Вінниця матиме сучасний аеропорт. Уряд затвердив постанову про порядок використання коштів, про що повідомив на своїй фейсбук-сторінці голова Вінницької ОДА Сергій Борзов.
«Бюджет на 2021 рік дозволить продовжити модернізацію регіональних аеропортів. На початок реконструкції аеропорту «Вінниця» в державному бюджеті цього року передбачили 604,27 млн гривень», — запевнив посадовець.
Постанова, яку в дописі опублікував Борзов, визначає тільки ланцюг розподілу грошей на три українські аеропорти — Вінниці, Херсону, Рівного.
До того як аеропорт «Вінниця» отримає кошти на реконструкцію злітно-посадкової смуги, вони мають пройти через рахунки Мінінфраструктури, Укрінфрапроекту. І ці ж держорганізації, з подання уряду, визначають скільки та на які цілі направлятимуть гроші з Держбюджету.
Цією постановою не передбачені конкретні суми видатків з Держбюджету на аеропорти. Те, що коштів ще немає, підтвердив міський голова Сергій Моргунов.
— Ми готові були розпочати реконструкцію злітно-посадкової смуги ще в 2019 році. Підготували документацію, отримали всі дозволи, обрали підрядника — товариство «Альтком». Уряд Гройсмана заклав на реконструкцію 350 млн грн, але уряд Гончарука ці кошти, фактично, у нас забрав, — сказав мер Вінниці. — Нині, всі питання документальні, на рівні Кабміну, рухаються в позитивному напрямку. Уряд ухвалив постанову про порядок використання коштів на аеропорти, в тому числі на вінницький аеропорт. Але самих грошей поки немає.
Тим не менш, у мерії все ж очікують, що кошти держава надасть вже незабаром. Моргунов повідомив, що «Альткому» доручили підготуватися до виконання робіт по «злітці».
— Зі свого боку, місто Вінниця, залучає кредит та кошти бюджету, щоб провести у цьому році реконструкцію аеровокзалу. Ми маємо підвищити якість послуг для виконання як внутрішніх, так і міжнародних рейсів, — говорив міський голова. — Це спільна робота міста - області - держави. Адже оновлений аеропорт дасть імпульс для розвитку всього регіону.
Уперше про реконструкцію летовища в мерії сказали ще в 2017 році. Посадовці підписали меморандум з Міністерством оборони, оскільки у Гавришівці базується штаб військово-повітряних сил ЗСУ. Це мало спростити доступ до 200 млн грн, які держава була готова дати для початку робіт.
Потім тривала підготовка проектно-кошторисної документації. І наступного року в мерії запевнили — реконструкція злітно-посадкової смуги почнеться в 2019-му. Попередньо, роботи оцінили у 1 мільярд гривень.
Такий масштабний проект планують виконати, щоб надалі виконувати більше рейсів та на перспективу, залучити до виконання рейсів у Вінницю міжнародні компанії-лоукостери.
Виконавцем реконструкції «злітки» обрали маріупольську компанію «Шляхове будівництво «Альтком», яке запропонувало за всі роботи 896 мільйонів 875 тисяч гривень.
Субпідрядник — товариство «Енергосинтез-2006» влаштує все аеродромне обладнання, а також мережі електропостачання, зв’язку та управління на 21% від загальної вартості підряду. Договір підписаний ще 22 листопада 2019 року.
Однак замість того, щоб перерахувати кошти з держбюджету, влітку 2020-го уряд задумав викреслити вінницький аеропорт з державної програми підтримки летовищ. Після розголосу від такого плану урядовці відмовилися, але й забрали всі видатки, заплановані на реконструкцію аеропорту «Вінниця».
Наприкінці 2020-го стало відомо, що у Держбюджеті-2021 призначено 604 млн грн для реконструкції нашого летовища. Кошти пообіцяли виплатити у квітні цього року, чого так і не сталося.
Через підготовку до реконструкції, нагадаємо, Вінниця втратила всі регулярні рейси, які раніше виконувалися з нашого летовища.
Читайте також:
Стало відомо хто очолив «Аеропорт Вінниця». Хто він новий директор
З вінницького аеропорту планують запускати нові рейси в чотири європейських країни
Для побудови мосту на Тяжилів будуть забирати землю у власників
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер