Квітнева сесія міськради тривала протягом 39 хвилин. Півсотні міських обранців зареєструвалися та «галопом» розглянули 38 питань. А усі виступи можна звести до двох фраз:
— Зауважень не надходило, прошу підтримати, — казав доповідач питання.
— 50 (голосів) рішення прийнято, наступне, — додавав міський голова Сергій Моргунов.
Журналіст відібрав серед них найцікавіші, які стосуються міської програми «Муніципальне житло», побудови Індустріального парку, енергосервісного договору для школи №32, про передачу у власність Вінниці будівлі Нацбанку.
Внесли зміни до програми «Муніципальне житло», за якою міськрада замовляє будівництво будинків, де вартість квадратного метру нижча, ніж у приватних компаній. За словами керівника департаменту економіки та інвестицій Віталія Погосяна, додали до переліку пільговиків ще чорнобильців та родичів АТОвців 1-ої лінії.
— Ці люди зможуть отримувати житло на пільгових умовах. Тобто, матимуть змогу забронювати житло на 1-2 поверсі; не будуть брати участь в жеребкуванні, — пояснив Погосян.
Таке рішення ухвалили всі депутати — 50 голосів «За».
Він ще додав, що з травня 2018-го року почнеться набір кандидатів на квартири в ще одному муніципальному будинку, який планують зводити на вулиці Маяковського (в районі лікарні №3).
Читайте також:
Раніше, 30 березня, батьки дітей, хворих на діабет, влаштували невеликий пікет під стінами міськради.
— На місяць для лікування хворих на діабет потрібно не менше 10 тисяч гривень. А держава виділяє до півтори тисяч. Цього недостатньо. А у Вінниці 107 таких діток. І це тільки зареєстровано, - розказувала мама дитини-діабетика Тетяна.
Вони написали колективне звернення, що розглянули у міськраді. За результатами розробили проект рішення та ухвалили його на сесії, 27 квітня.
«Згідно з внесеними до програми змінами, дітей забезпечуватимуть ланцетами Accu-Chek Softcli для проколювача Accu-Chek, а також препаратом «Глюкагон», — пишуть на офіційному сайті мерії. — Кому необхідно, надаватимуть шприци інсулінові BD Micro-Fine Plus Demi 0,30 мм* 8 мм, голки інсулінові BD Micro-Fine Plus 4 мм, 5 мм, 6 мм. Тим дітям, які використовують інсулінові помпи, безкоштовно надаватимуть засоби для помп – катетери, резервуари.
На ці потреби до кінця року з міського бюджету виділено 1 мільйон 133 тисячі гривень.
Прийняли зміни й до концепції Індустріального парку у Вінниці. Він займає 67 гектарів в та знаходиться на околиці Вінниці - в районі Немирівського шосе та виїзду з міста.
— Цим рішенням ми затвердили порядок підключення комунікацій, що буде в три етапи. Підключатимемо поступово газопостачання, водогін та електрику. Також ми запропонували рішення, щоб стати більш цікавими для інвесторів: компанія, яка зайде на територію парку, зможе побудувати там завод, — пояснив Віталій Погосян. — І потім придбати під цим заводом земельну ділянку. Ми розмовляли з представниками транснаціональних корпорацій і питання купівлі землі — дуже їх цікавить. Тому депутати надали таку можливість, але землю можна придбати лише у межах індустріального парку.
За відповідне рішення проголосували всі 50 депутатів.
Депутати прийняли й питання «Про затвердження істотних умов енергосервісного договору» у сфері освіти. Попросили доповідача цього питання — директорку департаменту освіти Оксану Яценко пояснити, що в цьому рішенні криється та чого воно стосується.
Вона розповіла, що це рішення стосується школи №32.
— Договір енергосервісу надаватиме право компанії-виконавцю «ЕСКО ТЕМ» (Київ) виконувати заходи з енергоефективності в цій школі. Заплановано поставити модульний індивідуальний тепловий пункт з регулятором, що реагує на зміну погоди. І очікуємо економію енергії на 20%. Тоді як за умовами договору, оплатою за послуги цієї компанії стане якраз зекономлені кошти. Договір розрахований на 8 років. Якщо досвід буде мати позитивний результат — таку практику поширять й на інші школи, — сказала Оксана Яценко.
Рішення підтримали 47 депутатів.
Читайте також: Понад 134 мільйони гривень витратили на утеплення шкіл та дитсадків
Одним з передостанніх питань розглянули передачу комунального майна у приватну власність. Керівник відповідного департаменту Ігор Шутак розказав, що це була закинута не житлова будівля, яку відновила релігійна громада.
— Будинок знаходиться на Ватутіна, 13. З початку 80-х років це була закинута будівля, що була передана християнам євангельської
віри. З того часу вони її відновили. Релігійна громада звернулася до міської ради, і депутатський корпус на сьогоднішній сесії передав їм цей дім в постійне користування, — пояснив Шутак.
До того ж, міський голова Сергій Моргунов розказав, що Уряд прийняв рішення передати будівлю «Нацбанку» (Соборна, 36) із державної у комунальну власність. Як пояснив керівник департаменту комунального майна Ігор Шутак, це рішення дозволить територіальній громаді «бути сильнішою».
— Крім працівників «Нацбанку» в цій будівлі є офіси міськради. Завдяки рішенню Уряду, що було прийнято 25 квітня, вінницька міськрада зможе розпоряджатися цим майном. Раніше — ми там були тільки на правах оренди, і кожен свій крок повинні були узгоджувати з управлінням «Нацбанку» в Києві, — сказав Шутак.
Це рішення підтримали 47 депутатів. Після голосування були оплески
Вже на кінець сесії депутат міськради Олександр Парвадов звернувся до міського голови та своїх колег з проханням підтримати звернення до Кабміну. За його словами, зараз існують спроби втручання та внесення змін до Конституції України. Що на його думку, є незаконно.
— Зокрема, зараз є такі пропозиції змінити статтю 51 Конституції України. А це дозволить легалізувати в нашій країні одностатеві шлюби. Підготував звернення про це до Уряду, прошу підтримати.
І як сказав мер Вінниці, звернення відправлять до Кабміну. Із підписами депутатів, міського голови.
О 10:47 сесію оголосили закритою. Увесь перелік рішень можна подивитися за цим посиланням.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 12 від 19 березня 2025
Читати номер