Новий шанс для тих, хто залишив службу: спрощена процедура повернення до лав ЗСУ

- Військовослужбовці, які самовільно покинули свої частини або вчинили дезертирство до 10 травня 2025 року, отримали можливість повернутися до служби за спрощеною процедурою. У матеріалі — роз'яснення.
Президент 8 травня 2025 року підписав Закон України №43929, яким внесені зміни до Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», які запроваджують спрощений механізм повернення військовослужбовців з СЗЧ. Відео з роз’ясненнями Військової служби правопорядку у ЗСУ оприлюднила 10 травня Військова служба правопорядку у Збройних Силах України.
Згідно з новими законодавчими змінами, якщо такі особи до 30 серпня 2025 року звернуться до одного з резервних батальйонів та виявлять бажання продовжити службу, їхнє повернення до війська відбудеться протягом 72 годин.
У разі успішного повернення, дія попереднього контракту відновлюється, а військовослужбовцю поновлюються усі належні виплати, забезпечення, пільги та соціальні гарантії.
Важливо зазначити, що можливість повернутися до служби зберігається навіть за наявності відкритого кримінального провадження. Остаточне рішення щодо поновлення військовослужбовця прийматиме командир. Проте час самовільного залишення служби не буде зараховано до вислуги років, а виплати та пільги за цей період не передбачені. До моменту повернення бійця, його родина також не зможе скористатися належними пільгами.
Для повернення до лав ЗСУ військовослужбовцю необхідно звернутися до одного з підрозділів Військової служби правопорядку (ВСП), Державного бюро розслідувань (ДБР), Національної поліції України або безпосередньо до резервного батальйону. У цих установах нададуть необхідну юридичну підтримку та допоможуть пройти всі етапи формальної процедури.
Крім того, спрощена процедура доступна онлайн через мобільний застосунок «Армія+». За допомогою цього сервісу військовослужбовець може подати електронний рапорт про бажання повернутися на службу без необхідності особистої присутності. Після опрацювання поданих даних протягом 24 годин йому потрібно буде прибути до визначеного підрозділу ВСП для отримання припису та подальшого направлення до резервного батальйону.
У резервному батальйоні військовослужбовець зможе ознайомитися зі своєю справою в Єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР), а також подати відповідне клопотання до слідчого або суду. Для зручності та оперативності судові засідання проводитимуться в режимі онлайн.
Військова служба правопорядку закликає військовослужбовців, які опинилися поза строєм, не зволікати та скористатися наданою можливістю повернутися до виконання свого військового обов'язку.
Про зміни у законодавстві України стосовно продовження терміну добровільного повернення на службу за спрощеним механізмом для військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини чи місця проходження служби або дезертували, роз’яснення у відео:
Читайте також:
Дослідники пройшлися слідами минулого у печерах Поділля: нотатки експедитора
Raptor не з нами, але в серцях: спогади про Героя Віталія Яворського
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Читач98Є ще простіша, просто вийди на вулицю)))))))))) Ахаааахххаа ха ха