Граната в Конституції. Чому гинуть за Донбас під Радою?

Граната в Конституції. Чому гинуть за Донбас під Радою?
«31 серпня 2015 року. Список пи…сов поименно». Це найкоротший пост про вчорашній день. Так про своїх колег-депутатів на ФБ написала вінничанка Катерина Лук'янова. Різне писали. І різні писали… Гранату кидали…

У понеділок, 31 серпня, під Верховною Радою сталися сутички між силовиками та мітингувальниками, які вимагали не ухвалювати зміни до Конституції. Після голосування парламенту, люди пішли штурмом і почали кидати димові шашки. Потім хтось кинув у міліцію і Нацгвардію бойову гранату. Поранено понад 130 осіб, троє загинуло…

Затримали 31 людину. Серед затриманих є і той, хто кинув гранату, - 21-річний боєць добровольчого батальйону спецпризначення "Січ" (складається з членів "ВО "Свобода").

Одразу ж голова МВС Арсен Аваков звинуватив у трагедії лідера партії "Свобода" і його однопартійців. Вони ж, у відповідь, звинувачують керівництво МВС та владу загалом у провокації…

Відео дня

Це коротко про те, що було поза стінами парламенту.

В тему було б зіграти на емоціях. Дати «слезоточивый» текст Авакова, патріотичні цитати Порошенка, логічні коменти Наема,  який не голосував – ні «за», ні «проти»… І ще додати два фото із вінницьким «свободівцем» Олексієм Фурманом: 31 серпня 2015 року перед Верховною Радою і 6 грудня 2014 року перед Вінницькою ОДА – знайдіть дві відмінності… Він штурмував силовиків і в Києві, і у Вінниці…  

Але ж Верховна Ради вчора змінювала Конституцію України – основний закон…

До речі, усі вінницькі депутати проголосували “За”. “Проти” був лише один - опальний Мельничук.

Особливості «особливого статусу»

16 липня 288 голосами "за" Рада схвалила рішення направити в Конституційний суд  поданий президентом проект закону "Про внесення змін до Конституції". Про особливий статус і децентралізацію.

Як писав тоді у «Дзеркало тижня»  Сергій Рахманін,  Петро Порошенко і Володимир Гройсман висловили сподівання, що цей законопроект після висновку Конституційного суду буде попередньо схвалений до кінця поточної сесії (необхідно 226 голосів) і остаточно прийнятий на наступній сесії (потрібно вже не менше 300 голосів). Після чого буде підписаний спікером, главою держави, оприлюднений і стане частиною Конституції.

Йдеться про згадування в Конституції закону про особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей необхідністю дотримуватися Мінських домовленостей.

Про це 11-й пункт Другої мінської угоди від 12 лютого. Єдиний пункт із часовою прив'язкою –  до 2015 року. Саме цю обставину журналіст Сергій Рахманін називає тим аргументом, із допомогою якого «Брюссель, Берлін, Вашингтон і Москва змогли примусити Київ виконувати цей пункт, не чекаючи, доки будуть виконані інші вимоги».

Ні, там не згадують про «припинення вогню» чи «відведення озброєння». Зате пріоритетною  стала робота Конституційної комісії з децентралізації. Аби встигнути до кінця року.

У ЗМІ пишуть, що автором 11-го пункту був помічник президента РФ Владислав Сурков. Той самий «заклятый друг» України – радник Путина. Рік тому Петро Порошенко підтвердив,  що  Сурков бере участь у переговорах щодо Донбасу, зокрема, у підготовці Мінської угоди. А згодом, на річницю Майдану, 20 лютого, Президент України слідом за главою СБУ Валентином Наливайченком звинуватив Суркова у тому, що той керував снайперами, які розстрілювали мітингуючих на Майдані Незалежності та вул. Інститутській у Києві.    

До речі, один із українських дипломатів припустив, що пункт 11 - це єдиний пункт угод, котрий Москву на переговорах справді цікавив.

Експерти говорять і про інше: «Мінські домовленості — просто папірець. Конституція — Основний Закон».

