Два позови у судах Вінниці, один — у Києві: чому Буша просить допомоги?

Два позови у судах Вінниці, один — у Києві: чому Буша просить допомоги?
Рідкісні види рослин ростуть на горі Лисківка. Саме тому тут створили природний заказник. Цю територію ще називають місцем сили
  • Майже дев’ять місяців триває протистояння громади села Буша, що на Ямпільщині, зі столичною підприємницькою структурою ТОВ «Сі-Еволюшн».
  • Мешканці громади виступають проти розробки кар’єру на своїй території, підприємці виграли аукціон на такі роботи.
  • Яка ситуація нині і яку допомогу просить громада?

Обидві сторони відстоюють свої права у судах. Про це розповів «20 хвилин» учасник ініціативної групи із захисту гори Лисківка Кузьма Федченко. Саме на цій горі планують розробляти кар’єр підприємці ТОВ «Сі-Еволюшн».

У кожної сторони свої вимоги

За словами співрозмовника, нині у судах є три позови. Громада вимагає скасування аукціону, ліцензії, дозволу на видобуток корисних копалин та договору з Держгеонадра. З таким позовом звернулися до Господарського суду Києва ГО «Бушанська Толока» та представники громади.

У підприємців свої вимоги. Вони добиваються права на початок робіт з видобутку корисних копалин. ТОВ «Сі-Еволюшн» звернулося з позовом до Ямпільської міської ради про встановлення сервітуту на земельну ділянку, що розташована на горі Лисківка. Заяву передали до Господарського суду Вінницької області. Інтереси громади захищає адвоката Наталія Шибінська із ГО «Явір». Робить це на громадських засадах.

Відео дня

Друга позовна заява підприємців адресована до Вінницької обласної ради. Вимагають скасування рішення сесії про створення заказника на горі Лисківка. Справа на розгляді у Вінницькому окружному адмінсуді.

На захист громади стала обласна влада. Депутати ухвалили рішення про створення на горі Лисківка заказника. Таке рішення забороняє проведення робіт з розробки кар’єру.

Ямпільська міська рада, на чиїй території розташовано заказник, за поданням ГО «Етнокод», ухвалила рішення про виготовлення проекту встановлення меж охоронної зони заказника.

— Фінансування цього проекту забезпечили мешканці Бушанського старостинського округу та небайдужі, хто розуміє загрози, що нависли над цією територією, — читаємо у повідомленні ГО «Етнокод».

Як підтримати громаду?

— Майже 9 місяців команда юристів і адвокатів працює над тим, аби захистити право громади на безпечне і чисте довкілля, — продовжує розповідь активіст Кузьма Федченко. — Кошти потрібні на юридичний супровід, експертизи, інші витрати, зокрема, щодо здійснення охорони заказника. Тому ми оголосили про відкриття збору грошей. Звертаємося з цього приводу до всіх небайдужих підтримати право громади жити в екологічно чистих умовах, а також зберегти історичну гору Лисківка з її унікальним заказником.

Ініціаторами збору коштів є дві громадські організації «Бушанська толока» та «Етнокод», а також працівники державного історико-культурного заповідника «Буша».

Переказати кошти можна за такими реквізитами:

ГО БУШАНСЬКА ТОЛОКА (Громадська органiзацiя),

ЄДРПОУ 44751146,

в АТ КБ "ПРИВАТБАНК" (ЄДРПОУ банку 14360570, код банку 305299),  рахунок:

№ UA973052990000026007006114167 (Поточний рахунок),

Призначення платежу: Благодійний внесок на статутну діяльність.

Гору Лисківка неспроста називають місцем сили

Нагадаємо читачам сайту «20 хвилин», що ми вже неодноразово зверталися до теми протистояння Бушанської громади і підприємців з ТОВ «Сі-Еволюшн». Причому, публікували точки зору обох сторін. Деякі з цих матеріалів можна прочитати за посиланнями.

Редакція сайту «20 хвилин» і газети RIA й надалі відстежуватиме хід подій навколо цієї непростої ситуації.

Яке рішення ухвалять суди? Як реагуватимуть на них сторони конфлікту? Відповіді на ці та інші питання будемо висвітлювати у наших наступних публікаціях.

Незважаючи на скандал навколо історичного місця, потік туристів до Буші не зменшується. За інформацією дирекції заповідника, люди з різних куточків держави і з-за її меж приїздять сюди, аби набратися сили. Неспроста цю територію, зокрема, гору Лисківка, віддавна називають місцем сили.

 

Читайте також:

«Якби ти була настояща мама, не пустила б сина на війну»: хто і чому образив жінку, яка втратила дитину

Від червоного хрестика до «білошви». Пройдіть тест до Дня вишиванки

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up