Виконком міськради, 26 листопада, надав дані для проектування нового комплексу: збираються побудувати 16-поверхівку. У ній, за намірами інвестора, буде готель, офіси, спортзал з басейном, парк-дворик на 14 поверсі тощо. Усе це буде поблизу Центрального парку, на восьми ділянках із загальною площею забудови 67 соток.
А перед цим провели громадські слухання, які відбулися 7 листопада. На них завітали 43 мешканці міста, чиновники, представники інвестора.
З презентації, яку показали на слуханнях, дізнались, що у комплексі планують зробити готель (132 номери), офіси (44 приміщення), кафе, спортивна зона з 25-метровим басейном, ресторан, конференц-хол на 135 місць. Ще усередині будівлі планують зробити внутрішній дворик-атріум з прозорою покрівлею. Ще буде паркінг на 198 місць.
Для будівництва комплексу застосують ряд технологічних рішень: зелений парк на даху, підземний паркінг, електрозарядки для транспорту та навіть власна вітроелектростанція. Найвища точка будівлі — 69 метрів.
У планах створити атріум (світловий колодязь) в центрі будівлі, з третього до 14 поверху. На 14 поверсі — відкрити власний парк-дворик. У будівництві збираються застосувати ряд технологічних рішень, серед як є вітряна електростанція, розумний полив дощовою водою, швидкісні ліфти тощо.
Крім того, інвестор новобуду хоче, аби половину площі всієї будівлі, 22 з 40 тисяч квадратних метрів, займали офіси.
Замовником документації на цей об'єкт є товариство «КАО-Холдінг». За даними системи Youcontrol, фірма заснована у 2008 році. Його керівником та власником є Вадим Швець.
Статутний капітал підприємства — 4 мільйони 780 тисяч гривень. Основний вид діяльності компанії — Будівництво житлових і нежитлових будівель. Однак, нам не вдалося знайти попередні об’єкти від цієї компанії.
«За результатами обговорення, переважною більшістю голосів, від числа зареєстрованих учасників громадських слухань, прийнята резолюція — «Погодити можливості розташування «Багатофункціонального комплексу за адресою вул. Магістратська», — йдеться в повідомленні на сайті міськради. Що ж обговорювали на слуханнях і які були зауваження?
Питаємо, чи буде цей об’єкт надалі використовувати інфраструктуру парку?
— Ні, про це не йшла мова. Ані нашу стоянку, ані луна-паркову зону інвестор не буде використовувати. До того ж між нами лишається ще одна земельна ділянка, яка відмежовує територію парку від цієї забудови, — відповів Приймак.
Зазвичай, на слуханнях представники інвестора оголошують, чим будуть допомагати сусідам. Наприклад, коли були слухання щодо знесення будівлі ресторану «Кельце» і побудови на його місці житлового комплексу, інвестор обіцяв заплатити за нові труби та подвір’я для мешканців сусіднього дому.
— Можливо, інвестор нам допоможе з ремонтом лавочок. Конкретних намірів ще немає. І зараз про допомогу говорити ще зарано. Звісно, хотілося б, щоб він брав активну участь в розвитку парку, — говорить Юрій.
— Пішла на слухання, бо було чимало питань. І я єдина, хто проголосувала «проти» забудови, — каже активістка. — У мерії лукавлять, коли говорять, що ця територія не належить Центральному парку, і те, що цей комплекс побудують поблизу парку. Бо раніше це була територія парку, а деякі ділянки є в комунальній власності й просто передані в оренду.
За кадастровою мапою ця частина території поділена на 15 земельних ділянок. Будівництво комплексу планується на восьми з них. У власності інвестора чотири ділянки, решта — комунальна власність, що передана в оренду.
— Ще було таке твердження, що ця територія захаращена, громадою ніяк не використовується, — каже Таїса Гайда. — Не використовується, бо комунальні служби не доглядали за цією територією. І так можна будь-яке місце довести до розрухи, щоб потім передати в приватні руки.
За словами активістки, побудова цього комплексу може відкрити «скриньку Пандори».
— У мене є великі сумніви, що лише цією «стєкляшкою» обмежиться забудова парку. Тут 40 гектарів у центрі міста, кілька об’єктів, такі як Літній театр чи «Пікова дама», що не використовуються та аварійні, — говорить Гайда. — Тому єдиним запобіжником майбутнім ТЦ, офісам та магазинам у парку може стати юридично оформлена ділянка. Статус «пам’ятка садового та монументального мистецтва» не врятує.
За її словами, у Вінниці тільки два парки мають юридично оформлені межі ділянок — парк Дружби народів та парк «Хімік». Решта, в тому числі й Центральний парк, без такої документації. Тому активісти запускають новий проект «Вінницька зелена сотка», мета якого домогтися від влади створення ділянок для всіх парків міста.
Раніше інвестор заявляв, що комплекс матиме назву NEW і там буде виставковий зал електромобілів, який відкриють спільно з Ілоном Маском. Однак ці пункти виключили з нової презентації, як і саму назву об’єкту.
Читайте також:
Дім, який не зміг «поглинути» ТЦ, тепер зносять. Що там буде?
Замкову гору дослідять та укріплять. Частину витрат візьме на себе орендар ділянки
На Тяжилові оновили парк «Інтеграл». На це витратили майже мільйон гривень
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер