«Буває телефонують і кажуть, що сітка вже не потрібна…» Розповідаємо про волонтерів з «Замасковані»

«Буває телефонують і кажуть, що сітка вже не потрібна…» Розповідаємо про волонтерів з «Замасковані»
  • Маскувальні сітки все ще потрібні нашим захисникам та захисницям, тому у Вінниці є волонтерські організації, які займаються їх виготовленням.
  • Серед них — ініціативна група «Замасковані». Хто вони? Розповідаємо.

Побачивши в Instagram фото великої маскувальної сітки, написали авторці посту. Як виявилося, дівчина є волонтеркою організації «Замасковані». Зв'язалися з одним із кураторів проєкту з виготовлення маскувальних сіток. І дізналися, що плетуть вони їх ще з перших днів повномасштабного вторгнення.

— Організував нашу ініціативну групу колишній військовий з Нацгвардії. Він сам розробив цю техніку плетіння, — розповідає волонтер Євгеній.

Відео дня

Використовують пластикову сітку. На початку використовували підкладочну тканину, а зараз — спанбонд. Це робить сітку легкою та водонепроникною. А оскільки, як розповів Женя, українські виробники її виготовляють у пікселі, то маскувальні сітки є ще більш ефективними.

Тканину вдається закупляти завдяки зборам. Часто, звісно, поширюють інформацію про них серед рідних, знайомих та колег. Але на постійній основі оповіщають на своїй Instagram-сторінці.

Сітки завжди треба

За весь час вдалося сплести 97 тисяч м.кв. А найбільше замовлення було розміром 16 на 14 м.кв.

Для кращого розуміння, наскільки маскувальні сітки залишаються актуальними по сьогодні, попросили Євгена розповісти про їх замовлення.

— Менше шести тисяч метрів квадратних на місяць в нас не падало. Найбільше, звісно, було на початку. Ми тоді вже просили зателефонувати пізніше, бо розуміли, що фізично просто не встигнемо виконати всі замовлення і пообіцяти, що до якогось конкретного терміну встигнемо їх виготовити, — розповідає волонтер.

Проте, не так проблема з закупівлею матеріалів є, як з людьми. Не вперше ми про це пишемо. У нещодавньому матеріалі про волонтерів з Центру культури та дозвілля, який знаходиться в Агрономічному, писали: їх проблемою у виготовленні сіток також є нестача робочих рук.

Женя розповів, що в перші дні повномасштабного вторгнення приходило допомогти багато людей. Ця кількість могла бути більше сотні. Нині ж на постійній основі плетуть сітки зо двадцять осіб. І як розповів чоловік, це не одночасно, а замінюючи один одного.

Та в «Замаскованих» знайшли вихід з ситуації. Оскільки є люди, яким зручніше плести сітки вдома, то волонтери просто доставляють матеріали. Коли маскувальна сітка готова, забирають та передають воїнам. Часто люди об'єднуються домами або вулицями і всі разом плетуть.

Війна триває!

Євген поділився, що приємно працювати з людьми, які вже два роки повномасштабного вторгнення допомагають плести сітки, і попри всі труднощі вони приходять.

— Приходять зранку, вечері, вони працюють і плетуть. Це люди, на яких все тримається. Це героїчні люди, — каже волонтер. — Але справді бувають і сумні моменти. Буває телефонують і кажуть, що сітка вже не потрібна…

Але такі повідомлення, як зауважує Євген, лише викликають бажання чим більше допомогти, щоб скоріш завершити цю війну.

— Хочеться, щоб більше людей до цього доєднувались, і ми швидше встигали все це робити і віддавати, бо дуже часто сітки рятують. І по відгуках військових знаємо, що вони дійсно допомагають і дійсно маскують. І росіянам складніше виявляти наших, — розповідає чоловік. — Тому хотілося, щоб люди не забували, що війна ще не закінчилась.

Не будьте байдужі та, по можливості, також доєднуйтеся до цієї благородної справи. Усі деталі, місце розташування та розклад роботи команди волонтерів «Замасковані» можна знайти на іпstagram-сторінці.


Читайте також:

Чи посадили їх? Дізналися результати корупційних справ у медичній сфері Вінниччини

Безкоштовна правова допомога для військових: куди і як звертатися у Вінниці

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Макс Зсу

    Бажаю міцного🫡  Сьогодні на Вовчанському напрямку взяли в полон руснявого командири однієї з бригад💀 Те що ми знайшли в нього в телефоні, це капец..Справа в тому що це відео повинні побачити всі🙏

    Відео за посиланням в профілі

keyboard_arrow_up