Статки вінницьких нардепів. Хто з них найбагатший у Раді?

Статки вінницьких нардепів. Хто з них найбагатший у Раді?
  • Чим живуть народні обранці, які представляють Вінницьку область у Верховній Раді? 
  • Ми проаналізували їхні декларації за 2024 рік: від зарплат до земельних ділянок, нерухомості й мільйонів «під матрацом». 
  • У кого з нардепів найбільше грошей, а хто скромніший за колег? Деякі цифри можуть вас здивувати.

Ми порівняли майновий стан десяти народних депутатів, які представляють Вінниччину у Верховній Раді. 

На підставі їхніх електронних декларацій дізналися доходи, заощадження, площу нерухомості та кількість землі, що перебуває у власності депутатів та членів їхніх сімей. Також зазначили, в кого який є автопарк іномарок.

Хто найбільше заробив

Найвищу задекларовану зарплату серед вінницьких нардепів отримав Анатолій Драбовський («Слуга народу») — 878 тисяч гривень за рік. Дещо менше в Миколи Кучера («Довіра») — 832 тисяч та у Петра Юрчишина («За майбутнє») — 776 тисяч грн.

Відео дня

Виходить, що до оподаткування («брудними») депутати отримують щомісяця в середньому по 69 тисяч гривень щомісяця.

Найменшу зарплату з-поміж десяти вінницьких нардепів вказала Олександра Устінова («Голос») — 514 тисяч гривень або 42 тисячі гривень щомісяця.

Загальні доходи з родиною

Найбільший сукупний дохід разом з родиною задекларував Олег Мейдич («Батьківщина») — понад 12,4 мільйона гривень отримали того року. Наступним йде сімейний дохід Геннадія Вацака («Довіра») — 9,2 мільйона гривень. У трійку лідерів також увійшли Петро Юрчишин — 8,7 мільйона гривень.

Як показує аналіз декларацій, левову частку загального доходу приносять родичі, які є підприємцями та керують тими бізнесами, що раніше, до обрання у Верховну Раду, належали народним депутатам.

Найменший річний дохід з-поміж депутатів — у Максима Пашковського («Слуга народу») — 804 тисячі гривень, куди крім грошового забезпечення ще була записана пенсія.

Хто має найбільшу «заначку»

Народні депутати та члени їх родин мають заощадження в гривнях, доларах та євро. Для зручності порівняння ми перевели їхні грошові активи у нашу національну валюту, за курсом на 31 грудня 2024 року.

Так от, найбільшу суму заощаджень задекларував знову ж таки Олег Мейдич — понад 112 мільйонів гривень. Це найбільше серед усіх нардепів із нашого регіону. На другому місці — Микола Кучер — майже 25,2 мільйона гривень, а третє місце посів Геннадій Вацак — 23,9 мільйона гривень.

Найменші заощадження — у Юлії Овчинникової (1,29 млн грн) та Максима Пашковського (917 тис. грн).

У кого найбільше нерухомості

Тут ми рахували всю нерухомість, яка в деклараціях показали народні депутати. І житлову, і нежитлову. А також ту, яка належить родичам; перебуває в оренді або в користуванні, коли власником є людина, неповʼязана родинними звʼязками.

Абсолютний лідер за площею нерухомості — Геннадій Вацак (2 тисячі 507 кв.метрів). Велика кількість квадратів — нежитлові приміщення в Могилів-Подільському. А з житлової нерухомості він має будинок на 325 кв.метрів в тому ж Могилів-Подільському. Він записаний на дружину, яка «дозволяє» Геннадію Вацаку безоплатно користуватись цим майном.

Найближчі «колеги» по загальній площі нерухомості, це Микола Кучер (977 кв.метрів) та Олександра Устінова («Голос»). В декларації останньої є 810,13 кв.метрів, з-поміж яких є два житлових будинки в США (321 кв.метр та 173 кв.метри відповідно), які належать чоловікові народної депутатки.

Найменше нерухомості задекларував Максим Пашковський — всього 159 кв.метри.

Також, крім Пашковського, народні депутати задекларували за собою і родичами земельні ділянки. Найбільше землі має Геннадій Вацак, майже 24 гектари. Для порівняння, це більше, ніж половина Центрального парку у Вінниці, який має площу 40 гектарів.

Другою, за кількістю землі, йде Лариса Білозір. У її декларації за 2024 рік є 3,1 гектара землі. І замикає трійку «латифундистів» — Микола Кучер, в якого є землі 0,9 гектара.

Що по транспорту

Лідером за кількістю задекларованих авто є Геннадій Вацак — у його родини 14 транспортних засобів, серед яких і легковики, і мікроавтобуси. Найбільш помітна позиція — Rolls-Royce Cullinan 2023 року випуску, яку Геннадій Вацак орендує у сімейної фірми «Кондитерський дім «Вацак».

Вартість цього «Ролс-ройса» в декларації не зазначена. Проте на сайті auto.ria, такий продали за 850 тисяч доларів!

Наступною за кількість машин в сімейному «автопарку» є Ірина Борзова — шість транспортних засобів. Це чотири легковики, човен та причіп. Народна депутатка використовує власну BMW 520 2016 року випуску, тоді як її чоловіку належать Toyota RAV4 2014 р., Mercedes-Benz Vito 114 2016 року випуску.

І третім за кількістю транспорту в декларації є Олег Мейдич. Народному депутату та його родичам належать чотири транспортні засоби. Це Mersedes-Benz S500L 2021 року випуску, BMW X5 2021 р., BMW 320D XDRIVE 2022 р., Mini Cooper 2017 р. Усі машини записані на фірми, якими керують родичі народного депутата.

А раніше, нагадаємо, ми дізналися, що наші старости заробляють від 50 тисяч гривень щомісяця.

 

Читайте також:

Чи могла Оксана Янчак самостійно сплатити майже мільйон гривень застави? Аналіз її декларації

Хто з ректорів вінницьких вишів заробив найбільше у 2024 році? Проаналізували декларації

Які зарплати та чим володіють вінницькі чиновники? Аналіз декларацій

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (31)
  • Гаррі Котік
    Оце !! Одним словом без мата!! Не хороші людинки!!! З матом булоби ХОРОШО !!! А ТАК НЕ ЦІКАВО!!!
  • Валерій Світельський
    А цікаво, коли росіяни підійдуть до Вінниці, будуть тікати від ворога чи навпаки.
  • mce mce
  • Анатолій Сухонос
    Це страшні  люди.

keyboard_arrow_up