Вакцина проти COVID від AstraZeneca може викликати тромби

Вакцина проти COVID від AstraZeneca може викликати тромби
 • Фармацевтичний гігант AstraZeneca визнав, що широко використовувана вакцина проти COVID під брендом Covishield може спричиняти рідкісні побічні ефекти. Зокрема йдеться про утворення тромбів і зниження рівня тромбоцитів.

Деякі дослідження, проведені під час пандемії, показали, що вакцина захищає від нового коронавірусу на 60-80 відсотків. Але пізніше дослідження засвідчили, що Covishield може спричинити в деяких людей утворення тромбів, що може призвести до летального результату. Про це пише Independent.

«У колективному позові, поданому у Великій Британії, стверджували, що вакцина призвела до смертей і важких травм, і вимагали відшкодувати збитки в розмірі до 100 млн фунтів стерлінгів для приблизно 50 постраждалих. Один із заявників стверджував, що вакцина спричинила в нього незворотну черепно-мозкову хворобу після того, як у нього утворився тромб, який позбавив його можливості працювати», — йдеться в матеріалі.

Компанія AstraZeneca оскаржила ці твердження, проте в одному із судових документів вона вперше визнала, що вакцина може «в дуже рідкісних випадках викликати ТТС», або синдром тромбозу з тромбоцитопенією. Він характеризується утворенням тромбів і низьким рівнем тромбоцитів у крові у людей.

Відео дня

«Допускається, що вакцина AZ у дуже рідкісних випадках може викликати ТТС. Причинний механізм не відомий. Крім того, ТТС може виникнути і за відсутності вакцини AZ (або будь-якої іншої вакцини). Причина в кожному окремому випадку буде предметом експертних доказів», — заявили в компанії.

Така заява AstraZeneca суперечить словам компанії про те, що вона «не визнає, що ТТС викликається вакциною на загальному рівні».

Водночас Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) підтвердила, що Covishield може мати небезпечні для життя побічні ефекти.

«Після вакцинації цією вакциною було зареєстровано дуже рідкісне побічне явище, що називається синдромом тромбозу з тромбоцитопенією, що включає незвичайні та важкі явища згортання крові, пов'язані з низьким рівнем тромбоцитів», — кажуть в організації.

За даними Ради міжнародних організацій медичних наук, «дуже рідкісними» побічними ефектами вважаються ті, що спостерігаються менш ніж в 1 з 10 тисяч випадків.

Опитування

Чи вакцинувалися від ковіду?


 

Читайте також:

«Робимо ставки, де знову перейдуть дорогу на Соборній». Чому вінничани байдужі до полеглих воїнів?

«Піду за тата воювати». Після загибелі батька син вступив до військового ліцею

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (21)
 • Максим Коломийчук

  пхапхахпахпахпахп

  так вам і треба, "вакцинатори"
 • Олег Каськов

  "Зокрема йдеться про утворення тромбів і зниження рівня тромбоцитів"
  Взагалі-то,тромби утворюються при підвищенні рівня тромбоцитів.
  Схоже,нам черговий раз намагається почепити на вуха...

  Олег Каськов reply Олег Каськов

  Олена Михайляк Гавришко до речі,одним з власників джерела,звідки взяли цю "новину" є Алєксандр Лєбєдєв,дупотат госдури рашкостану. І його синочок,барон Євґєній.

  Елена Михайляк Гавришко reply Олег Каськов

  Олег Каськов погоджуюсь на 100%

  Олег Каськов reply Олег Каськов

  Олена Михайляк Гавришко ну,це не вони самі написали,просто пнредерли з іншого видання. Що ще раз свідчить про "всеїдність" та неперебірливість наших журналістів. На жаль...

  Елена Михайляк Гавришко reply Олег Каськов

  Олег Каськов так, дивний допис
 • Аленка Кондратюк

  Хіба тільки ця????

  Rustam Uldashev reply Аленка Кондратюк

  Аленка Кондратюк тільки вкоротити. Бо ніхто і ні що не продлить нам наші дні - які нам далися Богом.

  Аленка Кондратюк reply Аленка Кондратюк

  Rustam Yuldashev і я тої думки ,вона тільки може вкоротити(((

  Rustam Uldashev reply Аленка Кондратюк

  Аленка Кондратюк абсолютно усі. Но ніяка вакцина не продлить дні нашого життя.
 • Ihor

  Оп - па.
  Доходит по тихонько.
  Это был разводняк (нас тупо убивали).
  Дальше ещё больше откроются глаза...

  Mykolaivna reply Ihor

  Саме так!

keyboard_arrow_up