Черг ніде журналіст не побачила. Помітила, що переважно голосували люди старшого віку і дуже довго вникали в бюлетені. Хтось зупинявся серед зали й читав. Хтось довго не виходив із кабінки для голосування.
- Людям треба було пояснювати, що буде в бюлетенях, - сказала працівниця виборчої комісії, розміщеній в школі №4. – Дуже довго розбираються, за кого ставити галочку.
- Радитися ні з ким не можна! Це має бути ваш вибір! – гукає чоловік з бейджем члена виборчкому до жінки, яка отримала бюлетені, але в кабінку не зайшла.
- Та я в цих полотнах розібратися не можу, - звучить у відповідь.
Жінка сіла на лавку й щось запитала в чоловіка, який вивчав списки кандидатів поруч. Вона не знала, що шукати порадників у залі для голосування заборонено.
Як розповів голова цієї виборчої дільниці Микола Стецюк, з 2,326 тисяч виборців за списком проголосували до 12.00 лишень 323 людини.
- Це не те що слабка активність виборців, а дуже слабка, - говорить він. – Ще одна проблема – є неточності в списках. Наприклад, прийшла сім’я, а в списку когось з подружжя немає. Це при тому, що тут ці люди голосували завжди, а не вперше на цю дільницю розподілені. В решті чоловік проголосував, а жінка не змогла. Таких випадків у нас було кілька.
На іншій дільниці, на Інфраконі, теж казали про неточності в списках. Але незначні. Помилку з номером квартири, наприклад, чи змінену літеру в прізвищі. Такі неточності, за словами голови виборчої дільниці №051453 Микола Слінченка, виправляють, ставлять спеціальні примітки для Центральної виборчої комісії, й люди можуть проголосувати.
- До обіду на нашій дільниці проголосувало 10 відсотків виборців, - сказала Марина Покотило з дільниці №51440, що в школі №31. - Як на мене, це мало. Молодих людей зовсім немає.
Біля дільниць у школах журналіст бачила людей, які приходили голосувати великими компаніями.
- Ми під’їздом зібралися, - пояснила найстарша жінка з онукою на руках, Катерина. – Для нас з сусідами вибори – привід потім відсвяткувати.
- А ми з кумами завжди ходимо. Але цього разу вийшло, що куми ще сплять. Видно, не в той бік перевели годинник, - сіється 48-річна вінничанка Людмила.
Перехід на зимовий час відчули тільки на одній з дільниць, де була журналіст. На Інфраконі розповіли, що о 7.30 до них постукався перший виборець, що забув перевести годинник.
- Дідусь прийшов, коли ми скриньки пломбували, - каже голова комісії. – Йому пояснювали, що в нас ще збори, але він недочував. На лавці в залі чекав до початку голосування.
Спостерігачів на дільницях було небагато, в основному – люди від політичних партій. Під школою №4 жінка з Комітету виборців збирала дані для екзит-полу.
- Молоді взагалі немає, - бідкалася вона, бо мала опитати людей різного віку.
Редакція 20minut.ua також провела своє опитування. Ми цікавилися, за якого кандидата в мери віддавали голоси вінничани.
- Я за наших голосував, - випалив чоловік і відмовився уточнити, хто для нього «наші».
- Вибереш друге, розтягають те, що лишилося, - сказала жінка, видно, маючи на увазі, що нові обличчя - не її вибір.
- Нас на роботі збирали і розказували, за кого голосувати, - завелася на питання про кандидатів у мери жінка, на вигляд років 50. – Не скажу, де працюю. Але як голосувала, скажу: прийшла спеціально, щоб зіпсувати бюлетень!
Щоб дізнатися результати опитування, проведеного журналістами 20minut.ua на виході з виборчих дільниць, зайдіть на наш сайт після 20.00.
Читайте також:
Як вінничани голосували вдома
Вибори на Кореї та П'ятничанах: Янукович просить повернути йому гроші
Вибори на Вишеньці: “Ваня, я офигел, кто все эти люди?”
Дільниця біля Книжки працює без голови комісії. Він просто не прийшов
День виборів. Що вінничани пишуть у соцмережах
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 20 від 14 травня 2025
Читати номер