Безхазяйне забере Вінниця. Як місто працює з майном, в якого немає власників?

- У Вінниці майно без господаря можуть передати у власність громади через суд.
- Після цього його або здають в оренду, або продають на відкритих аукціонах.
- Як місто шукає порожні будівлі та скільки часу чекає, щоб зробити їх комунальними?
Безхазяйне майно у Вінниці можуть або продати «з молотка» чи віддати в оренду. Про це повідомляють на сайті Вінницької міськради.
Як це відбувається?
Алгоритм дій пояснив директор департаменту правової політики та якості міськради Андрій Петров.
— Відповідною робочою групою проводять моніторинг нерухомого майна з ознаками безхазяйних, — каже він. — Після виявлення такого об’єкта оголошується публічне повідомлення з метою встановлення можливого власника. Надалі — питання розглядається у судовому порядку.
— Суд, своєю чергою, досліджує можливу наявність зацікавлених осіб. Якщо власник не встановлюється, об’єкт переходить у комунальну власність на підставі судового рішення, — розповів Петров.
Надалі, громада може розпоряджатися цими об’єктами у межах чинного законодавства – наприклад, надавати в оренду на конкурентних засадах або виставляти на приватизацію через відкриті електронні торги.
Як зазначив Андрій Петров, приклади таких об’єктів уже є, зокрема на територіях з перспективною інфраструктурою.
Шукають власників один рік
Журналісту директор департаменту правової політики пояснив, як відбувається процес пошуку такого майна.
— Ми самі шукаємо майно з ознаками того, що воно безхазяйне. Також до нас можуть звернутися люди з проханням вжити заходів щодо майна, яке має такі ознаки, — говорить Андрій Петров.
Після опрацювання, розміщують повідомлення про пошук власників обʼєкта в друкованих ЗМІ.
— Цивільний кодекс встановлює, що ми маємо чекати один рік перед тим, як звернутися до суду з проханням включити обʼєкт до комунальної власності, — каже очільник департаменту правової політики та якості міськради Андрій Петров. — Суд своєю чергою може зобовʼязати вчинити додаткові дії для пошуку власників. Якщо ж такі відсутні, то можна його буде включити в перелік обʼєктів комунального майна Вінницької громади.
І надалі за рішенням міської влади, безхазяйне майно можуть здавати в оренду або включити у перелік на приватизацію. Усе це відбувається на аукціонах «Прозорро.Продажі».
Актуальні аукціони
Зокрема на найближчому аукціоні, 19 травня, відбудеться продаж комунальних обʼєктів:
- Частина нежитлового приміщення побутового корпусу №2 (літ. Б2) загальною площею 1162,1 кв.м, 1973 року забудови за адресою: Вінниця, вул. Зулінського, 46, корпус №4. Стартова ціна об'єкта – 5 мільйонів 439 тисяч гривень (без урахування ПДВ);
- Нежитлова будівля, загальною площею 306,3 кв.м. за адресою: село Гавришівка, вулиця Шевченка, 6. Стартова ціна об’єкта — 1 мільйон 319 тисяч гривень (без урахування ПДВ);
- Нежитлова будівля ЦТП літ. «А» загальною площею 422,3 кв.м, за адресою: Вінниця, вулиця Павла Корнелюка, 38-Б. Стартова ціна — 2 мільйони 687 тисяч гривень;
- Будівля майстерні, А, загальною площею 117,1 кв.м, за адресою: Вінниця, проспект Космонавтів, 67-А. Стартова ціна — 3 мільйони 155 тисяч гривень;
- 7/100 часток нежитлових приміщень, прим. №2, загальною площею 8,2 кв.м , за адресою: Вінниця, вулиця Хлібна, 3. Стартова ціна об’єкта – 338 тисяч гривень.
Усі ціни зазначені без врахування ПДВ, яке додатково доведеться сплатити в разі перемоги на торгах. Актуальні аукціони з приватизації та оренди можна дивитися в телеграм-каналі департаменту комунального майна: https://t.me/dkmvmr
Читайте також:
Дрони на оптоволокні. Вінниця купує велику партію нових БПЛА за 45,4 мільйона гривень
Мерія Вінниці купує аж 234 принтери. Навіщо їм стільки?
У мера Вінниці новий заступник. Хто ця людина?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Микола ВасилюкА як буде надалі з безхозними квартирами. На сьогодні вони правдами-неправдами переходять до керівництва ЖЕКів.