Діамантове рейдерство. Чому поліція закриває очі на очевидні злочини проти ювеліра

Діамантове рейдерство. Чому поліція закриває очі на очевидні злочини проти ювеліра
Павло Гонтар: “Вони пишуть мені відписки, і на тому вся робота закінчується. Це безтолкова трата часу”
 • Як вінницького ювеліра зробив боржником підставний інвалід, 20minut.ua розповів у березні.
 • Чому ж власника «Алмазного світу» Павла Гонтаря правоохоронці водять по колу, одне за одним закриваючи ініційовані ним кримінальні провадження?
 • На «висяк» перетворився навіть інцидент з пістолетом у суді, хоч озброєних затримали на місці.

Власник фірми «Алмазний світ» втратив підприємство і майно. Його затягали по судах позовами про борги. Били й не раз погрожували розправою. А рік тому демонстрували пістолет прямо в судовій залі…

Як вінницький ювелір потрапив в оборот діамантових рейдерів, що спершу стали його партнерами, а потім вивезли з його фірми діамантів на 3 мільйони гривень, 20minut.ua розповідав у березні. Павло Гонтар надав розголосу своїй 8-річній війні з підставним інвалідом, бо вже не бачить іншого виходу.

Організованою бандою з великими зв’язками називає вінничанин людей, з якими свого часу познайомився на столичній ювелірній виставці. Каже, «Алмазний світ» став для них фірмою з відмивання грошей, а він сам — об’єктом для вимагань неіснуючих позик через судові позови.

Сьогодні Павло Гонтар тільки те й робить, що ходить по колу — від поліції до суду і назад. Він поновлює закриті поліцейськими слідчими справи й паралельно скаржиться у всі можливі інстанції — Генпрокуратуру, антикорупційні органи.         

— Це були абсолютно чесні звернення, з додатками по 40 листків документів. Але все кудись поділося. Як вітром здувається. Є провадження, але толку? Не відбувається нічого, — каже Павло Гонтар, демонструючи виключно паперову роботу системи. — Вони пишуть мені відписки, і на тому вся робота закінчується. Це безтолкова трата часу. Я зустрічаю одні й ті самі обличчя роками в черзі подати скаргу…  

Безтолкові справи

Має поліцейське слідство чотири провадження за заявами Павла Гонтаря. Найбільш масштабне — про шахрайство в особливо великих розмірах. Воно стосується діамантів, виготовлених на замовлення людей, яких власник фірми називає бандитами. За допомогою СБУ, ювелір знайшов, де діаманти поділися. Поліція ж каже: нема тут криміналу.    

Ще є справа про підробку документів, за допомогою яких з вінницького ювеліра через суд стягнули сотні тисяч гривень. Його теж закривають поліцейські слідчі, бо не можуть знайти оригінал документа, якого… в природі не існує.

Третє провадження про побиття власника «Алмазного світу» колишнім партнером Сергеєвим, який тепер його основний ворог. Теж справа фактова, без підозри.

Та найбільш показове провадження стосується інциденту зі зброєю. Воно демонструє нульовий результат слідства на фоні беззаперечних фактів. Погрожували Павлу Гонтару пістолетом не будь-де, а кабінеті судді Вінницького міського суду. При свідках. Із затриманням озброєних людей спершу охороною суду, а потім патрульною поліцію. Та з доставкою усіх учасників події в поліцію на Пирогова, 4.

Усе, здається, ясно. Зброя є, свідки є, фігурантів шукати не треба. До логічної розв’язки рукою подати? Але ні. Рік минув від березневого конфлікту 2018-го, а в справі погрози вбивством (так кваліфікували факт) навіть підозрюваного немає.

На неодноразові усні запити про це провадження у відділ комунікацій обласної поліції, 20minut.ua не отримав відповіді. Автору статті щоразу посилалися на незалежні від них обставини, відтягуючи коментар. То слідчий слухавку не бере. То підготовка до виборів почалася… Питання було поставлене ще до першого туру, вже другий минув, а відповіді немає.