Між іншим, на засіданнях Конституційної комісії пропонували не називати "окремі області"; винести згадування про "окремі райони" за межі проекту, прописавши його у спецзаконі про набуття поправками чинності; домовитися про умови прийняття закону і (або) позначити часові рамки його дії; передбачити прийняття цього закону "про особливості" 2/3 депутатського корпусу. Президент не врахував жодної з пропозицій, які здатні ускладнити наділення окремих регіонів особливими повноваженнями. Потім пояснить: Україна виконує всі домовленості…  

Амністія мовою «вати»

І найцікавіше – примітка в 11-му пункті. Можна своїми словами, але краще мовою оригіналу:

"— звільнення від покарання, переслідування і дискримінації осіб, пов'язаних із подіями, які мали місце в окремих районах Донецької та Луганської областей;

— право на мовне самовизначення;

— участь органів місцевого самоврядування у призначенні глав органів прокуратури та судів в окремих районах Донецької і Луганської областей;

— можливість для центральних органів виконавчої влади укладати з відповідними органами місцевого самоврядування угоди щодо економічного, соціального і культурного розвитку окремих районів Донецької та Луганської областей;

— держава надає підтримку соціально-економічному розвиткові окремих районів Донецької і Луганської областей;

— сприяння з боку центральних органів влади транскордонному співробітництву в окремих районах Донецької та Луганської областей із регіонами Російської Федерації;

— створення загонів народної міліції за рішенням місцевих рад з метою підтримки громадського порядку в окремих районах Донецької та Луганської областей;

— повноваження депутатів місцевих рад і посадових осіб, обраних на дострокових виборах, призначених Верховною Радою України цим законом, не можуть бути достроково припинені".

А це значить, що Конституція узаконить механізм закріплення особливого статусу Донбасу. Амністія сепаратистів, своя влада, своя міліція, своя прокуратура, свій суд і своя мова. За рахунок України. За наш рахунок.

Проти цього вчора вийшли до Верховної Ради. І вийшла не лише «Свобода». Політика і прапори тут ні до чого...

Кілька днів тому захотіли спецстатусу і в Запорізькій області. 27 серпня тамтешня облрада підтримала проект закону про спеціальний правовий режим. Але Петро Порошенко одразу різко відреагував: «Ніякої федералізації, ніяких статусів. І саме за це ми з вами будемо голосувати в понеділок (31 серпня). І саме так розкриємо цю брехню і захистимо унітарний статус України».

300+ голосів Порошенко вчора не отримав. 265 голосів за «особливий статус» - на 23 голоси менше порівняно з першим, липневим, голосуванням. «За» - Блок Петра Порошенка, Народний фронт і… Опозиційний блок. Як не дивно…   http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=3462

Вирішальне голосування попереду. Третє - із правками. Остаточне.

Війна не закінчується. Гранати вибухають все ближче…

Це не паніка. Це попередження.

 

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
  • Владимир Хххх

    Юрій Шухевич: Це не децентралізація - це зрада України !..

    Владимир Хххх reply Владимир Хххх

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 22 по 29 квітня, які ви могли пропустити photo_camera 19:50 Сестри Тельнюк приїдуть у Сугаки. Коли і кого запрошують на зустріч з ними? 19:44 Магнітні бурі в травні-2024: коли очікувати на погіршення самопочуття 19:10 «Потрібна підтримка!» Зірка «Перелесника» з Вінниці братиме участь у новому проєкті Від читача 13:03 EPAM Україна та ГО «Загартовані серця» передали Силам оборони 100 автомобілів 18:38 «Вінницький» ліфт встaновлять в одній із бaгaтоповерхівок містa 17:42 На Вінниччині до Реєстру корупціонерів за 2023 потрапили 169 осіб 17:07 П'ять вулиць у Вінниці назвуть іменами загиблих захисників 15:43 На фронті загинув Микола Калачик з Тульчинської громади 15:20 Втрачена історія: закинуті садиби та палаци Вінниччини 14:25 Під час пожежі на Вінниччині травмувався власник будинку photo_camera 13:07 Вербна неділя: традиції та заборони, куди поставити освячену вербу 11:50 Вінницька торгово-промислова палата працюватиме в оновленій будівлі Пошти photo_camera 10:38 Вночі сили ППО збили над Вінниччиною ворожий безпілотник 10:05 Швидкий рецепт сирної паски від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) 10:00 Як ви ставитеся до норми про вилучення авто у законі про мобілізацію? Ми запитали вінничан 09:17 В Україні відзначають День працівників швидкої допомоги. Історія, заборони та прикмети 28 квітня 09:00 Напівфабрикати: шкода чи користь? (партнерський проєкт)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up