Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі

- «Пліч-о-пліч» — національний проєкт для об’єднання громад-партнерів (тилових і центральної України) задля підтримки та відновлення громад-форпостів (які розташовані вздовж кордону та на лінії бойового зіткнення, де значна частина об’єктів інфраструктури пошкоджена і зруйнована).
- У рамках цього проекту у Вінниці пройшла товариська зустріч юних спортсменів одразу із трьох видів спорту — футболу, боксу і легкої атлетики.
Суперниками «господарів поля» були команди Балаклії (Ізюмський район, Харківська область). Хлопці та дівчата для цього подолали солідну відстань у понад 800 км.
Візит у відповідь — після війни
Проведенням змагань опікувалися міський спорткомітет та федерації із видів спорту. Організатори добре підготувалися. Відкриття зустрічі «Вінниця – Балаклія» відбулося у Центральному міському парку імені Миколи Леонтовича. Гарний настрій учасникам подарував народний ансамбль танцю «Барвінок», виступ барабанщиків і танцюристів якого запам’ятався яскравими емоціями та щирими посмішками.
Справжньою окрасою стали показові номери від переможців всеукраїнських турнірів зі спортивної акробатики — дуету Іллі Півторака та Валерії Андрощук. Юні вінничани, які є кандидатами у майстри спорту та багаторазовими призерами змагань, вразили присутніх високим рівнем підготовки й вишуканою технікою виконання.
Для гостей підготували гарну культурну програму, вони змогли відвідати боулінг та атракціони. А усім учасникам вручили пам’ятні подарунки від Всеукраїнського центру «Спорт для всіх». Бо нині як ніколи важливо проявляти турботу про дітей. Особливо тих, хто змушений жити в умовах постійних обстрілів.
Йшла мова про те, що після закінчення війни аналогічний матч пройде вже у Балаклії. І туди приїде команда Вінниці!
30% призерів
Нагадаємо, Балаклія — деокуповане прифронтове місто. Ворог перебуває в 60 км від лінії зіткнення. Начальник відділу культури, молоді, спорту та туризму Балаклії Володимир Попов повідомив, що до Вінниці привіз 35 дітей, серед яких боксери, футболісти і легкоатлети.
— Протягом двох місяців ми організовували цю зустріч. Зустріли нас чудово. Тепер для нас Вінниця — найкраще місто після Балаклії. Через війну багато балаклійських дітей виїхали. Лишилися менше половини. Але ми виживаємо і намагаємося якось тренуватися. Бо спортом займатися онлайн неможливо, — розповів Володимир Попов.
Він звернув увагу, що у Балаклії лише одна бюджетна ДЮСШ, а у Вінниці — 17. Водночас, за словами Володимира Петрова, гості здобули близько 30% медалей в боксі і легкій атлетиці.
В окупації було не до спорту
Юні чемпіонки-легкоатлетки з Харківщини розповіли, що тривоги у них тривають цілу добу. Бо шахеди літають не лише вночі, але й зранку, й днем. Тому у місті над Бугом балаклійці відпочили від постійних тривог.
Марія Євдокимова, 13 років, перемогла в забігах на 100 і 200 метрів:
— Суперниці були сильними, за перемогу було потрібно боротися на-повну. У нашому місті тренуватися через постійні тривоги страшнувато, але ми вже звикли. А у Вінниці два дні ми майже не чули сирен, відпочили від них, — каже дівчина.
Родина Марії Євдокимової виїхала із Балаклії після місяця життя в окупації.
— Тоді спортом не займалася, не було такої можливості. Бо майже весь час сиділа в підвалі через постійні обстріли. Після звільнення міста повернулася до нього і знову почала тренуватися, — поділилася Марія Євдокимова.
Аріна Петрова, 14 років, перемогла в штовханні трикілограмового ядра. Запустила його на відстань 10,32 метри.
— Мені подобаються силові види легкої атлетики. На тренажерах не займаюся, тренуюся просто неба на арені, — сказала Аріна Петрова.
Перемога футболістів Вороновиці
У престижному відкритому міському футбольному турнірі змагалися шість команд, серед яких було два колективи Вороновиці. Один із них і здобув золото.
— Турнір дуже сподобався, особливо справедливе суддівство. Цікаво було позмагатися із харків’янами, це новий досвід, — розповів 13-річний Валентин Дзісько з Вороновиці.
Команда Балаклії виграла бронзу. В її складі виступала єдина дівчина на турнірі — 14-річна Поліна Шевченко. Вона почала займатися футболом лише під час війни. Під час окупації мала зробити перерву, бо дівчинці навіть страшно було кудись виходити.
Поліна каже, що з хлопцями грати звикла. Мріє стати професійною футболісткою.
— Я граю за ФК «Балаклія» разом із хлопцями. Адже дівчат-футболісток у нас мало. Приїжджаю на тренування із сусіднього села. Поки що виступала в міських і обласних змаганнях, а далеко не виїздила, — розповіла Поліна Шевченко.
Команди-призери отримали Кубки, медалі і грамоти. Були вручені й індивідуальні нагороди найкращим футболістам турніру (за амплуа), а також усім гравцям з Балаклії.
— Гості з Харківщини показали високий рівень. Посіли третє місце, а могли бути й вище. Такі змагання спільно із міським спорткомітетом ми проводимо вперше, але не востаннє. Будемо раді приймати гостей й надалі, — сказав голова міської Асоціації футболу Юрій Максименко.
Читайте також:
«Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові
«ЯСКО-2» виграв першу лігу відкритого чемпіонату Вінницької міської громади з футзалу
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.