Очевидець все пам’ятає

То що ж сталося в суді? Раніше Павло Гонтар розказав про свою сутичку з позивачем-інвалідом і його адвокатом ось як:

— Ці люди в суд двері ногами відкривали. І вони вже до того знахабніли, що намагалися стріляти у мене прямо на засіданні суду в судді Сичук. Я примудрився вискочити за двері і заблокувати їх. Ліг на підлогу і ногою тримав. Усе це в білий день, в суді. Уявляєте?

Редакція знайшла адвоката, який був на тому засіданні захисником Гонтаря. Олександр Мазур сказав, що протягом року його не турбувала поліція в цій справі. Слідчий подзвонив з проханням про зустріч для дачі пояснень тільки в березні. Якраз, коли 20minut.ua почав підготовку публікації про діамантове рейдерство і вже збирав коментарі.

— Це був судовий розгляд за позовом Сергеєва про стягнення з Гонтаря інфляційних за раніше присудженим боргом. Він був доволі тривалий і емоційний, — згадує адвокат Мазур. — Після чергового засідання, тільки суддя вийшов за двері, між моїм довірителем і позивачем виникла перепалка. Сергеєв підняв кофту чи куртку і оголив пістолет у кобурі на поясі. Гонтар налякався, вибіг з кабінету. Сергеєв ринувся за ним, але не зміг відчинити. Тоді він розвернувся до мене і сказав: «Ведіть себе спокійніше, бо і до вас доберемося».

Адвокат сказав, щоб його не лякали, бо поліцію викличе або охороні скаже, щоб затримали озброєного. Мовляв, як це в суд взагалі з пістолетом зайшли?! Усе це бачила секретар судді.

— Пізніше на виході з суду я почув крики, ґвалт. Коли підійшов, побачив, що розбороняють Сергеєва, його адвоката і мого Гонтаря. Вони прямо на виході зчепилися, — каже Олександр Мазур. — Їх розвели. Я сказав про пістолет, бо Сергеєв зі своїм адвокатом одразу хотів іти. Говорив, спішать на поїзд. Але хлопці молодці, не відпустили їх…

«Слідча нічого не зробила»

На виклик у суд приїхали одразу кілька екіпажів патрульної. Різними машинами вони доставили Сергеєва і Гонтаря з обома адвокатами, на Пирогова, 4. У кімнаті прийому громадян усі разом сиділи, поки чергова слідча складала протокол і вислуховувала учасників конфлікту.   

— Весь цей час Сергеєв був з пістолетом, — каже адвокат Мазур. — Слідча, замість того, щоб цим питанням одразу зайнятися, стала складати протокол огляду місця події. А він весь час комусь надзвонював. Врешті зайшов інший адвокат, представився захисником Сергєєва в цій справі, і спитав, чи його клієнт затриманий. Слідча відповіла «ні», і він професійно спрацював: «Ну, тоді ми пішли, до побачення».

На обурення Олександра Мазура, як каже він, слідча тільки кліпала очима. У нього склалося враження, що вона перший день на роботі.

— Ми одразу пішли до начальника Синявського, — продовжує Олександр Мазур. — Він сказав, що дисциплінарно покарає слідчу за помилку і все зробить для того, що винні були покарані. Ви ж розумієте: людей із зброєю спокійно пустили в суд. У суді вони дістають і показують пістолет, а потім бійка і наявні тілесні ушкодження в Гонтаря. Слідча повинна була вчинити ряд дій, в тому числі, вилучення зброї. Вона мала повноваження на затримання, але не зробила цього.

Зараз провадження про замах на вбивство Павла Гонтаря в судовому приміщенні розслідує інший слідчий. Про це читаємо у письмовій відповіді начальника Вінницької поліції Павлу Гонтарю: «досудове слідство в даному провадженні триває, слідчими виконуються всі необхідні та можливі слідчі дії для прийняття законного рішення…».

«Є чітка позиція слідства»

Коментар поліції редакція отримала тільки по одному провадженню. Найбільш масштабному. Про шахрайство з «Алмазним світом» на мільйони.

