлове приміщення (40 кв.м, в оренді), нежитлове приміщення (71 кв.м, належить родичу) у Вінниці та будинок (122,3 кв.м, купила дружина у жовтні 2022 року) на Київщині.
На другому місці — Віталій Кузьмишин (258 кв.м). Це житловий будинок в Агрономічному, який у спільній частковій власності судді та його родички. Дата набуття права власності: червень 2024 року. Його вартість — 6,6 мільйона гривень.
На третьому місці за квадратними метрами нерухомості — Сергій Тісецький (128,2 кв.м). Це 87,4 кв.метрів квартира, 35,6 кв.метрів гараж, і 5,2 кв.м комора. Усе належить судді Господарського суду.
Водночас найбільше землі задекларувала Ганна Гайду — 2474 квадратних метри. Далі йдуть Дончик (1839 кв.м) і Кузьмишин (1607 кв.м).
Автопарк суддів
Автомобільний парк суддів представлений різноманітними марками та моделями.
Ганна Гайду вказала у декларації шість транспортних засобів, серед яких BMW X6 2011 року випуску, BMW 650I 2010 року, квадроцикл Bombardier 6WEA 2013 року випуску. Усі належать чоловікові, натомість голова суду Ганна Гайду користується стареньким Volkswagen Passat 2004 року випуску.
У декларації Віталія Дончика три одиниці транспорту: йому належать BMW 428I 2015 року та мотоцикл Yamaha xj6 2010 року, дружині — Hyundai Santa FE 2015 року випуску.
У автопарку Сергія Медвецького значаться Lexus ES 350 2017 року (ним володіє суддя) та свіжа Toyota RAV4 2023 року (належить дружині).
Читайте також:
Зарплата від 110 тисяч. Що мають головні прокурори Вінниччини?
Найбільші зарплати — у мерів Гайсина і Хмільника: що задекларували очільники міст Вінницької області
Які зарплати у керівництва вінницької Нацполіції? Про їх фінанси дізналися з декларацій
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Люди, скільки вам ще треба??
Скільки життів маєте прожити?