На годиннику шоста вечора, а черга у клініці “Улюбленець” тільки більшає. Люди несуть сюди вуличних собак та котів, аби безкоштовно простерилізувати чотирилапих. У коридорі перемішалися скавучання собак та нервове нявчання котів. У клініці на журналіста чекають волонтерка та дівчина, завдяки якій ця акція стала можливою.
Лариса - вінничанка, але працює у Німеччині. Виділила на стерилізацію чотирилапих безхатьків 50 тисяч гривень із власної кишені.- У такому розмірі роблю пожертву вперше. Зараз працюю із декількома країнами: в основному там, де є знайомі волонтери. В Україні це три міста: Київ, Одеса та Вінниця, - розповідає дівчина.
Лариса зізнається - організація такої справи відбирає в неї багато часу. Але приносить їй задоволення, тому дівчина називає витрачений час вдалими інвестиціями.
- Я виросла в Україні, і якось завжди мені в око втрапляли бездомні тварини: нікому не потрібні, хворі чи збиті кимось на дорогах. Ця тема завжди брала мене за живе. Замислювалась над тим, щоб організувати фонд допомоги. Може, колись так і зроблю, - каже Лариса.
Поряд неї стоїть вінницька координаторка акції - Катерина Христич. У неї у руках - записник. Сюди вона вносить усіх бажаючих простерилізувати тварин-безхатченків. - Бачите, викреслено номер? Це людина хотіла записати тварину на стерилізацію, але відмінила запис: ще не зловили кішку. Тепер на інший час перезаписали, - розповідає Катерина. І додає: - Усього стерилізуємо до 18 тварин у будні та до 12 тварин у вихідні. Люди часто дзвонять і кажуть, мовляв, привела собака 10 цуценят, куди їх дівати? А потім підкидають до міні-притулків, де і так уже тварин забагато. Для того і стерилізуємо, - розповідає волонтерка.
Надія Миколаївна принесла на стерилізацію дві кицьки. Вони сплять, бо тільки-но після операції. У такому стані пробудуть до п'яти годин.
- Я вже вирішила, що одну залишу собі, а одну забирає знайомий. Сказав, якщо кицька не буде народжувати кошенят, візьме. А дізналася я про стерилізацію від знайомих. Гроші Лариси вже закінчилися, на них простерилізували 140 тварин. Але акція триває - знайшлась ще одна небайдужа жінка Оксана. Вона виділила таку ж суму на стерилізацію.
- Ми просимо вінничан доставляти тварину до нас, забирати її назад і перетримати вдома два дні. Вінничани під час даної акції самі беруть участь у цій справі. Ця акція показує: нам не потрібно цих тварин накопичувати в притулках. Нам потрібно їх просто масово стерилізувати. Люди готові брати у цьому участь, але суми, яку виділяє влада, замало, - каже Катерина Христич.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер
На зиму, перед морозами робити операцію кішка і випускати їх на мороз "через 2-3 дні"...
Не забиває воно через 2-3 дні. Через 2-3 дні кішка перестає цілими днями вити від болю.
Цікаво, а програму кастрації щурів та мишей, невиловлених кішками, Лариса потім профінансує?
І взагалі, якби природа створила якусь недурна і велику тварину, яка б зробила те саме з Ларисою, що би та сказала?