Керівник літературно-драматургічної частини Вінницького обласного українського академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського Світлана Фицайло розповіла, що в театрі замислювались: «Чому п’єси М.Гоголя такі популярні?». Причину вона бачить в дитинстві письменника.
— Батько Гоголя, Василь Панасович, для своїх домашніх писав п’єси, а діти їх грали, — сказала Фицайло. — Миколі дуже подобалося грати. Пізніше він грав студентом в театрі. Його гра полоняла всіх. Особливо добре йому давалися комічні ролі. Усі глядачі чекали наступної п’єси, аби побачити Гоголя».
Окрасою заходу стали українські народні пісні у виконанні студентів Вінницького коледжу культури і мистецтв ім.М.Леонтовича, український народний танець у виконанні зразкового танцювального колективу «Молодість», та декламація вірша про Гоголя учасником народного театру-студії «Сьоме небо».
Захід супроводжувався книжково-ілюстративною виставкою «Його народила українська земля», у якій були представлені всі твори М.Гоголя.
— У бібліотеці до Миколи Гоголя особливе ставлення тому, що коли 112 років назад бібліотеку було відкрито, її назвали саме в честь Гоголя, і вона довгий час носила назву «Гоголівська бібліотека» (з 1907 по 1923 рр. — прим. ред.), — розповіла Олена Заквацька, заступник директора бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва. — У нашій бібліотеці пам’ять Миколи Гоголя вшановують щорічно, проте цього року — 210 річниця з дня народження Гоголя, тому цей захід особливий».
10 квітня 2019 року о 14 годині у читальній залі бібліотеки (вул. Соборна, 73, III поверх) відбудеться презентація книги-меморіалу Лариси Наталочної «Подільський соловей» до 120-ї річниці від дня народження Родіона Скалецького, композитора, диригента, фольклориста, етнографа та педагога.
Текст — Анастасія Ржаніцина
Фото — Діана Белоус
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер