На сесії міськради, 29 листопада, запровадили компенсацію витрат за навчання у приватних дитсадках. Адже в листопаді 2019-го, 279 дітей-дошкільнят все ще очікують свої місця у комунальні заклади освіти.
— Питання черг потрібно вирішувати не тільки побудовою нових садочків і відкриттям додаткових груп, а й урізноманітненням набуття дошкільної освіти, — пояснює причину такої новації директорка департаменту освіти Оксана Яценко. — Тому розробили положення, за яким частину витрат за виховання дошкільнят у приватних ДНЗ, бере на себе міський бюджет.
Оксана Яценко, директор департаменту освіти ВМР
Яценко розказує, що аналогів в Україні цьому проекту немає і він передбачає партнерство муніципалітету та приватної освіти, від якої очікують ще й позитивний обмін педагогічними новаціями між вихователями приватних та комунальних дитсадків.
Так, рішенням міськради доповнили «Програму розвитку освіти на 2013-2020 роки» ще одним заходом, яке умовно поділяється на три пункти:
Найбільше цікавить, скільки будуть платити батьки за освіту дітей у приватних дитсадках?
— Не більша, ніж у комунальних закладах, — відповідає Оксана Яценко. — Батьки платитимуть тільки 75% від оплати за харчування, бо 25% за харчування дітей покриватиме міський бюджет. Ще за гроші міської ОТГ будуть компенсувати зарплати вихователів та оплату комунальних послуг. Порахували, що, в середньому, розмір компенсації складатиме 14 тисяч гривень на одну дитину на рік.
Ще одним рішенням міськради прописали процедуру участі в програмі приватних дитсадків, вимоги до них та порядок компенсації. Важливий нюанс — учасниками муніципальної програми стають спочатку не батьки дошколяриків, а приватні ДНЗ, що мають надіслати до мерії перелік вакантних місць.
Хоча взяти участь в муніципальній програмі можуть ті заклади, які виконають перелік вимог:
Якщо приватний заклад відповідає всім умовам, то може подати звернення до міського департаменту освіти, що зможе прийняти дітей. Протягом двох тижнів чиновники розглядають заявку і перевіряють умови у закладі.
Потім Комісія з питань направлення дітей дошкільного віку до приватних ДНЗ визначає кількість дітей з електронної черги до зарахування у приватний дитсадок, якщо на це погоджуються їхні батьки. На відбір вони мають 15 днів.
Після ухвалення рішень департамент освіти, у 10-денний термін, укладає договір про надання освітніх послуг з приватним ДНЗ і подає його на затвердження виконкому міськради.
Компенсація частини витрат на виховання та утримання дітей виплачується напряму, на рахунки приватних дитсадків, в яких на підставі договору вчаться дошколярики.
Муніципальна програма партнерства з приватними дитсадками має запрацювати з 1 січня 2020 року, про що вказано в рішенні міськради.
Розпитали у директорки департаменту освіти Оксани Яценко про інші нюанси:
А чи може приватний заклад, зі своєї ініціативи, збільшувати плату на дитину, яка потрапила в дитсадок за договором з мерією?
— Ні. Це буде фіксована плата. До того ж, в нас буде щомісячний аудит як використовуються бюджетні кошти: чи відвідує дитсадок ця дитина, може батьки її перевели в інший заклад.
Де можуть з’явитися приватні дитсадки — учасники міської програми?
— Сподіваємося, що долучаться приватні дитсадки у тих мікрорайонах, де найбільше дітей потребують дитсадки. Для прикладу, на Вишеньці немає черги до дитсадків, а на Замості, на Старому місті — маємо нестачу місць і багато охочих влаштувати свою дитину. Якщо приватні заклади долучаться в цих районах, то ми тільки за таку співпрацю.
Нагадаємо, у 2018-му році мер Вінниці Сергій Моргунов озвучував мету своєї команди: ліквідувати чергу до дитсадків у 2020 році.
Чи хотіли б влаштувати дитину в приватний дитсадок за муніципальною програмою?
Читайте також:
Фото: pixabay.com, "20хв"
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер