«В аеропорту тиша і спокій, як завжди. На пероні проводять якісь роботи на старенькому Ан-2 і більше ніякої активності не помітно», — пише Віталій Трубніков, який захоплюється літаками і у своєму фейсбуку публікує новини з авіації.
Майже рік вінницьке летовище готове до реконструкції: міська влада витратила більше десяти мільйонів гривень на виготовлення проекту, знайшла підрядника на реконструкцію злітної смуги та шукають інвестора на оновлення будівлі аеропорту.
Проте влітку держава ледь не викреслила всі плани на новий аеропорт для Вінниці. Спочатку скасували видатки, а згодом взагалі хотіли виключити наше летовище з держпрограми підтримки українських аеропортів.
На захист аеропорту стали міські чиновники, які закликали нардепів, чиновників ОДА вплинути на рішення Мінінфраструктури. Врешті-решт, вінницьке летовище в держпрограмі лишили, але фінансування позбавили. Однак, і щодо державних грошей також є зміни:
«У 2021 році планується передбачити фінансування робіт з розвитку міжнародного аеропорту «Вінниця» обсягом 600 мільйонів гривень», — йдеться у відповідь на запит нардепа Геннадія Вацака.
Втім, цих 600 мільйонів гривень мало, щоб оновити злітну-посадкову смугу, яка вже декілька десятиліть без капремонту.
Минулого літа мерія Вінниці провела найдорожчий свій тендер у системі «ProZorro». На реконструкцію злітно-посадкової смуги заклали 962 мільйони гривень. За ці кошти підрядник має зробити заміну покриття злітно-посадкової смуги, руліжну доріжку (РД-3), ремонт освітлення, водовідведення та покриття перону, заміна радіотехнічного забезпечення польотів та багато іншого.
Закупівлю провели зі скандалами: учасники скаржилися на дискримінаційні умови, Антимонопольний комітет блокував тендер. І після чотирьох місяців розглядів тендер виборола фірма з Донецької області — «Шляхове будівництво «Альтком». Компанія погодилася виконати роботи за 896 мільйонів гривень.
Товариство «Шляхове будівництво «Альтком» діє з 2000 року. Раніше було зареєстровано у Донецьку, але після початку війни на Сході України — перереєструвалося у Маріуполі.
Має понад 350 мільйонів гривень статутного капіталу та виконує роботи за основним видом діяльності «Будівництво доріг і автострад». Підприємство входить до товариства «Фінансово-промислова група «Альтком», якою володіє донецький бізнесмен Олександр Тісленко.
Його компанія активно залучалися до освоєння бюджетних коштів під час підготовки до Євро-2012. Зокрема, саме «Альтком» був генпідрядником будівництва нових терміналів та ремонту злітно-посадкових смуг аеропортів Львова і Донецька.
Видання «Наші Гроші» порахувало, що з 2008 до 2012 року, під час яких готувалися до Євро-2012, «Альтком» отримав підрядів на загальну суму 11 мільярдів гривень. І додає, що такого успіху не могло бути, якби не лояльність до донецького бізнесу міністра інфраструктури Бориса Колеснікова, який був в Уряді Азарова.
Заступник міського голови Вінниці Андрій Очеретний говорив, що «Альтком» був готовий взятися за реконструкцію нашої злітної смуги ще в 2019 році.
— Більш того, «Альтком» вніс гарантійний внесок, що зобов'язується приступити до робіт у Вінниці: а це 22 мільйони гривень, які до сьогодні залишаються на рахунку нашого аеропорту, — казав раніше Очеретний. — Щодо готовності до початку робіт, то вінницький аеропорт був готовий до цього ще у торік. Могли б закупити частину матеріалів, розпочати підготовчі роботи, підвезти техніку, щоб пришвидшити темп робіт. Але зараз в нас відбулося зміщення на дев'ять місяців.
А поки утримання летовища лягає на плечі вінницьких платників податків. Виконком міськради затвердив Комплексну програму підтримки КП «Аеропорт Вінниця» на 2020-2024 роки.
Протягом наступних чотирьох років отримає 225 мільйонів гривень з міського бюджету. Гроші витратять на оновлення техніки для забезпечення безпеки (пожежні автомобілі), на укомплектування служби авіаційної безпеки (рації, детектори металу, вибухових речовин тощо), на покращення сервісу аеропорту (обігрівач, трап, система електронної реєстрації пасажирів тощо), на забезпечення технікою служби, яка слідкує за станом злітної смуги (автомобілі та пристрої).
Чи давати «добро» на цю програму мають ще вирішити депутати міської ради, на черговому засіданні.
Вінниця, нагадаємо, може отримати 10 електробусів та 40 тролейбусів. Урядовці включили наше місто у кредитну програму.
Як вважаєте, чи потрібно ремонтувати злітну смугу та будівлю аеропорту «Вінниця»?
Читайте також:
Алея 12,7. Проекти, які за десять років, змінять всю вінницьку набережну
Комплекс на 16 поверхів планують будувати біля Центрального парку. Ініціативу вже погодили
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 14 від 2 квітня 2025
Читати номер
Олег Левадный
Don Sergii
Tetiana Golushko
Victor Samoilov reply Tetiana Golushko
Natik Natik