Коли у міськраді писали некролог про воїна, не знали, що він підірвав гранату: де беруть дані про полеглих?

Коли у міськраді писали некролог про воїна, не знали, що він підірвав гранату: де беруть дані про полеглих?
На запит редакції, міськрада повідомила, чому допустили помилку при написанні некрологу про загибель військового і жінки
  • Редакція сайту «20 хвилин» отримала відповідь на запит про ситуацію з некрологом міськради на одного з військових.
  • Ігор Синявський загинув не на війні, а під час святкування іменин підірвав гранату, вибух забрав життя також жінки.
  • На сайті міськради повідомили, що герой помер після поранення на фронті. Чому так сталося?

Про факт загибелі військового і жінки, яка тимчасово проживала з ним, редакції «20 хвилин» розповіла її мама. Ми писали про це у статті «Підірвав гранатою себе і жінку, а його поховали з почестями…».

Як так сталося, що посадовці міськради припустилися прикрої помилки? Редакція звернулася із запитом до міськради. Відповідь отримали від директорки департаменту у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Наталії Конончук.

«Щоб підготувати повідомлення про воїна, з яким прощається громада, ми чи не щодня спілкуємося із родинами загиблих захисників: матерями, батьками, дружинами, дітьми, які перебувають у найгострішій фазі горювання перед похороном, — йдеться у повідомленні. — Це, без перебільшення, одна з найболючіших частин нашої роботи. Ми вислуховуємо, збираємо фото, пишемо історії — з великою повагою та глибоким співчуттям.

Відео дня

Інформацію про поховання військових нам повідомляють ритуальні служби, саме вони передають контакти родин, і вже після цього наша працівниця виходить з ними на зв'язок, щоб уточнити дані та дізнатися більше про людину, яка боронила нашу країну. Так було й з Ігорем Синявським.

Ми не мали інформації про трагічні обставини, які відкрилися пізніше. Це перший такий випадок за весь час публікації некрологів про воїнів. За ці роки ми написали стоні текстів про тих, хто віддав життя за Україну. Інцидент дійсно прикрий. Щиро шкодуємо, що він стався, і вже працюємо над тим, щоб удосконалити внутрішній алгоритм збору та перевірки інформації. Зокрема, будемо запроваджувати додаткову верифікацію, де це можливо, через офіційні військові джерела, щоб унеможливити подібні ситуації у майбутньому».

На запитання журналіста, чи надавала міськрада матеріальну допомогу на поховання Ігоря Синявського, Наталя Конончук відповіла, що такої допомоги рідні не отримували.

«Навіть якби вони звернулися, їм би відмовили», — каже співрозмовниця.

Пані Наталія також уточнила, що рідні загиблої жінки особисто не зверталися до міськради, а тільки повідомили про факт трагедії у коментарях на сайті під повідомленням про поховання Синявського. 

На свій 40-й день народження, нагадаємо, колишній військовий підірвав гранату. Від вибуху загинув не тільки він, а і його цивільна дружина. Про трагедію розповіла «20 хвилин» мама вбитої. Каже, він позбавив життя дочку, залишив сиротою дитину, а його поховали як героя і написали на сайті міськради, що помер від важкого поранення.

Ця трагедія сталася опівночі 30 березня 2025 року. У приватному будинку по вулиці Антона Турчановича (колишня Тухачевського) пролунав вибух гранати і загинули двоє людей: 40-річний Ігор Синявський і 41-річна Олександра Максименко. Детальніше читайте у цьому матеріалі.


Читайте також:

Дівчина відмовилася брати букет від військового: у Жмеринці ветеран створив студію квітів

До вінницького музею повернувся рідкісний стародрук уніатської доби

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (52)
  • Lilia Shevchuk
    Бідна дівчина...
  • Елена Корниенко
    Мої щирі співчуття рідним. Вічна пам'ять і Царство небесне.
  • Светлана Яновская
    Наша маленька дівчинка 😭молюсь за твій вічний спокій,в Царстві Небеснім 🙏ніби у страшному сні і хочу прокинутись.. і ти жива і з нами 😭😭😭
  • Валерій Світельський
    Насолоджуйтесь війною бо мир буде жахливим.
      /Хорст Вессель/.

keyboard_arrow_up