У листопаді міськрада прийняла в комунальну власність приміщення двоповерхового дитсадка на Трамвайній, 4Г. Його збудував у рамках інвестиційної угоди забудовник ЖК «Авалон».
Замість того, щоб створити там ще один комунальний дитсадок, який частково закриє потребу малих вінничан у садочках, місто оголошує конкурс на оренду приміщень. Переможцем стала приватна гімназія «Дельфін», з якою міська влада підписала угоду про оренду на 15 років. За умовами угоди — приміщення об’єкту залишаються в комунальній власності.
У результаті, до 25 грудня це підприємство має зробити приватний дитсадок на 100 дошкільнят. А з цих 100 місць не менше 20 місто бере під муніципальну програму, за якою частково буде платити за дітей в приватних дитсадках. Плата батьків у приватних ДНЗ буде не більшою, ніж в комунальних дитсадках — обіцяють в мерії.
Утім, ідея зробити на об’єкті комунальної власності приватний заклад обурила жителів мікрорайону біля ЖК «Авалон».
Вінничанка Наталія розказала, що живе поблизу нового дитсадка на Трамвайній. Новина, що він стане приватним, сколихнула мешканців сусідніх будинків, які вже сварилися з працівниками департаменту освіти у міськраді.
— Комунальну власність здали в оренду без жодних обговорень з жителями району. Я могла б водити свою дитину сюди: у мене вікна дому виходять на цей дитсадок. Але за муніципальною програмою там будуть місця тільки для дітей жителів ЖК «Авалон». Усі інші можуть зарахувати дитину на загальних умовах, за ціною 4500 гривень на місяць! За таку ціну, при зарплаті 5000 гривень, я не влаштую дитину.
ДНЗ №11 «Країна мрій» / скріншот з сюжету ТБ "Віта"
Натомість нас зареєстрували в чергу до 11-го садочку, який, якщо йти пішки, за 40 хвилин від мого дому. Чому я маю водити дитину так далеко, коли під вікнами дитсадок у комунальній власності? На яких підставах єдиний на найближчі декілька кварталів заклад зробили приватним? — каже вінничанка Наталія.
Схожі коментарі залишали наші читачі під новиною «Гімназії «Дельфін» передають в оренду дитсадок на Слов'янці»:
«Дитсадок будувався в першу чергу для дітей жителів нового ЖК «Авалон 5» і найближчого району. І замість забезпечення потреби громади прийнято «дуже позитивне» рішення забезпечити фінансові потреби власників «Дельфіну» і деяких корупціонерів при владі. А місцеві медіа так позитивно описують цей шикарний проект партнерства», — пише вінничанка Тетяна.
«Садочок який належить громаді міста Вінниці, Вінницька міська рада здала в оренду приватній фірмі та ще буде давати гроші приватній фірмі та «компенсувати витрати батькам». Це корупція в чистому виді! Нехай приватний заклад збудує свій садочок, а тоді ВМР буде «компенсувати витрати батькам», — додає вінничанин Дмитро.
Наприкінці року, одночасно з «Авалоном», місто прийняло в комунальну власність дитсадок, збудований «Туркіш сіті» на Коцюбинського, 43Г. Цей заклад зробили комунальним та вже з 2 грудня там діє дитсадок на 100 місць. Чому не зробили комунальним й дитсадок на Трамвайній?
— У районі Коцюбинського черга до дитсадків значно більша, аніж в районі Трамвайної. Справді, за положенням, перші учасники муніципальної програми — це діти з мікрорайону ЖК «Авалон». Серед жителів цього комплексу — 32 дитини дошкільного віку, з яких 17 — це реальні претенденти на місця в дошкільному закладі, оскільки на 1 вересня 2019 року їм виповнилося 1,5 роки.
Надалі, кількість місць в цьому дитсадку буде збільшуватися: можна буде розширити зі 100 до 150 місць. Аналогічно, зросте кількість місць під міську програму, що перекриє потребу мешканців будинків з сусідніх вулиць, — розказує директорка департаменту освіти Оксана Яценко.
Натомість власник приватної гімназії «Дельфін» Андрій Піжевський у коментарі журналісту розказав, що попередньо влада запросила під муніципальну програму від 30 до 70 місць для дошколяриків з загальноміської черги.
Майже 280 вінничан були в черзі до дитсадків станом на кінець листопада. Щоб її зменшити, міськрада ухвалила компенсацію витрат за навчання дошкільнят у приватних дитсадках, що запрацює з 1 січня 2020 року.
Учасниками програми стають приватні дитсадки. Вони повідомляють департаменту освіти міськради, скільки готові прийняти дітей з загальноміської черги на умовах компенсації частини грошей за їх навчання.
Якщо заклад відповідає всім вимогам — працює 12 годин на добу з триразовим харчуванням, має педагогів та матеріально-технічну базу — то між департаментом освіти та приватним закладом укладають договір, в якому прописують суму компенсації. Розмір плати не можна буде змінювати без згоди обох сторін. Директорка департаменту освіти Оксана Яценко раніше пояснювала, що ці кошти перераховуватимуть одразу на рахунки дитсадка.
— Місто буде платити за утримання дитини, зарплату вихователю, комунальні послуги та 25% від вартості харчування. Це, орієнтовно, 14 тисяч гривень на одну дитину на рік. Батьки за цією муніципальною програмою платитимуть 75% від харчування, — каже Яценко.
Усереднена плата за харчування в приватних дитсадках - 100-120 гривень на повний день. Тому за механізмом, який пропонують в мерії, плата батьків буде не більше 2000 гривень на місяць.
— Сподіваємося, що долучаться приватні дитсадки у тих мікрорайонах, де найбільше дітей потребують дитсадків: на Замості, Старому Місті та Тяжилові, — каже директорка департаменту освіти Оксана Яценко.
Програма повністю за цим посиланням і також ми про неї розповідали у матеріалі: За дітей у приватних дитсадках платитимуть з міського бюджету. Як і коли це буде?
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер