«Місто фонтанів» це добре. Але які ще можуть бути Варіанти для позіціонування Вінниці? В редакції RIA ми подумали про те, що це може бути «IT-місто».Вінниця визнана одним із найкомфортніших міст для життя, але чи достатньо цього, щоб називатись містом IT? Ми запитали у експертів.
Павло Коменда,
старший інженер – програміст EPAM
– Ми з колегою декілька днів тому організували на минулий уїк-енд у Вінниці галузеву конференцію по JavaScript. Зібрали 220 учасників з Києва, Полтави, Одеси. Крім спеціалістів з України, у нас виступили доповідачі зі Швейцарії, Іспанії та Білорусії. У Вінниці ще не було аналогів подібним заходам. Тут багато хто відкрив для себе «Вінницьке АЙТІ». Чи може Вінниця стати містом IT? Судячи з кількості гостей конференції, я вважаю, що це цілком реально. Особливо, якщо врахувати, що вона була вузькоспеціалізована. Вінниця – одне із найбільш зручних і комфортних для проживання міст України. Це приваблює як гостей, так і працівників, які втомилися від мегаполісів і хочуть пожити комфортно. Рівень заробітних плат тут звичайно набагато нижчий, ніж в містах-мільйонниках. Але і жити тут на порядок дешевше. У результаті виходить приблизно однакова сума. Якщо ти фахівець високого рівня, твоє місце проживання не має особливого значення в контексті твоєї роботи. Чим більш комфортним ставатиме місто, тим більше «айтішників» будуть тут працювати.
Світлана Глухова,
рекрутмент консультант Ciklum
- На мою думку, Вінниця має досить високий потенціал стати IT-містом. Найбільше IT-сфера розвинена в п’яти містах України: Київ, Харків, Львів, Дніпропетровськ, Одеса, де працює 85% всіх програмістів. На сьогодні Вінниця посідає шосте місце у рейтингу міст за кількістю IT-фахівців. При населенні близько 400 тисяч ми маємо більше 20 зареєстрованих IT-компаний різного розміру, і це не враховуючи стартапів і невеликих веб-студій.
Говорячи про потенціал розвитку Вінниці, потрібно брати до уваги декілька факторів – розвиненість інфраструктури, кількість профільних навчальних закладів, вартість ведення бізнесу. Наприклад, вартість оренди офісу у Вінниці нижча, ніж у Києві чи у Львові. При цьому маємо досить розвинену інфраструктуру – у Вінниці є все необхідне для комфортного проживання, до того ж ціни на житло та транспорт демократичніші. У місті є кілька вищих навчальних закладів, які випускають технічних фахівців.
Є, звичайно, складності, і є над чим працювати. На фоні відтоку кваліфікованих спеціалістів за кордон та у більші міста, у Вінниці відчувається «кадровий голод» на розробників рівня Middle і Senior. З іншого боку, на фоні підвищеного інтересу до IT-галузі, відбувається підвищення попиту на різного роду курси з програмування та тестування. Як наслідок, попит з боку Junior-ів, які хочуть «увійти» в IT, набагато вищий за кількість відповідних пропозицій на ринку. Тому на даний момент при підготовці спеціалістів насамперед необхідно акцентувати увагу не на їх кількість, а на якість. Ще однією проблемою є низький рівень знання англійської мови, якою «говорить» IT. Надзвичайно прикро відмовляти розумним кандидатам, які не проходять співбесіду тільки через банальне незнання англійської мови.
Андрій Збаржевський,
співвласник студії веб-розробки «DigitalMakers»
– Скажу навіть більше, IT стане частиною бренду Вінниці і буде з нею асоціюватися. Для цього в нас є увесь необхідний потенціал. Проблема в тому, що немає налагодженого зв’язку між IT-компаніями, місцевою владою та вузами. Якщо налагодити цей зв'язок якісно та ефективно, все запрацює набагато краще. ІТ-інфраструктура Вінниці і регіону, розвиватиметься швидше. Поліпшиться інвестиційний клімат, допомога у відкритті офісів ІТ-компаній у Вінниці, як резидентів України, так і іноземних компаній. Ну і звичайно ж, взаємодопомога в розвитку і становленні кожного з учасників IT-руху.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер