Важливо для батьків, які мають дитину з інвалідністю

«Від ставлення сім’ї до проблем інвалідності залежить майбутнє дитини» - вважає начальник відділення соціально-психологічної реабілітації Катерина Ставська.

    Є багато сімей, в яких діти мають інвалідність. Але не всі члени родини знають як поводити себе з такими дітьми. Інколи, комплекс неповноцінності, в людини з проблемами здоров’я, можуть розвинути самі найближчі люди. Коли батьки сприймають інвалідність як «клеймо», яке лежить не тільки на їх дитині, але і на них самих. 

    Ніхто не застрахований від  хвороби, з цим треба навчитися жити. Адже батьки перші мають вірити, що в їхньої дитини є потенціал до розвитку. Тоді в такої дитини буде більше шансів реалізуватись, мати нормальну самооцінку. В подальшому дитина допомагатиме оточуючим бачити в собі спершу особистість і тільки потім інвалідність. Важче в цьому плані дітям, які мають явні ознаки інвалідності. Але є безліч прикладів,  коли рідні приймали дитину з інвалідністю такою як вона є, допомагали розвивати її потенціал і досягли успіху.

Для батьків, які мають дитину з інвалідністю, Катерина Віталіївна надала рекомендації, що допоможуть налагодити стосунки дитини як з батьками, так і з оточуючими.

    Отже, перш за все не забувайте казати дитині що Ви її любите, приділяйте їй час, цікавтеся її справами, організовуйте спільне дозвілля - такі речі запам’ятовуються на все життя. У батьків зазвичай безліч справ  і цей момент упускається. Але такі діти потребують впевненості у батьківській любові, для того щоб не боятися пробувати свої сили, знаходити свої сильні та слабкі сторони, розвиватися.

    Навчіться слухати свою дитину, дайте їй можливість висловити свою думку. Це допоможе Вам краще розуміти її, знати чим вона живе, що її турбує або які в неї плани та мрії. Цим Ви підкреслите її особистість, що вона важлива у вашій сім’ї.

    Надавайте дитині більше свободи вибору, дослухайтеся до її думки. Не потрібно позбавляти дитину вести звичайний спосіб життя, надмірно опікувати. Кожна сім’я намагається відгородити свою дитину від усіх можливих небезпек. Але якщо робити все за неї і постійно жаліти, то така дитина може стати залежною і безініціативною. Надання певної автономії і самостійності необхідне для виховання у дитини незалежності і відповідальності. А вже самі батьки можуть варіювати, де дитина може без них обійтися і зробити щось сама. Автономія не означає вседозволеність, у кожній сім’ї встановлюються свої межі, правила спільного проживання.

    Намагайтеся надмірно не драматизувати хворобу дитини, хоч якби важко Вам не було. Адже діти вчаться справлятися з напругою, якщо їх батьки здатні зберігати спокій.

    Вирішуйте свої сімейні конфлікти без участі дитини. Якщо конфлікт стався з самою дитиною уникайте докорів, образливих коментарів та домашнього насильства.

    Важливим фактором є навчання. Одразу видно, хто з дітей навчався індивідуально, а хто в звичайній школі. Так, для того, щоб дитина з інвалідністю здобувала освіту в звичайній школі разом з іншими дітьми, необхідно підготувати саму дитину, її однолітків, провести з ними роз’яснювальну бесіду.  Для дитини з інвалідністю така інклюзивна освіта значно полегшить сприйняття себе, як повноцінної особистості, позбавить багатьох комплексів та психологічних проблем.

    Однією з проблем є та, що батьки не знають куди звертатись за підтримкою. Крім звернення в спеціалізовані організації, можна об’єднуватись з іншими батьками, в яких теж схожа ситуація. Це дає мождивість розвивати в дитині інтереси, хоббі, сильні сторони, не акцентувавши уваги на вадах, чи відхиленнях.

 

Інформацію надала начальник відділення соціально - психологічної реабілітації Ставська К. В.

Автор Оксана Демчук

Коментарі (0)
Пільги – добре, можливості – краще

                Працювати за усіма законами бізнесу і держави, але отриманий прибуток...

Інтерв’ю з директором центру Романом Штогрином

Роман Штогрин: «Люди з інвалідністю заслуговують вчитись і працювати нарівні з усіма» На Вінниччині працює унікальна державна...

    Досить цікаві захоплення зумів поєднати Артем Михайлов у свої 27 років. Він займався спортом, а саме бойовим...

«Від ставлення сім’ї до проблем інвалідності залежить майбутнє дитини» - вважає начальник відділення соціально-психологічної...

Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Для вінничан на травень приготували 11 екскурсій і турів. РОЗКЛАД 20:02 У Вінниці на благодійному ярмарку зібрали 39 тисяч гривень на потреби ЗСУ 19:39 Шляхом Наталі Добринської. Вінничани борються за путівки на чемпіонат світу з багатоборства 19:00 Втік з частини? Нові деталі мобілізації 21-річного хлопця з Тульчина Від читача 16:40 Кіберполіція запускає проєкт "БРАМА" 18:24 Вінничан попереджають про планове відключення газу на кількох вулицях міста 17:15 Чоловіки за кордоном: як новий закон про мобілізацію в Україні вплине на них? 15:49 Безпека на Великдень: які заходи посилять в регіоні на свято та проводи 15:00 У пошуках школи англійської мови для своєї дитини? Зверніть увагу на огляд кращих шкіл Вінниці (партнерський проєкт) 14:59 «Невже не пустять на цвинтар?» - Що треба знати про обмеження в’їзду у прикордоння 14:23 Спомини про воїна, який отримав смертельні поранення, прикриваючи тил побратимам 13:21 Пожежа на Замостянській: загинула 71-річна жінка, трьох дітей госпіталізували photo_camera 12:50 Скільки заробляють вінницькі нардепи? Друга частина огляду декларацій за 2023 рік 12:15 Тромбоз: чому виникає і чи можливо його уникнути? (Новини компаній) 12:12 Легковик зіткнувся з потягом: загинув начальник Хмільницького центру зайнятості Юрій Шевченко photo_camera 10:44 Без води та світла. Де у Вінниці 29 квітня відключають послуги 10:27 Оновити салон авто за 5000 грн - не просто, але реально! (Новини компаній) 09:37 На фронті відбулося понад 130 бойових зіткнень, найбільше — на Авдіївському напрямку 09:20 Готові великодні кошики, паски та ковбаски. Де замовити у Вінниці (партнерський проєкт) 08:31 Сьогодні вітаємо Богдана та Артема. Історія та прикмети 29 квітня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up