Чемпіон світу серед молоді і чоловіків з шашок Денис Шкатула повернувся до Вінниці

Чемпіон світу серед молоді і чоловіків з шашок Денис Шкатула повернувся до Вінниці
Денис Шкатула - праворуч
Останнім часом провідні спортсмени почали повертатися до Вінниці. Наприклад, після кількарічного перебування в Запоріжжі знову тренуються вдома майстри спорту міжнародного класу з греко-римської боротьби Костянтин Баліцький і Ігор Дідик, призери чемпіонатів Європи і світу.

Після завершення навчання в Харківському національному юридичному університеті ім. Я. Мудрого до міста над Бугом повернувся і 22-річний міжнародний майстер з шашок Денис Шкатула, вихованець ДЮСШ № 6 Вінницького міського спорткомітету. Учень заслуженого тренера України Дмитра Мариненка є найтитулованішим вінницьким шашкістом за всю історію. Денис Шкатула – чинний чемпіон світу серед молоді (до 23 років) з блискавичних і швидких шашок, переможець клубного чемпіонату світу 2014 року серед чоловіків (в складі збірної України), а також чемпіон світу 2013 року серед чоловіків з блискавичних шашок.

В першому після повернення додому домашньому турнірі – доволі сильному меморіалі Валерія Сластіна – талановитий вінницький шашкіст впевнено став чемпіоном. Денис Шкатула поділився своїми творчими планами з кореспондентом RIA.   

– До цього у Вінниці останній раз я грав приблизно три роки тому. Навчався у Харкові і не мав можливості виїздити на вінницькі турніри, – каже Денис Шкатула. – Нині шукаю роботу у Вінниці або Києві за юридичним фахом. Водночас продовжуватиму й спортивну кар’єру. Зокрема, хочу знову піднятися на вже підкорену вершину – стати чемпіоном світу з бліцу серед чоловіків в особистому заліку.

Відео дня

– Денисе, чи може шашкіст високого міжнародного рівня жити лише за рахунок своїх спортивних звитяг?

– Профільне Міністерство останнім часом сильно урізало премії за призові місця на чемпіонатах світу і Європи. При цьому на офіційні змагання мене переважно командирує на держава, а по мірі можливостей – вінницька влада. Останнім часом в різних країнах почали започатковувати комерційні змагання з гарним призовим фондом, але їх дуже мало. Реально заробити можна в основному на чемпіонатах світу і Європи серед чоловіків та деяких міжнародних турнірах з міжнародних шашок. Жити навіть сильному шашкісту тільки за рахунок своєї гри надзвичайно складно. Тому нині шашки для мене – більше як хобі.

– Оціни рівень вінницьких шашок. Чи є для тебе рівні спаринг-партнери в місті?

– Рівень розвитку шашок у Вінниці залишає бажати кращого. Більш популярні в нашому місті шахи. Гідних суперників у Вінниці для мене небагато. Більш цікаво зіграти на чемпіонаті України серед чоловіків, який пройде в грудні цього року в Дніпропетровську. А наступного року планую взяти участь в чемпіонаті світу серед шашкістів до 23 років і чемпіонаті світу серед чоловіків.

– Брав участь у міжнародних першостях з класичних шашок серед чоловіків?

– Цього року я змагався в чемпіонаті Європи з класичної гри серед чоловіків. Але демонструю на порядок кращі досягнення в швидкій і блискавичній грі, це в мене краще виходить.  

– Скільки часу витрачаєш на заняття шашками?

– Нині займаюся тільки безпосередньо перед важливими міжнародними змаганнями. Наприклад, перед чемпіонатом Європи серед чоловіків тренувався протягом місяця по 4 – 5 годин на день. 

В інший час заходжу до свого тренера, щоб просто пограти.

– Тренером з шашок стати не пропонували?

– Поки що не хочу. Адже сподіваюся зробити кар’єру в якості юриста.      

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Дарья

    Молодчинка, що знаходить час і на шахи як хоббі і водночас будує свою кар"єру.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 29 квітня до 6 травня, які ви могли пропустити play_circle_filled 20:23 Учні сьомого ліцею на благодійному ярмарку зібрали 140 тисяч гривень на безпілотники для ЗСУ 19:42 ІТ-компанія допомагатиме Подільському зоопарку піклуватися про оленів, коней та орланів photo_camera 19:03 У Вінниці відзначатимуть 160-річчя Михайла Коцюбинського. Що саме запланували? Від читача 15:59 Командир батальйону полку ССО «Рейнджер» розповів про службу у спецпідрозділі 18:15 Субсидії на неопалювальний період: хто отримає автоматично, а кому треба переоформити 17:06 Оля Полякова долучилася до благодійного вечора, де зібрати сім мільйонів на потреби ЗСУ 16:10 Вакцина проти COVID від AstraZeneca може викликати тромби 15:10 Можливі зміни: дати останніх дзвоників та екзаменів у 2024 році 14:30 «Найголовніше, за що ми молимося — за нашу Перемогу». У храмах Вінниці відзначають Великдень play_circle_filled photo_camera 14:25 Українські майстри розписали 800 писанок і встановили рекорд photo_camera 13:13 Нові сектори з пенсійних питань для МВС у трьох областях: де їх знайти 12:34 Суд виніс вирок драгдилеру, який постачав наркотики до колонії 12:05 Вінниця чудотворна: розповідаємо про місця сили, де трапляються дива 11:17 Скасування ‎статусу обмежено придатний. Що потрібно знати призовникам 10:25 «Пироговський пікнік» у Вінниці буде з благодійністю, майстер-класами, фудкортом (ПРОГРАМА) photo_camera 10:11 Вигідно відкласти пенсію. Як українське законодавство стимулює працювати довше? 09:48 рф завдала 5 ракетних, 69 авіаударів і 74 обстріли з систем залпового вогню. Є жертви серед цивільних 09:34 Першокласники 15-го вінницького ліцею завітали до рятувальників photo_camera 09:07 Діти-переселенці отримали тисячу ортопедичних рюкзаків з канцтоварами
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up