В сімейному шаховому турнірі змагалися всі – від дошколяриків до пенсіонерів

В сімейному шаховому турнірі змагалися всі – від дошколяриків до пенсіонерів
Зліва - родина Ребрій. Праворуч - Дорошів
  • Просто неба, біля Вінницького міського палацу дітей та юнацтва, провели третій сімейний шаховий турнір.
  • У ньому був окремий залік – серед родин із трьох гравців та із двох.
  • Змагання тривали п’ять турів за швейцарською системою.

На старт вийшли 16 команд, в яких були учасники різного віку – від дошколяриків до пенсіонерів. Причому діти могли грати проти дорослих і нерідко їх перемагали. Вийшло досить емоційно.

            

70-річний Анатолій Ребрій виступав в команді разом із онуком Микитою. Каже, що до цього ніколи не брав участі в змаганнях, а зі школи займався шахами лише на аматорському рівні. 

Відео дня

— Зараз вчуся теорії шахів разом з онуком. Сімейний турнір цікавий і для розвитку дітей, і самим батькам і дідусям. В одній із партій я в виграшній позиції зробив пат (різновид нічиєї – авт.), але не дуже засмутився. Буду й далі тренуватися разом із Микитою, — розповів Анатолій Ребрій.

45-річна Тетяна Дорош вийшла на старт змагань разом зі своїм восьмирічним сином Устимом. Її команда перемогла серед команд, складених із двох учасників.     

— В турнірі граю вперше. Ми в захваті, я і дитина. Сподобалося, що гарно боролися в команді. Але посісти перше місце зовсім не очікували. Напевно, сьогодні так склалися зірки. Із Устимом зіграли однаково, набрали по чотири очки із п’яти можливих. Син мене трохи вчив перед сімейним турніром, показував популярні пастки. Тепер він готується до чемпіонату України серед дітей до восьми років, який стартує наприкінці травня, — розповіла Тетяна Дорош.  

Змагання влаштував Вінницький міський палац дітей та юнацтва за підтримки міського відділу молодіжної політики і мецената Сергія Кудлаєнко. Всі команди отримали солодкі призи і красиві грамоти, а призери у номінаціях – ще й Кубки і медалі.        

    

Сергій Кудлаєнко вже не вперше підтримує шахові змагання у Вінниці. Колись це був турнір «Золота молодь» за участі близько 700 дітей, а тепер сімейні змагання.

— В умовах війни необхідно підтримувати дітей. А шахи — це такий вид спорту, що допомагає розумово розвиватися юним вінничанам. Добре, що цілі родини сьогодні могли позмагатися в інтелектуальному виді спорту. Думаю, що сьогодні дорослі більше вчилися у тренованих дітей, ніж навпаки. Тому такі змагання варто проводити частіше, — прокоментував Сергій Кудлаєнко.   

Читайте також:

Вінницькі хокеїсти на траві в складі збірної України зіграють на Євро в Туреччині

Чемпіонат області присвятили пам’яті загиблих воїнів-гандболістів Вінниччини

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up