Щоб зменшити чергу до дитсадків, мерія буде заохочувати батьків влаштовувати дошкільнят у приватні заклади. Батьки платитимуть за харчування, а усе інше — покриватиме міський бюджет. Що про це думають батьки та керівники приватних закладів?
Майже 280 вінничан були в черзі до дитсадків станом на кінець листопада. Щоб її зменшити, міськрада ухвалила компенсацію витрат за навчання дошкільнят у приватних дитсадках, що запрацює з 1 січня 2020 року.
До них збираються влаштовувати дітей з загальноміської черги. Місто буде оплачувати перебування дитини в приватному дитсадку, зарплату вихователя, комунальні послуги та ще 25% від вартості харчування. Батькам залишиться сплатити 75% від ціни харчування і в мерії обіцяють, що батьківська плата буде не більшою, ніж в комунальних дитсадках.
У мерії сподіваються, що до програми долучаться приватні дитсадки з районів, де є дефіцит місць в комунальних дитсадках: Замостя, Старе місто, Тяжилів.
Опитали батьків-дошкільнят, що вони думають про цю ініціативу влади? Більшість з опитаних відповідали, що все «впирається у розмір батьківської плати».
Юлія та її донька Поліна
— Чула, що дітям краще у приватних дитсадках: там невеличкі групи до 15 дошкільнят, гарні освітні програми. Якщо буде зафіксована батьківська плата, то, в цілому, ініціатива непогана.
Олеся та її син Владислав
Олеся влаштувала сина Владислава у новий дитсадок №22, що на Коцюбинського, 43Г. Каже, що розглядали варіант й щодо приватного ДНЗ.
— Якби не було місця в комунальному дитсадку, то я б погодилася взяти участь у цій програмі. Дитині потрібне спілкування з однолітками, щоб був розвиток і соціалізація. А якщо місто допомагає, компенсує якісь витрати, то чому б і ні?
Людмила та її донька Марійка
А вінничанка Людмила сумнівається, що ініціатива влади буде доступна для всіх.
— Скоріш за все, братимуть тільки тих батьків, які працюють у міськраді або мають якісь керівні посади. Сама ідея з компенсацією гарна, але якщо вона буде доступною для всіх.
Упередженості у відборі дітей не буде, запевняє директор департаменту освіти Оксана Яценко. Усю роботу буде регулювати спеціально створена Комісія з питань направлення дітей дошкільного віку до приватних ДНЗ. Перевіряти заклади запросять представників громадських організацій.
Чи погодяться на участь в муніципальній програмі приватні заклади? З таким питанням звернулися до директорів кількох приватних ДНЗ.
У садочку «Baby Best» відповіли, що готові долучитися, але після обговорень з міською владою.
— Наша мета — підійти до кожної дитини індивідуально, але питання коштів не може бути другорядним, бо ми — приватний заклад. Тому на цю програму, ймовірно, могли погодитися, але після того, як пройде діалог з міською владою. Потрібно визначити умови договору, ціну та частку, яку компенсує бюджет за дітей з загальноміської черги, — каже директор приватного дитячого садочка Марина Тимінська. — До перевірок використання коштів, яка передбачені муніципальною програмою, ми готові. А щодо вакантних місць у дитсадку, то, також потрібно обговорювати додатково. Ми відповідаємо за безпеку та добробут дітей, а тому треба ретельно розібратися у всіх питаннях.
Керівниця приватного закладу «Дрім дім» Олеся Прокопенко розказала, що не може коментувати міську програму компенсації, бо не володіє усією інформацією.
А от приватна гімназія «Дельфін» вже долучилася до програми. Власник закладу Андрій Піжевський розповів, що цей проект може дати позитивний результат співпраці влади та бізнесу.
— Програма цікава, має свої «плюси» та «мінуси». Головний сумнів — наскільки ефективним буде механізм виплати компенсації за дітей з міського бюджету. Адже бюджетні кошти — це довго і складно. А ми приватний заклад, який діє на конкурентному ринку освітніх послуг і маємо бути прибутковими, щоб забезпечувати належний рівень виховання дітей, — каже Піжевський.
Приватна школа «АІСТ», що має дитсадок, не дала коментар під час підготовки матеріалу до публікації.
Нагадаємо, журналіст розбирався, чому новий дитсадок на Трамвайній, який є комунальною власністю, стане приватним.
Чи хотіли б влаштувати дитину в приватний дитсадок за муніципальною програмою?
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер