Змагання присвятили Назарію Гринцевичу із позивним «Грєнка» та іншим загиблим «азовцям»

- У Вінниці провели боксерський турнір, присвячений пам’яті нашого земляка Назарія Гринцевича із позивним «Грєнка», який загинув у 21 рік, та полеглих воїнів артилерії 12-ї бригади «Азов» Національної гвардії України.
- Центральною подією стали поєдинки, в яких зійшлися спортсмени з Вінниці та Хмельницького.
Паралельно діяли й спеціальні локації з військовою атрибутикою, де кожен охочий міг ознайомитись із тим, чим живуть сучасні Захисники й Захисниці України. А наприкінці турніру відбувся благодійний аукціон, виручені кошти з якого спрямують на підтримку бригадної артилерійської групи.
Боксував молодший брат Грєнки
На ринг цього дня вийшов і молодший брат Грєнки, 15-річний Микита Колос. Мати каже, що Назар «з небес» пишається ним.
— Я провів вже понад десять боксерських змагань. Був призером на обласному рівні. Для мене надважливо виступити на турнірі пам’яті брата. Адже Назарій завжди підтримував мене під час турнірів, вболівав. Він і сам чудово виступав, мав безліч медалей. Я на старшого брата рівняюся і в житті, і в спорті. Також хотілося б досягти висот у боксі, — поділився Микита Колос.
Маріанна Колос розповіла, що цей турнір є першим пам’яті її сина. Його влаштували до роковин смерті Назарія Гринцевича.
— Мій син Назарій займався ММА, боксом, карате та іншими видами спорту змалечку. Навіть танцював. Взагалі в нашій родині спорт завжди був у пошані, — сказала Маріанна Колос.
Були й титуловані учасники
Серед учасників були й титуловані спортсмени. Приміром, 28-річний боксер із Хмельницького Олексій Козелок, майстер спорту України з боксу. Каже, що кожен має бути готовим до таких стартів, як матчева зустріч.
— Нашій команді запропонували провести зустріч проти приблизно рівної команди Вінниці. Погодилися, бо маємо «ходових» боксерів. Я намагаюся брати участь в турнірах, де збирають кошти на ЗСУ. В Хмельницькому також вони проходять, — розповів Олексій Козелок.
За його словами, такі турніри дуже важливі.
— Ми б’ємося на ринзі в пам’ять про тих, хто віддав життя за нашу державу. Це наша вдячність і вшанування. Маємо прославляти Героїв, — додав Олексій Козелок.
Загалом до змагання долучились понад 20 боксерів. Турнір провели з ініціативи артилерійської групи 12-ї бригади «Азов» НГУ за підтримки федерації боксу Вінницької області і міського спорткомітету. Його розпочали з хвилини мовчання за загиблими унаслідок збройної агресії росії проти України.
Суддя змагання Олександр Вацек (Вінниця) розповів, що боксують дорослі і молодь (2009 р.н. і старше). Він погодився із тим, що вінницька і хмельницька школи боксу є приблизно рівними і доволі сильними, тож спостерігати за їхньою боротьбою буде цікаво.
Голова міського спорткомітету, майстер спорту з боксу Сергій Краєвський наголосив, що турнір покликаний вшанувати подвиг наших Героїв, а пам’ять про Захисників житиме у серцях завжди. За його словами, меморіальні змагання сприяють цьому, адже юнаки та дівчата мають зростати патріотами своєї держави та вміти захищати свою країну.
Допомагають об’єднувати два світи
Заступник командира артилерії бригади «Азов» друг «Комерс» розповів, що мета турніру – не лише вшанування пам’яті полеглих побратимів, а й залучення молоді до спілкування з військовими. Подібні ініціативи вже відбулись у різних містах України, а тепер і у Вінниці.
— Грєнка є найвідомішим нашим воїном саме із Вінниці. Загалом загинули близько 30 представників артилерії бригади «Азов». Спортивні змагання допомагають об’єднувати два світи — військовий і цивільний. Ми показуємо, що військові — це звичайні люди, — наголошує «Комерс».
Організатори кажуть, що обрали для проведення меморіального змагання у Вінниці бокс ще й тому, що Грєнка ним займався.
— Я Грєнку знав особисто, служив з ним в одному підрозділі. Він був легендарною особистістю, і для нас це непоправна втрата. Енергії Грєнки вистачило б ще на багато-багато подій. Назарій прийшов в «Азов», як тільки йому виповнилося 18 років. Він мріяв про це і показав себе, пройшов значний шлях за майже три роки. Воював за Маріуполь, а після полону знову став у стрій. Очолив спільноту «Контакт 12», яка увійшла в «Азов», — розповів «Комерс».
Він нагадав, що «Азов» постійно займається виконанням бойових завдань. Тому можливість займатися спортом там дуже обмежена.
— А ось коли були на ротації, на полігонах влаштовували спаринги. А ще до повномасштабної війни в «Азові» турніри серед військовослужбовців були традицією, — додав «Комерс».
Читайте також:
В сімейному шаховому турнірі змагалися всі – від дошколяриків до пенсіонерів
Чемпіонат області присвятили пам’яті загиблих воїнів-гандболістів Вінниччини
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.