У Вінниці відзначатимуть 160-річчя Михайла Коцюбинського. Що саме запланували?

У Вінниці відзначатимуть 160-річчя Михайла Коцюбинського. Що саме запланували?
Пам'ятник Михайлу Коцюбинському у Вінниці
  • Будуть виставки, форуми, театральні вистави та освітні програми. У Вінниці розповіли, як відзначатимуть160-ту річницю від дня народження Михайла Коцюбинського.

У департаменті культури Вінницької міської ради розповіли, як у місті відзначатимуть 160-річчя від дня народження видатного українського письменника Михайла Коцюбинського.

Анонсували широкий спектр заходів, який відбуватиметься впродовж квітня-вересня. Серед них виставки, форуми, театральні вистави та освітні програми, спрямовані на популяризацію спадщини письменника.

Директор департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук наголосив, що Михайло Коцюбинський залишив помітний слід у літературі кінця ХІХ — початку XX століття не лише України, а й світу. Його життєвий та творчий шлях нерозривно пов’язаний з Вінниччиною.

Відео дня

«Ні для кого не секрет, що Михайло Коцюбинський — один з найяскравіших митців в українській та світовій літературі. Життєвий та творчий шлях нашого Сонцелюба розпочався саме тут у Вінниці, де він народився 17 вересня 1864 року. І цього року ми вже будемо відзначати 160 річницю від дня народження видатного нашого земляка», — сказав Філанчук.

Проєкт «2024. Рік Коцюбинського» передбачає цикл різноформатних заходів. Зокрема, серію виставкових проєктів, які по-новому інтерпретуватимуть постать Михайла Коцюбинського. Також вони дозволять розвінчати міфи про «радянського» Коцюбинського. Головною подією «Року Коцюбинського» стане проведення восени Всеукраїнського музейного форуму «#Коцюбинський160».

У літній період в саду літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського заплановано серію імерсивних екскурсій «INTERMEZZO», а також ретроспективі покази кінофільмів просто неба.

Департамент маркетингу міста та туризму в свою чергу проведе освітній інтенсив «Майстерня міських екскурсій: Михайло Коцюбинський», метою якого є створення нового різноформатного туристичного продукту довкола постаті Михайла Коцюбинського.

Ще однією знаковою подією має стати прем’єра театральної вистави open-air «Потяг» за творами Коцюбинського, яка відбудеться 17 вересня — в день його народження.

З міркувань безпеки інформація щодо точного місця та часу проведення подій анонсуватимуть окремо. Актуальну інформацію будуть публікувати на сайті «VinnCulture» або на сторінках «Культурний код. Вінниця» у фейсбуці.

Вже зараз у музеї можна переглянути виставку «Коцюбинський в мистецтві». В експозиції представлено унікальні експонати із фондів закладу, серед яких, переважно, твори живопису і графіки, проте є і прикладне мистецтво, зокрема, ткацтво, вишивка, інтарсія та інкрустація по дереву.

Цикл усіх заходів з нагоди відзначення 160-річчя від дня народження Михайла Коцюбинського реалізується за грантові кошти

 

Читайте також:

З’явився білий бенгальський тигр. Чим ще здивує Подільский зоопарк у новому сезоні?

Дешевше спекти чи купити? Порахували, у скільки обійдеться великодня паска у Вінниці

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up