Шалені мандрівники вирушили по святих місцях та знайшли доступний туалет

Шалені мандрівники вирушили по святих місцях та знайшли доступний туалет
  • Члени клубу «Шалений мандрівник», який створений ГО «Гармонія», вирушили в другу поїздку по видатним місцям Вінницької області.
  • Цього разу вони заїхали в Шаргород та Мурафу.
  • По дорозі моніторили туалети на АЗС - чи доступні вони для людей з інвалідністю.

Рано вранці близько 20 активістів сіли в два автобуси та вирушили в чергову поїздку в рамках проекту «Шалений мандрівник». Люди, які пересуваються на візках, сіли в спеціальнооблаштований мікроавтобус з підйомником. Всі інші вирушили на автобусі «Богдан».

Мандрівники запланували відвідати костел Св. Флоріана та Свято-Миколаївський чоловічий монастир у місті Шаргород, костел Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у селі Мурафа, а також костел Св. Йосипа у місті Гнівань.

Через півтори години дістались до Костелу Святого Флоріана Шарого в місті Шаргороді. Працівниця пам’ятки архітектури провела невелику екскурсію та розказала історію діючого  Римо-католицької церкви.

Відео дня

- Польський магнат Ян Замойський звів в 1595 році базиліку та освятив її на честь Святого Флоріана — покровителя його роду. На честь Флоріана Шарого названо Шаргород. В один рік з костелом у місті зводилася фортеця. Костел зазнав серйозних ушкоджень під час Хмельниччини в 1648 році, був відбудований у 1717 році з незначними архітектурними переробками, потім ще раз у 1899 році. Храм закривався лише на нетривалий час у 1930-ах роках на апогеї гонінь більшовиків проти релігії. У 1937 р. під час репресій було розстріляно 300 парафіян із ксьондзом Максиміліаном Туровським. Про цю подію нагадує меморіальна дошка, встановлена у приміщенні костелу, - розказує екскурсовод.

Активісти зайшли до храму, який зведений з мурованого пісковику та каменю в стилі бароко. Там для них зіграли на органі. Всі охочі змогли зфотографуватись на фоні головного фасаду, увінчаним  барочним фронтоном.

Члени клубу зайшли ще й до православного храму, який стояв навпроти костелу. Там їх зустрів протеєрей, який записав всі молитовні нужди та обіцяв знести молитви до Бога.

Активісти сіли в автобуси та вирушили до Мурафського костелу.

- Мені дуже сподобалась галявина на території костелу в селі Мурафі. Там є лавочки, де можна посидіти. Все гарно та чисто. Площу прикрашають красиві арки та фонтан, - ділиться враженнями активістка Марія Остапенко.

Нагадаємо, що мета проекту «Шалений мандрівник» спрямована на забезпечення потреб людей з інвалідністю в культурному, пізнавальному та духовному розвитку. Також громадська організація «Гармонія» в рамках проекту моніторить доступність автозаправних станцій, які зустрічаються на шляху подорожуючих клубу.

На цей раз активістів приємно вразив туалет на АЗС в Шаргороді. Він мав широкі двері, безбар'єрний доступ в кімнату та доступні унітаз та вмивальник:

А ось результати інших моніторингів не були такими радісними:


Проект «Шалений мандрівник» реалізовується за підтримки обласної державної адміністрації, міжнародного благодійного фонду «Без кордонів» та частково фінансується коштами обласного бюджету.

Довідка: Костел Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії в Мурафі заснований в 1624 р монахами домініканцями, які прибули в село на запрошення Я. Язлівецької-Белзької, внучки великого коронного гетьмана Є. Язловецького. При костелі до 1850 року  діяв домініканський монастир, який був обнесений оборонними стінами з кутовими вежами (збереглися північно-східна шестигранна цегляна вежа і ділянка південних і східних стін). Також зберігся двоповерховий корпус келій в стилі бароко. Костел постраждав під час Визвольної війни, але був відновлений на кошти графа К. Потоцького, про що нагадує його родовий герб, пам'ятна дошка і портрет в парадному мундирі над бічними дверима. Після реконструкції храм зберіг риси бароко, підкреслені архітектурою порталу з двома високими вежами. Після закриття монастиря російською владою костел Непорочного Зачаття став парафіяльним, він залишався чинним навіть протягом майже всього радянського періоду. Завдяки цьому прекрасно зберігся не тільки зовнішній декор, але і інтер'єри з ліпниною, вітражами, настінними фресками. Головна святиня - чудотворна ікона Матері Божої Мурафській (XVII ст.) в головному вівтарі.

Читайте також: Операція «шукаємо доступний туалет» або пригоди шалених мандрівників в Бушу
 

 

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 13 — 19 травня photo_camera 10:26 Вінниця прощається із полеглим воїном-добровольцем Олександром Михальнюком 09:34 Що горіло вчора на Шепеля? На місці працювали рятувальники 08:46 Цієї ночі на Вінниччині працювала ППО: збивали ворожі шахеди Від читача 23:38 Благоустрій П'ятничанського парку 08:25 Сьогодні вітаємо Сергія та Матвія. Історія, заборони та прикмети 19 травня 07:42 Учасників спартакіади «Сильні, вільні і спортивні» запросили на безкоштовні тренування photo_camera 21:01 На Європейській площі перевіряли цукор, вакцинували, робили тест на ВІЛ photo_camera 20:07 Вода лише в чверті досліджених у Вінниці криниць відповідає санітарно-гігієнічним нормам 19:12 Старі фото Вінниці. Яким було наше місто і його мешканці у 80-х роках минулого століття photo_camera 18:37 Важко зберігати спокій? Є проста техніка дихання для подолання стресу play_circle_filled 18:02 Оголосили підозру та взяли під варту розповсюджувача канабісу play_circle_filled photo_camera 17:25 «Бойові каски замість корони тримали над головами». Дружина поїхала до чоловіка вінчатися на фронт 16:37 Рятувальники отримали нову техніку та медикаменти від благодійників play_circle_filled photo_camera 16:30 Меланома у дітей: причини, фактори ризику та профілактика захворювання 15:56 Електроенергія по годинах: з'явився графік відключень на шість черг 15:03 «Потрібно поспішати жити»: захисник з позивним «Івасик» про життєві цінності 14:21 У Хмільницькому районі під колеса легковика потрапив пішохід. Потерпілий у лікарні photo_camera 13:37 «Депортація досі триває». Історії трьох кримських татар, яких вигнали з рідних будинків photo_camera 13:13 Сьогодні — День боротьби за права кримськотатарського народу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up