Віктор СКРИПНИК
Віктор СКРИПНИК
+38(067)1079091
Віктор СКРИПНИК - Всі Статті (1204)

Павлівка — село на самому краю Крижопільського району. Місцеві кажуть, під час війни німці спалили його до останньої хати. Тепер влада хоче поставити хрест. В усі села, де були сільради, призначили старост, крім Павлівки.Чому? Що каже керівництво громади, експерт?

Слідчі обласного СБУ вивели на чисту воду групу осіб, яка сприяла незаконному отриманню пенсій донецьким. Українські пенсії виплачували також терористам «ДНР». Трьох осіб засудили до п’яти років позбавлення волі, щоправда, з іспитовим терміном. Чому?

«Повій, вітре, на Вкраїну» — 32 рядки вірша Степана Руданського викарбувані на граніті у формі розгорнутої книги. Таким є пам’ятник пісні, створений на батьківщині поета у селі Хомутинці. Як створювали пам’ятник і коли його урочисто відкриють? Це вже четвертий пам’ятник пісні на Вінниччині.

Серію власних картин під назвою «Зима в Ободівці» представив у соцмережі художник Анатолій Шевчук. Це спогад про його рідне село в Тростянецькому районі. Роботи написані в окупованому росіянами Севастополі. Чому і як це відбувалося, художник розповів журналісту 20minut.ua

Сто років тому, 23 січня 1921-го, жорстоко вбили автора знаменитого «Щедрика». Убивця стріляв упритул в Миколу Леонтовича, коли той напівсонний лежав у ліжку. В цей час у будинку були батько композитора, його сестра і донька. Знайдено нові документи про цю страшну трагедію. Вони будуть представлені у книзі, над якою працює дослідниця Лариса Семенко. Про що йдеться?

Викрав три старовинні ікони XVI століття і чотири  книги старослов’янською мовою. Зловмисника розшукали швидко. Він назвав колекціонера, якому продав одну ікону, де ще дві — не каже. Хто він?

Позов до суду щодо незаконної реєстрації права на приватну власність лісової ділянки подала прокуратура області. Мова про ліс на території Якушинецької громади. Слідчі встановили, що дерева мають належати громаді, а опинилися у приватних руках.

Яка нині демографічна ситуація у Вінниці? Нові дані про кількість населення у місті і області повідомило обласне управління статистики. На жаль, у 2020 людей померло більше, ніж народилося.

До Ямполя з Варшави приїздив дослідник роду Замойських. Його цікавило підземелля, що збереглося на місці колишнього замку. Як поляк дізнався про вцілілу пам’ятку XVI століття? Де саме вона знаходиться і що нині у підземеллі?

Дві ротації провів в Донецькому аеропорту Микола Лаврик. В АТО пішов добровольцем у вересні 2014-го, воював у складі 93-ї бригади. Чому другу ротацію називає ганебною? Після третього поранення лікувався сім місяців. Три роки тому його засудили на три роки за… прапор. Апеляційний суд скасував рішення. Нині кіборг волонтером їздить до побратимів на Схід.

keyboard_arrow_up