У Бабині на Вінниччині колишній палац Ярошинських перетворили на житловий будинок

У Бабині на Вінниччині колишній палац Ярошинських перетворили на житловий будинок
  • В Іллінецькій громаді стоїть палац, зведений у 1863 році родиною цукрозаводчиків Ярошинських.
  • Спершу величний маєток, сьогодні він перетворився на житловий будинок, але зберіг свою історичну значимість. 
  • Ярошинські, володіючи численними підприємствами, залишили по собі не лише палац, а й інші будівлі, зокрема шпиталь, який тепер функціонує як школа.

У селі Бабин Іллінецької громади розташований палац Ярошинських, збудований у 1863 році. Наразі це житловий будинок, хоча раніше він був частиною палацово-паркового комплексу, що розташовувався на березі ставу. В околиці можна побачити господарські будівлі, погрібники та муровану огорожу. Про історію палацу розповіли на сайті Україна Інкогніта.

Історія палацу Ярошинських починається в 1862 році, коли на місці сільської гуральні (винокурні) родина відомих цукрозаводчиків почала будівництво заводу. Засновником династії був Йосип Францович Ярошинський (1826-1885), видатний цукропромисловець і член ради Приватного комерційного банку. Його син, Карл Ярошинський, став одним із найбагатших людей Російської імперії, володіючи капіталом понад 26 млн рублів і 53 цукровими заводами, а також підприємствами в Києві та Одесі.

Палац, побудований у класицистично-неоренесансному стилі, є двоповерховою великою будівлею. Хоча сьогодні це звичайний житловий будинок, він все ще зберігає елементи колишньої величі. Біля палацу розташовані кілька господарських будівель та погрібники, а також мурована огорожа, що обрамляє територію.

Відео дня

Неподалік від палацу стоїть ще одна цікава старовинна будівля, з двома стінами, мурованими із бута. Від палацу можна пройти до однієї з гребель, де стоїть ще одна споруда — великий дерев'яний будинок, обкладений цеглою, в якому нині розташовані кілька квартир.

Не можна не згадати і про шпиталь, збудований Ярошинськими у 1915 році, який сьогодні є школою. Цей комплекс, що мав величну історію, зараз став частиною сучасного села, зберігаючи у собі дух минулих епох.

 

Читайте також:

Гурт ТІК святкуватиме 20-річчя у Вінниці великим концертом просто неба

На Вінниччині відкрили Алеї пам’яті на честь загиблих воїнів «Червоної Калини»

На вулиці Василя Барки через коротке замикання загорівся будинок: пожежі на Вінниччині за добу

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up