У відділі комунікацій з посиланням на слідство сказали: не вбачають тут ознак злочину, а цивільно-правові стосунки. На цій підставі, пояснили, тричі це провадження закривали. Але суд за скаргами Гонтаря його поновлював. Четвертий раз закрили провадження, бо «в повному обсязі, всебічно дослідили всі обставини, допитали всіх свідків і дійшли висновку — це цивільно-правові стосунки, які мають з’ясовуватися в суді».

За словами прес-офіцера обласного главку Анни Олійник, суд і четвертий раз скасував постанову про закриття справи по «Алмазному світу», в ухвалі прописавши повторне опитування свідків і проведення ще деяких процесуальних дій. Ухвала обов’язкова до виконання, тож слідчий мусить виконувати прописане судом. Тим не менше, в поліції наголосили на тому, що «є чітка позиція слідства». І вона на користь цивільно-правового конфлікту замість шахрайства.
 


Читайте також:

Діамантове рейдерство. Як вінницького ювеліра зробив банкрутом несправжній інвалід

Професійного «кидалу» одразу не впізнаєш. ТОП-3 шахрайств і особливо цинічний випадок

Анатолію Малєцу продовжили арешт. Він досі у вінницькому СІЗО чекає виклику одеських психіатрів

Виправдання майора Зозулі скасували. Справу хабара у шафці райвідділу слухатимуть заново

Справа «Кабан проти Шефа» обернулась навпаки. Зять мера тепер ходить на суди як потерпілий

Арештований за аварію з двома смертями, скоєну під кайфом: «Веду себе нормально, в церкву ходжу»

«Батько захлинувся у власній крові». Невідомі деталі грабежу зі спаленням тіл в хаті на Старому Місті

Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (5)
 • Vera Verorova

  клавиатура,д описывает за меня.все все х,не писала.
 • Vera Verorova

  Нужно было.воровство сделать легальным.узаконить воровство.мелькает политическая причина.думаете они боятся ответственности?тюрем не хватит на всвсе х поэтому могут себе позволить беспредел в законе.это современный нацизм,прямо перед носом.
 • нина

  гонтар дай грошив суддям и ты в дамках!
 • Олександр

  чітко видно змова між судом, поліцією і шахраями

  Винничанин коренной reply Олександр

  По правді всі вони шахраї.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на 20minut.ua за минулий тиждень (9 - 16 травня) 20:32 На війні під час виконання бойового завдання загинув Юрій Селіванов 20:07 Як правильно заморозити хліб, аби він зберігався до п'яти місяців 19:04 У Калинівці поліція шукала зброю, а знайшла приховану гумдопомогу Від читача 18:08 Жмеринські "патріоти" від ОПЗЖ чекають приходу "русского мира" 18:56 Що робити з обгорілими банкнотами: роз'яснення НБУ 18:02 Як впоратися з надмірним хвилюванням: психологи розповіли прості техніки 16:57 Під час війни спростили правила влаштування дитини у патронатні родини 16:25 Саме на часі. ТОП-5 фільмів про історію України, які варто подивитися 15:57 Вінничанам та гостям нагадують, що треба дотримуватимусь правил дорожнього руху 15:00 Деколонізація: Що відомо про Стаховського, іменем якого назвали вулицю 14:35 Щоб не плакати, ми сміялись: добірка нових мемів про війну photo_camera 14:01 Вінницькі лікарі видають рецепти за програмою «Доступні ліки». Як отримати? 13:01 Онколог Ігор Феджага: меланома виліковна, якщо діагноз встановили вчасно 12:45 У Вінниці вже можна поплавати на катамаранах. Які ціни та графік? 12:03 Червоний хрест подарував соціальним працівникам Терцентру 15 велосипедів 11:00 Календар свят на червень 2022: чи будуть додаткові вихідні 10:45 Пишаємося Kalush! Як вінничани реагують в соцмережах на перемогу України на Євробаченні 10:00 Зібрали вже понад дві тисячі. Пенсіонерка з дітьми продають квіти, щоб підтримати ЗСУ 09:27 Благає про допомогу незрячий Олексій, який виховує доньку після смерті дружини
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up