Сьогодні, 31 травня, виконком міськради ухвалив проект Маркетингової стратегії «Вінниця-2020». Цей документ допоможе просувати Вінницю в Україні та світі; залучати кошти в економіку міста та стимулювати розвиток бізнесу. Про це йдеться на сайті міськради.
Проте цю стратегію ще мають ухвалити депутати на наступній сесії міськради. Уся робота над створенням маркетингової стратегії міста триває вже протягом двох років.
Команда фахівців проекту «ПРОМІС» (Партнерство для розвитку міст - авт.) проводила опитування, щоб визначити головні символи міста. Фонтан «Рошен» на першому місці. Далі — водонапірна вежа та садиба Миколи Пирогова.
Визначили 10 слів, які асоціюються у мешканців України з містом Вінниця: фонтан, Roshen, Музей Пирогова, європейське місто, водонапірна вежа Артинова, чистота, Володимир Гройсман, трамвай, затишок.
Усе це ляже в основу бренду Вінниці, що стане образом міста, його іміджем. Як правило, бренд має візуальне вираження — девіз, логотип, фірмовий стиль.
Як пояснив директор департаменту економіки та інвестицій Віталій Погосян пояснив у коментарі журналісту роботу над створенням візуальної складової бренду міста долучили агенції «Fedoriv».
— За планом, до кінця цього року у Вінниці з’явиться власний бренд. Його розроблятиме українська компанія Fedoriv. Чому саме ця? Її обирав проект «ПРОМІС» , за їх роботу заплатить Уряд Канади. До того ж ця компанія є найкращою в Україні. Подивіться хоча б той бренд-бук та лого, який Fedoriv зробили для Києва до Євро-2012
— Проект стратегії було розроблено за підтримки проекту «ПРОМІС», а все фінансує Уряд Канади. Міські кошти на це не витрачаємо. Тим паче, саме міська рада буде затверджувати або не затверджувати роботу Андрія Федоріва, — додав Погосян.
Чи є у Вінниці власний бренд? У «Стратегії розвитку - 2020» її називають Smile City. Або «містом доброзичливих та усміхнених людей». Та це внутрішнє бачення Вінниці до 2020 року, що не є брендом.
Окрім того, міська влада озвучує такий слоган, що «Вінниця - це сучасне європейське місто». Але як пояснив консультант канадського Проекту ПРОМІС Володимир Проскурнін, – це теж не бренд.
— Вінницю можна тисячу разів називати європейським містом, але від того вона європейською не стане, — казав раніше Володимир. — Треба побудувати на цьому маркетингову стратегію, виділити конкурентні переваги. Я вважаю, що це не та унікальна особливість, яку треба презентувати Вінниці.
Так воно і сталося. Після двох років роботи група напрацювала перелік конкурентних переваг Вінниці. Серед них, географічне розташування, близькість до великих міст, близькість до Румунії і Молдови, дорожня і транспортна система, залізничний вузол, аеропорт.
А також – лідерство в наданні якісних адмінпослуг, якість місцевого продукту, рівень цін на товари і послуги. Були названі цінності бренду Вінниці.
Раніше журналісти опитували вінничан, щоб дізнатися який вони бажають для Вінниці образ. Про це у матеріалах:
- Віктор Бронюк про бренд: «Щоб їздили у Європу і казали: «О! Як у Вінниці!»
- Як виглядає Вінниця очима туристів, розповіли у турфірмах
- Більше фестивалів та повітряні змії. Музиканти розповіли про бренд Вінниці
- Вінниця отримає новий імідж. «Точно не імідж веломіста», - кажуть велосипедисти
- Ідеї для нового бренду: Вінниця – місто «айтішників» і велосипедистів?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер